Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem jak zabrać się do obsadzenia tego kawałka drzewami, krzewami owocowymi... :/

w tej chwili bliżej drewniaka rośnie mała jabłoń i śliwa i trochę malin

w rogu jest kompostownik do likwidacji, huśtawka musi zostać na miejscu, mam wyjść mini ogród owocowy :)

 

Jabłonka na karlowej podkładce ma ok 2 m średnicy, chyba, że jest cięta.

Inne gatunki drzew owocowych o wiele więcej, bowiem u nich aż tak karłowych podkładek nie ma. np. Sliwa nawet 4 m średnicy.

 

Drzewa nie mogą rosnac zbyt geśto bo się bedą zacieniać nawzajem, a tylko na słońcu owoce są słodkie.

 

Małe są rzeczywiście agrest i porzeczka szczepione na pniu. Mogą być na pierwszym planie, jako "zywoplot" sadu

 

Musisz sobie rozrysować na kartce ile roślin ci się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir prosze podpowiedz , kiedy lepiej sadzić tuje?wiosną czy może teraz jesienią?

Bo wczoraj koleżanka "doradzała " w sierpniu właśnie !i zgłupiałam kompletnie?:jawdrop:

 

Z doniczek - nie ma znaczenia. Kopany z gruntu - między 2 połową sierpnia a pierwszą połową wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogród na glinie jest trudnym tematem, gdy chce się mieć trawnik.

ale jest tez zaleta mam 4 x mniej trawy po skoszeniu niz sąsiad a przy mojej powierzchni trawnika to duzy atut.

 

oczytwiscie tez drzewa wymagają wiekszej uwagi niz przy dobrej ziemi

 

Basiu przemysl katalpę bo pozno ma liscie i srednio efektowna mówię o tej niskiej żółtej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirku poradź mi kiedy wykopać trawkę red baron i rozchodnika:rolleyes: strasznie mi się red baron rozrósł i rozlazł i włazi na rozchodnika i muszę towarzystwo rozsadzić :rolleyes: i nie wiem kiedy dobra pora żeby je wykopać, rozchodnik jest z tych wysokich i już kwitnąć zaczyna i jeszcze jak możesz podpowiedz jak ograniczyć red barona w zapędach wędrowniczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Pesteczko teraz już wiem jaki z niej straszny wędrowniczek, w zeszłym roku na wiosnę sadziłam od znajomej dostałam u której taka sobie była pod względem wysokości i wielkości a u mnie w tym roku zrobiło jej się 4 razy tyle co posadziłam i z pół metra albo więcej w górę wylazła no i pięknie się wybarwiła :) ale muszę paskudę trochę w zapędach ograniczyć bo samą trawkę mieć będę;) a o jakiej taśmie mówisz i jak głęboko wkopana być musi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogrodniczych dostaniesz taką zieloną lekko falującą z plastyku.

Lepsza jest GalaBord. Jest na allegro. Mam link do sprzedawcy. Wkleję tu jak dotrę do domciu i kompa :)

http://www.galabord.pl/index.php

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...