Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powinnaś pogadać z Manią1220 :) Ona o tych kanadyjsko-amerykańskich przypadłościach wie wszystko. Tam większość nie dba o ogrody. Bywa, że wygląda to, przy całkiem ładnym domku jakby złośliwe trole urządziły sobie bitwę. Jak mają jakieś ogródki to bezobsługowe, czyli takiekie, żeby ogrodnik skosił trawę i przystrzygł co trzeba.

A z klimatem w Kanadzie ostrzej niż u nas. Mają krzewy i drzewa specjalnie dobierane na ichniejsze zimy. Nasz klimat do ich mrozów, wichrów i śnieżyc zimą, a upałów i wilgoci w powietrzu latem, ma strasznie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z klimatem w Kanadzie ostrzej niż u nas. Mają krzewy i drzewa specjalnie dobierane na ichniejsze zimy. Nasz klimat do ich mrozów, wichrów i śnieżyc zimą, a upałów i wilgoci w powietrzu latem, ma strasznie daleko.

 

Zależy w jakiej części Kanady... Nad wielkimi jeziorami rzeczywiście jest zimą mroźno i diabelnie wietrznie a latem niesamowita wilgoć. Miałam to "szczęście" spędzić u brata w Toronto prawie rok.... teraz mieszka w Vancouver i tam jest klimat umiarkowany z łagodnymi zimami, bardzo rzadko temperatura spada poniżej zera bo ocean oddaje ciepło tylko deszczu jest więcej:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzcinnik. Rozplenica jest trawą chyba najpóźniej puszczająca źdźbła po zimie. Trzcinnik jest wyższy od pospolitej Hammeln i bardzo wczesny, wiec zazieleni wcześnie rabatę. Można też przed rozplenica dać zimozieloną niską trawę. np. seslerię błyszczącą, kostrzewy.

Poza tym ładnie skomponują się sosny. Np. Watereri. A z kwitnących lawendy, perowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś, jak musisz to tnij. Najwyżej nie będzie kwitła w tym roku. Zostaw najmłodsze silne pędy przycięte nad 4-tym oczkiem pąkowym. Wszystkie 4-5 letnie pędy albo wytnij, albo skróć tak samo. Jak już są pąki, to możesz zostawić nawet tylko po 2. Róża się rozkrzewi mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Elfir mam pytanie: Mam małą rabatę na której wiecznie zbiera sie woda, podnoszenie jej nic nie daje, wymyśliłam sobie, że wsadzę tam skrzyp zimowy i irysy syberyjskie. Powiedz mi proszę jak posadzić tego skrzypa, że w doniczce to wiem, tylko gdzieś napisali że 10 cm głęboko, w innym miejscu, ze 30-40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy doradzicie mi jakie drzewko posadzić? Miałam głóg, który padł. Nie wiem dokładnie jaki to był głóg, dostałam go bez oznaczenia, itp. Pod drzewem mam trawy ozdobne. Muszę coś posadzić w miejsce tego głogu i tu mam pytanie. Może być inny głóg, ale doradźcie proszę jaki. Chciałabym posadzić teraz drzewko wiedząc co to jest:) A może coś zamiast głogu lepiej posadzić? Gleba bardziej piaszczysta, ale dość sporo nawiozłam nowej ziemi, więc teraz jest mix. Drzewko na rabacie na froncie, więc chciałabym, aby ładnie wyglądało. Dość blisko ogrodzenia, więc nie może być z ogromną koroną. Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamelia zniesie krótkie spadki temperatur do okolicy zera.

Hortensja zostanie zważona przez przymrozki. Więc na stałe nie. Ale póki jest ciepło jak najbardziej. Ja dzisiaj wygrzewałam moje doniczkowe w słońcu na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...