Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najelepiej nic... czyli mogę zrobić tak, że zerwę darń i zostanie taki ubytek glebowy - taki dołek, taka golizna :p ?

W tamtym roku w lecie kupione, na zimę zostały schowane, może i ten za sucho miał, ale za mokro też nie może mieć? W zasadzie to jak często je podlewać?

Jest szansa, że dojdzie do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sadach pod drzewami utrzymuje się specjalnie tzw. ugór herbicydowy - miejsce stale polewane herbicydami, żeby tam nic nie rosło.

 

żywotnik - nie wiem, bo nie wiem czy został zalany, zasuszony, był niedoświetlony czy siedzi na nim mszyca czy coś podgryza korzenie. Wiele możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i pomocy!

Niedawno kupiłam klon palmowy i widzę, że czernieją i zasychają mu końce pędów, a wewnątrz gęstwiny gałęzi listki zaczęły żółknąć. Na jednym pędzie wygląda to tak, że końcówka jest chora, potem kawałek normalnej tkanki (kilkanaście cm) i potem oczko już czerniejące. Podlałam Topsinem póki co, ale może ktoś z Was coś doradzi? Posadzony w półcieniu, ziemia i pH właściwe, inne klony palmowe w ogrodzie rosną zdrowo. Boję się werticillozy:(

[ATTACH=CONFIG]355531[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]355532[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]355533[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]355534[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images75.fotosik.pl/589/27e142a981d8fb0bm.jpg

http://images77.fotosik.pl/590/6f6b8504aec5ef99m.jpg

http://images76.fotosik.pl/590/d603e0dc371ffe3bm.jpg

http://images75.fotosik.pl/589/6cf8ac7c6142bab1m.jpg

 

mam pytanie - rośnie sobie u mnie pięć wiśni japońskich - do tej pory wszystko było z nimi OK ale tej wiosny dwie zatrzymały sie na etapie pąków i tak zostały. Obydwie mają zgrubienia jak na zdjęciach. Co to może być? Przypuszczam, że drzewka są już nie do uratowania ale czy to aby nie coś zaraźliwego i nie wejdzie na resztę drzewek? Jak na razie pozostałe elegancko kwitną i nic podejrzanego na nich nie widać. Tak nawiasem to jest realizacja twojej rady sprzed kilku lat - kulisy osłaniające taras :)

Edytowane przez marius37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i pomocy!

Niedawno kupiłam klon palmowy i widzę, że czernieją i zasychają mu końce pędów, a wewnątrz gęstwiny gałęzi listki zaczęły żółknąć. Na jednym pędzie wygląda to tak, że końcówka jest chora, potem kawałek normalnej tkanki (kilkanaście cm) i potem oczko już czerniejące. Podlałam Topsinem póki co, ale może ktoś z Was coś doradzi? Posadzony w półcieniu, ziemia i pH właściwe, inne klony palmowe w ogrodzie rosną zdrowo. Boję się werticillozy:(

[ATTACH=CONFIG]355531[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]355532[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]355533[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]355534[/ATTACH]

 

Niestety nie wiem. Trzeba wyciąć chore, opryskać i zapobiegawczo podlać (nie pryskać) bioseptem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie nasadzeń obok szamba, które de facto nie jest już użytkowane. Dla zobrazowania wstawiam zdjęcie. Jest trochę bałagan bo robiliśmy przyłącze do kanalizacji i troszkę musieliśmy rozkopać. Zaznaczone są obszary w których na głębokości ok 40 cm znajduje się betonowa płyta i rura. Jest to strona północno-wschodnia.Jakie rośliny mają płytki system korzeniowy i nadawałyby się w to miejsce?

szambo.jpgoriginal.jpgoriginal (1).jpgoriginal (7).jpg

Edytowane przez gosiacz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens robić żywopłot z daglezji? Kusi szybkim przyrostem, ale nie chciałabym, żeby po kilkunastu latach mi same pnie zostały ;-) Wszędzie dookoła tuje, a mi się już znudziły.

 

Świerk serbski też ma duże przyrosty, jest niedrogi a ponieważ znosi półcień, dłużej utrzymuje gałęzie do ziemi. Strzyżony utrzymuje je praktycznie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to tylko przypadek, że pozostałe wiśnie nie mające zgrubień rozwijają się normalnie a te ze zgrubieniami praktycznie zaschły?

 

To może być konflikt poszczepienny - roślina nierównomiernie rozrasta się części szczepionej i podkładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie nasadzeń obok szamba, które de facto nie jest już użytkowane. Dla zobrazowania wstawiam zdjęcie. Jest trochę bałagan bo robiliśmy przyłącze do kanalizacji i troszkę musieliśmy rozkopać. Zaznaczone są obszary w których na głębokości ok 40 cm znajduje się betonowa płyta i rura. Jest to strona północno-wschodnia.Jakie rośliny mają płytki system korzeniowy i nadawałyby się w to miejsce?

 

sucholubne trawy, jak kostrzewa, szczotlicha. Do tego rozchodniki i rojniki. Rogownica kutnerowata. Muszą rosnąć w pełnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurowiśnie? - ponoć dają przyrosty 40-60cm,ale przy dużych mrozach mogą przemarzać. Pytaj o to tutejszych ekspertów. Ja zdecydowałem się na graby.

 

O ile Bracianka mieszka na południu Francji, to może liczyć i na takie przyrosty i na ideę żywopłotu z laurowiśni w ogóle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...