Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jeśli chodzi o gracillimusy - nie wiem co im się stało: wygniły:o wymarzły:o mimo ciepłej zimy. Mieszkam na Mazowszu. Teoretycznie - nie powinny, a jednak... nie mam ani jednego. U mojej sąsiadki jednak zachowały się, marniejsze, ale jednak. Ziemię mam marną - raczej dla trzcinników niż miskantów:rolleyes:

Te rabaty, które przedstawiłeś są piękne, ale bardzo mieszane - trzcinnik jest raczej w mniejszości.

Natomiast jeśli chodzi o tło -nadal twierdzę, że trzcinnik nie jest odpowiedni dla hortensji.

Zauważ , że hortensja jest albo na tle muru, albo na tle innej "zieleniny". Trzcinnik jest o tej porze żółtawy, ma łamiące liście, ciekawie wygląda z dzielżanem, jeżówkami, na tle trzcinowej maty. Pomijam odmienne warunki glebowe i wodne jakich wymaga trzcinnik i hortensja - Elfir o tym pisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, proszę poradź mi, podpowiedz co i jak posadzić z różami? Jakie trawy? Mam rabatę 6x2,5m , i mam 4 krzaki róży Artemis (biała, a w zasadzie śmietankowa), i teraz z czym je posadzić żeby było nowocześnie? Ta rabata przylega do ogrodzenia przy dłuższym boku. Przy samym ogrodzeniu nie ma żywopłotu. Strona nasłoneczniona cały dzień. Gleba żyzna drugiej klasy.

Dodam jeszcze, że rabatę widać z tarasu. Nie widać jej od frontu.

Edytowane przez jazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róże rzadko projektuje się w nowoczesnych aranżacjach. a ta odmiana jest wręcz archetypicznie romantyczna.

Ja bym dała rząd wysokiej, sztywnej w kształcie trawy ozdobnej typu trzcinnik w tle.

Do tego trzy kępy pod 4 szt tej róży lub jedną kępę w tzw. złotym podziale (nieco więcej jak 1/3 długości odcinka) obsadzoną w przerwach pomiędzy kępami rozplenicą lub inną fontannową trawą i na froncie coś zimozielonego, mogą być zielone żurawki

 

http://images84.fotosik.pl/34/2081417522f636b4gen.jpg

 

Albo na tle trawy róża obsadzona w całości perovskią:

http://www.lejardinetdesigns.com/wp-content/uploads/2015/07/IMG_6359.jpg

na zdjęciu jest Nassella tenuissima - u nasz czesto wymarza, ale łatwo rozmnaża się z siewu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kompozycja na zdjęciu jest piękna!

A czy perovskia i ta nassella (ostnica?) lubią ubogie i suche raczej gleby?

Wiem że rozmiar jednego krzaku tej róży osiągnie docelowo ok. 1,5m wys. i szer. Wiem, trochę mnie poniosło z zakupem tych róż, ale już są :-)

A z tyłu dać trzcinnik kf? Bo tylko on taki sztywny i wysoki jest chyba.

Żurawek jakoś nie lubię , co można w zamian? Jakieś turzyce?

 

Jeszcze mam jedno pytanie: czy magnolia (Nigra) może rosnąć w trawniku? Czy trawa jakoś negatywnie wpłynie na jej system korzeniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby perowskia potrzebuje suchych gleb, ale bardzo często widzę ją w kompozycjach z krzewami które wymagają umiarkowanej wilgotności (np. hortensjami). Podobnie z tą ostnicą. Być może przy łagodniejszej zimie lepiej zimują nawet w wilgotniejszej glebie.

 

Magnolia może rosnąc w trawniku, ale upierdliwe będzie koszenie pod nią, póki nie zrobi się z tego wysokie drzewko.

 

żurawkę zaproponowałam jako odmianę po wąskich liściach traw dominujących na rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam trzy stare migdałki i dowiedziałem się niedawno iż zaszczepiono je na mirabelce czyli spod szczepienia wyrosły gęste gałęzie właśnie mirabelki.Pomyślałem ,że nie będę ich ścinał a z migdałka zrobię kulę.Pytanie.Czy mogę zrobić to teraz???

 

http://images83.fotosik.pl/43/98917617450b27e6.jpg

Edytowane przez niktspecjalny
fotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na moich tujach szmaragdowych pojawiło się mnóstwo jakby przyschniętych na brązowo kwiatostanów niestety nie jestem w stanie wrzucić zdjęcia....

Z daleka to takie kuliste nasionka.

 

Gdzieś słyszałem że to nie jest normalny objaw i moze to być oznaka czegoś złego ?

 

Proszę Was o informację co moge zrobić.....

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owocowanie to normalny objaw :)

https://www.google.pl/search?q=szyszka+żywotnik&client=opera&hs=va4&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjez_m417fPAhUDiywKHUwqDKwQ_AUICCgB&biw=1920&bih=954

 

jeśli jednak roślina wchodzi w owocowanie kiedy jest młoda, znaczy, że przechodzi stres środowiskowy -np. susza, złe siedlisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatnio u was porządnie padało?

Przecież to gatunki rosnące w naturze w dolinach rzecznych, na podmokłych glebach a ty się pytasz czy podlewać? One powinny mieć stabilną wilgotność.

 

Rok jest u nas suchy to fakt, porządnego deszczu nie było dawno ale były podlewane solidnie ostatnio, może za mało.

już je wczoraj podlałem solidnie i za jakiś czas powtórze , dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...