Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

niebieska niezapominajka, na 100 % niebieska, przesadzona w truskawki podsypane nawozem do truskawek zmieniła sie w różową

 

rozumiem, że kolor zależy od pH

 

jest możliwość , że biała niezapominajka zmieni się w różową (białego barwnika nie ma, to oko daje się oszukać),

planuje rabatki na nastepny rok i ewentualny róż do niczego mi nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może określić czy ten klon już spisany jest na straty. Po zimie wypuścił ładnie liście, można powiedzieć że z dnia na dzień zastałem go w takim stanie. Wody mu napewno nie było brak.

Pozdrawiam

 

 

Raczej na straty. Odłam fragment gałązki i zobacz czy sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest możliwość , że biała niezapominajka zmieni się w różową (białego barwnika nie ma, to oko daje się oszukać),

planuje rabatki na nastepny rok i ewentualny róż do niczego mi nie pasuje

 

 

Tak. Niezapominajki są dwuletnie. Jeśli biała zapyli się różową/niebieską, to jej potomstwo w części odziedziczy geny różowej. I z czasem różowa/niebieska (prawdopodobnie gen dominujący) wyprze białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyny - słabej jakości sadzonka, przesuszona w szkółce lub w czasie transportu, źle posadzona, szkodniki w glebie podgryzające korzenie, dołek w mocno gliniastej glebie, w którym zbiera się woda i nie odpływa. Trudno powiedzieć nie widząc okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację z tą różnorodnością gatunków. Siedzę i myślę i nie mogę nic stworzyć, mogłabyś mi pomóc? Tym projektem chiałam tylko zobrazować o co mi chodzi. Ten projekt też jest to poprawki ale nie mam jakoś weny:sick: Podoba mi się Wiśnia pospolita "Umbraculifera" i ją chciałabym umieścić po obydwu stronach schodów. Chciałabym również Cyprysik Lawsona Ivonne, jałowiec pospolity Gold Cone. Chodzi mi na razie o dobór roślin na najwyższą partię bo dół już myślę nie będzie taki problematyczny.taras góra.jpg

 

W projekcie użyto:

Wierzba integra

Budleja dawida

dereń rozłogowy

cyprysik lawsona ivonne

jałowiec pospolity gold cone

cyprysik lawsona columnaris

Edytowane przez gosiacz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, prosilabym Cie o rade. Moja dzialka wyglada tak:

http://s947.photobucket.com/user/Milou1/slideshow/

http://s947.photobucket.com/user/Milou1/story

n. wjazd jest od strony polnocno-wschodniej od krotszego boku (18 metrow). Dzialka ma 50 met

tzrow dlugosci. Czy moglabys mi poradzic, jak ja rozplanowac, tzn. gdzie zrobic warzywnik, sciezki, kompostownik itp.? Przede wszystkim prosilabym Cie o rade, gdzie warto by bylo posadzic drzewka, jako ze dzialka w ogole nie ma cienia i latem tam jest nie do wytrzymania. Bardzo dziekuje z gory za pomoc. Goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, chyba cos tu nie gra - nie widze w poprzednim poscie napisanego tekstu, tylko linki.

Tak wiec powtorze moja prosbe: prosilabym Cie o doradzenie mi w sprawie rozplanowania dzialki. Dzialka jest w ksztalcie prostokata: 18x50 metrow, wjazd jest od krotszego boku, od strony polnocno-wschodniej. Na dzialce nie ma drzew, w zwiazku z tym nie ma cienia. Dlatego glownie chodziloby mi o rade, gdzie i jakie drzewka najlepiej byloby zasadzic (czociaz wdzieczna bylabym tez za wskazowki, gdzie zrobic sciezki, warzywniak, kompostownik itp.). Ogrod nie ma miec jakiegos specjalnego stylu, ot, ogrod babuni z drzewkami owocowymi, takie "mydlo i powidlo". Z gory bardzo dziekuje za Twoja pomoc. Goska

Edytowane przez Jagustynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglabys mi poradzic, jak ja rozplanowac, tzn. gdzie zrobic warzywnik, sciezki, kompostownik itp.?

 

To mój zawód. - projektowanie układu przestrzennego ogrodu i dobór roślin.

Jeśli chcesz poznać moją ofertę, napisz na prv.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...