Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Świerk serbski też ma duże przyrosty, jest niedrogi a ponieważ znosi półcień, dłużej utrzymuje gałęzie do ziemi. Strzyżony utrzymuje je praktycznie cały czas.

 

U nas nie ma żadnego cienia, a frontowe ogrodzenie jest na południu, wiatr też hula często i mocno. Gleba gliniasta, wilgotna, wody gruntowe wysoko, nie wiem, czy gleby są kwaśne czy zasadowe. Ale następne dopisuję do listy do sprawdzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy wysokie wody gruntowe? 2 m? 0,5 m?

Bo to może zablokować większość iglastych zimozielonych.

 

Co do cienia - teraz go nie masz, ale jak posadzisz rośliny to one przecież zacieniają się nawzajem :)

 

Tak szczerze? Zanim cień będzie, to sporo czasu minie. Co do wody - obok mamy bajoro - ktoś kiedyś dół wykopał i tak to zostało. Nie jest głęboki, najgłębiej może ma z 1,5 metra - woda w nim stoi. Przed budową jak wykopaliśmy dołek, to woda napływała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze? Zanim cień będzie, to sporo czasu minie. Co do wody - obok mamy bajoro - ktoś kiedyś dół wykopał i tak to zostało. Nie jest głęboki, najgłębiej może ma z 1,5 metra - woda w nim stoi. Przed budową jak wykopaliśmy dołek, to woda napływała.

 

W ciągu 10 lat świerk serbski, posadzony jako drzewko 1,6 m, będzie miał dobrze ponad 4 m. W najdłuższy dzień roku dla wysokości geograficznej Warszawy czterometrowy żywopłot daje cień długości 2,8 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam na all funkię White Feather, posadziłam kłącza.... listki które wyszły są zielone z białymi pasami a miały być całe białe.... czy to możliwe, że w pierwszym roku listki takie są czy ktoś zrobił ze mnie balona??

 

Ta funkia ma białe liście tylko kilka tygodni po wyjściu z ziemi, potem zielenieją. Musi rosnąć w pełnym cieniu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam na all funkię White Feather, posadziłam kłącza.... listki które wyszły są zielone z białymi pasami a miały być całe białe.... czy to możliwe, że w pierwszym roku listki takie są czy ktoś zrobił ze mnie balona??

 

widzialam w sobote na targach mlodziutka biala funkie - byla kremowa, zero zielonosci. chociaz te konkretna google pokazuje jako biala z zielonosciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 10 lat świerk serbski, posadzony jako drzewko 1,6 m, będzie miał dobrze ponad 4 m. W najdłuższy dzień roku dla wysokości geograficznej Warszawy czterometrowy żywopłot daje cień długości 2,8 m

 

Ok, może źle napisałam. Ale co się dzieje z rośliną, która musi mieć cień, jak ją zasadzę tam gdzie cienia nie ma? Wyrośnie? Kiedyś to ja wiem, że będzie, taki jest plan. Ale teraz jest goło, jedyne krzaki jakie rzucają cień, są na północy - cień jest u sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo roślin cienioznosnych znosi także nasłonecznienie jeśli gleba jest wystarczająco wilgotna. Przykładem są paprocie, które mogą rosnąc w pełnym słońcu.

Różaneczniki najbardziej cierpią zimą od słońca a nie latem - można je cieniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wyglada jak inne odmiany, te na targach były podobnej wielkosci ale takie jak na twoim zdjeciu, nawet tych zielonych łodyg nie miały tylko białe. dlatego wlasnie nie lubie kupowac w necie, nigdy nie wiesz na co trafisz. mam jedynie 4 sprawdzonych sprzedawcow. na all roslin nie kupuje.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, niestarannie przeczytałam twój post i zrozumiałam, że w zeszłym roku roślina wyglądała prawidłowo a w tym inaczej.

A ty dopiero co je kupiłaś.

Zdecydowanie to nie jest ta odmiana.

 

Nie wiem czy kupowałaś w sklepie internetowym czy od hobbysty?

 

ta jaśniejsza wygląda trochę jak Revolution, ewentualnie White Christmas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe lub kremowe hosty to są White Feather, Miss Moonbeam. Całe białe lub kremowe liście, ale z cieniutkim zielonym brzegiem ma Fortunei Albopikta, Something Different, Morning Light, White Chistmas, Polka Dot Bikini i Fun Dance. Większości z nich nie ma w szkółkach, chyba, że TU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :)

te "ściśle dostosowane" w większości to marketingowy bełkot.

Najprawdopodobniej nawóz do palm i dracen będzie zawierał więcej azotu. A roślinom kwitnącym przydaje się fosfor do lepszego kwitnienia.

 

biohumus to już zupełnie bezpieczny jest i do wszystkiego. Pewnie tego nawet nie da się przedawkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...