Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wrzesień to idealna pora na zakładanie trawnika.

Raczej miałam na myśli sianie w listopadzie.

Skoro była ścinana to znaczy, że musiała już dobrze urosnąć.

 

Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego te chwasty nie urosły we wrześniu/październiku i gdzie ci zniknęła trawa.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zachwaszczeniu faktycznie do likwidacji wszystko.

 

Na pewno nie jest to stokrotka. Raczej tasznik.

 

Ale musisz znaleźć przyczynę dla której trawa ci znikła przez zimę. Coś było nie tak.

Nawoziłeś? Jaka mieszanka? Podlewane było? Woda stała? Ubity śnieg? Odczyn gleby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi o ocenę proszę

 

dwa lata temu zaszczepiłam mykoryzą do kwasolubnych roślin w tym rododendrony, hortensje i azaliowce. W zeszłym roku przy wycince starej olchy teren ten został przekotłowany - dla ochrony krzewy były wykopane, potem po wycince z powrotem ponownie posadzone a teraz ta mykoryza zaowocowała grzybkami :eek:

 

 

ogrod-31.03.2016%2B%252824%2529.JPG

 

 

ogrod-31.03.2016%2B%252823%2529.JPG

 

 

i co teraz? Czy coś powinnam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zachwaszczeniu faktycznie do likwidacji wszystko.

 

Na pewno nie jest to stokrotka. Raczej tasznik.

 

Ale musisz znaleźć przyczynę dla której trawa ci znikła przez zimę. Coś było nie tak.

Nawoziłeś? Jaka mieszanka? Podlewane było? Woda stała? Ubity śnieg? Odczyn gleby?

Nie mam pojęcia co poszło nie tak :(

Trawa została posiana we wrześniu. Była podlewana deszczem , który wtedy padał obficie. Wykiełkowała i urosła tak, że można było ją skosić.

Potem ją ładnie przegrabiłam przed zimą i tyle...

Zimą na działce bywałam sporadycznie, więc nie wiem co tam się działo.. Leżał śnieg , było trochę mrozów ale w tym roku nie było aż tak źle.

Nie myślałam, ze coś może się stać mojej trawce :(

Na wiosnę przyjechałam uzbrojona w nawóz a resztę już znacie :

Pomyślałam, ze może jednak tym chwastoxem do dwuliściennych prysnąć i poczekać co się będzie działo ? Może odbije choć trochę trawy i wtedy w maju dosieję ?

Nie mam sił robić wszystkiego od początku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałam, ze może jednak tym chwastoxem do dwuliściennych prysnąć i poczekać co się będzie działo ? Może odbije choć trochę trawy i wtedy w maju dosieję ?

Nie mam sił robić wszystkiego od początku :(

 

Skoro masz już kupiony ten nawóz to daj nawóz - tam też jest herbicyd w nim.

A potem koś, koś, koś.

Swoją drogą - dlaczego kupiłaś akurat taki? Chyba jednak jesienią były w trawniku chwasty, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już kupiony ten nawóz to daj nawóz - tam też jest herbicyd w nim.

A potem koś, koś, koś.

Swoją drogą - dlaczego kupiłaś akurat taki? Chyba jednak jesienią były w trawniku chwasty, co?

Kupiłam taki bo Pani w ogrodniczym taki poleciła :) Widziałam na początku marca , ze chwasty są. Nie było ich dużo ale były. Teraz jest już ich cała masa ...

 

Dziś byłam zobaczyć co tam się dzieje... Chyba jednak oprysk zrobię , bo widać przebijającą się trawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie wiem czy we właściwym miejscu zadaję pytanie, jeśli źle to przepraszam :)

 

Otóż, przywołałam do życia po zimie swoje pelargonie, rozhodowałam także młode. Jako ze ociepliło się na dworze zaczełam wystawiać je na dwór, na noc wracają do domu. Ale jakoś wystrzeliły mi w górę, dostały kruche łodyżki, a niektóre liście zrobiły się siwe.Nie wiem co jest, bo nie pierwszy raz to robię. W ubiegłym roku aż się śmiały, były cudne, silne, a we właściwym czasie bujnie kwitły. Boję się, że te nie doczekają tego momentu :bash:

 

Pozdrawiam wszystkich czytających a ELFIR dziękuję z góry za ewentualną podpowiedź :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...