Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj, chyba, zrobię jeszcze kilka fotek. Jeśli skusiła Cię samodzielność ligustru :( On tylko tak ładnie wygląda w tym ujęciu. To są paskudne krzaczory słabo zagęszczone, o nierównym wzroście i rozroście. Marnie ulistnione.

Jeśli decydujesz się na żywopłot strzyżony (formowany), to musisz dbać o niego, bo się nie zagęści i będziesz zamiast zieleni miała plątaninę gałęzi w części ogołoconych z liści. Szczególnie to dotyczy właśnie ligustru.

Są inne fajne rośliny na żywopłoty formowane. W tym przypadku tanio nie znaczy fajnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do przesadzenia mały świerk srebrny ( okło 70cm, posadzony 2 lata temu). Czy mogę zrobić to już w połowie sierpnia, czy czekać do początków września, żeby mieć pewność że się przyjmie w nowym miejscu?

Czy trzeba kopać szeroko-jaki system korzeniowy ma świerk srebrny?

 

Pozdrawiam

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do przesadzenia mały świerk srebrny ( okło 70cm, posadzony 2 lata temu). Czy mogę zrobić to już w połowie sierpnia, czy czekać do początków września, żeby mieć pewność że się przyjmie w nowym miejscu?

Czy trzeba kopać szeroko-jaki system korzeniowy ma świerk srebrny?

 

świerk serbrny ma jak na świerki najgłebszy system korzeniowy.

Ale takie 70 cm to pewnie jeszcze nie ma zbyt dużego.

Poczekaj pod koniec sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet młode brzozy Doorenbos mają już biale pnie (chyba, że to jakieś dwuletnie siewki masz?). Zwróć uwagę na liście. U zwykłej brzozy sa zupełnie inne niż u Doorenbos. Sa mniejsze i o kształcie rombu. Doorenbos ma owalne i dużo większe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, masz może pomysł jak zacienić taras? Mimo iż jest zadaszony, cień jest latem tylko do połowy i jest tam bardzo ciepło. Zastanawiałam się czy nie zamontować wokół góry tarasu konstrukcji drewnianej, po której by się pięło jakieś pnącze np. glicynia. Co o tym sądzisz? Nie zaszkodzi ono podbitce lub konstrukcji dachu, gdy się rozrośnie? Myślałam także o matach bambusowych spuszczanych z "sufitu". Może miałabyś jakąś alternatywną propozycję albo coś byś mi doradziła?

Z góry bardzo dziękuję.

 

 

DSC00870zmwsch.jpg

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od południowej strony między tarasem a rabatą jest wąsko, a rabata jest obsadzona tujami. Ale one cienia nie zrobią, Poza tym jedno drzewko cienia nie zrobi z 2 stron :( Centralnie w trawniku od str. wsch. chyba dobrze tez wyglądać nie bedzie...? Zależy mi na szybkim efekcie.

 

Zaraz na przeciwko tarasu jest tak:

 

DSC00565zm.jpg

Tuja po lewej stoi już na tarasie.

 

I inne ujęcie, zeby zobrazować jak ten kąt wygląda (wiosna):

 

DSC00294zmm.jpg

 

Parę innych ujęć jest na ostatniej str. mojego dziennika (nie chcę zaśmiecać wątku). Może się przydadzą.

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, tak na szybko zilustrowałam. Chodziło Ci o drzewko w tym miejscu? Od wschodu by faktycznie zaceniło. Planujemy zrobić dodatkowy taras, który by się łączył z obecnym zadaszonym. Doradź mi proszę jak go obsadzić, żeby całość sensownie wyglądała.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 

wschód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia, glicynia posadzona blisko domu, to ciągłe cięcie i wojna z pędami wsuwającymi się w każdą szparę dachu i podbitki. Rośnie pioruńsko szybko. Co innego gdybyś postawiła mocną, ale w pojedynczym rzędzie pergolę w odległości co najmniej metra od domu i przy niej glicynie. Zarośną w dwa sezony całkowicie.

 

Jeśli chcesz pnącze to może któraś odmiana winorośli w ten sposób, na naciągniętych linkach

House-and-Garden-Design-of-a-Japanese-Modern-Crib.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...