Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

inny odczyn twojej aktualnej gleby, jak pisałam wcześniej może powodować różnice w zieleni trawy, ze względu na różną przyswajalność składników pokarmowych i powstaną placki w różnych kolorach.

jeśli nawieziesz dobrej jakości ziemi to tam kolor będzie wyrównany.

A jeśli złej to trawa będzie wyglądała kiepsko.

Tak czy inaczej może sie różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny odczyn twojej aktualnej gleby, jak pisałam wcześniej może powodować różnice w zieleni trawy, ze względu na różną przyswajalność składników pokarmowych i powstaną placki w różnych kolorach.

jeśli nawieziesz dobrej jakości ziemi to tam kolor będzie wyrównany.

A jeśli złej to trawa będzie wyglądała kiepsko.

Tak czy inaczej może sie różnić.

 

Elfirku dzwonilem do goscia od ziemi, doctego co wczesniej bralem. Tego substratu torfowego juz nie ma ale ma ta co dawalem pod spod. To jest ciezka czarna gloniasta ziemia, jak wilgotna to od szpadla nie idzie odkleic. Takie cos sie nadaje jako wierchnia warstwa pod trawe? Ma jeszcze taka tylko rozluzniona, comolwiek to znaczy, nie wiem czy wymieszana z piaskiem czy z innej ,,dziury,, i dlatego taka sypka. Nie wiem co mam zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, a jaką trawę najlepiej użyć na dosiewkę? Chodzi o skład, czego powinno być najwięcej?

 

I jeszcze pytanie, co to za piwonia drzewiasta? w sensie odmiany, że jest taka pełna w środku..

 

http://i1372.photobucket.com/albums/ag337/basia_krk/640621885_2_644x461_hit-piwonia-drzewiasta-skarb-w-kazdym-ogrodzie-dodaj-zdjecia_zpse9fkoujc.jpg

Edytowane przez Basia_KRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, a jaką trawę najlepiej użyć na dosiewkę? Chodzi o skład, czego powinno być najwięcej?

 

I jeszcze pytanie, co to za piwonia drzewiasta? w sensie odmiany, że jest taka pełna w środku..

 

http://i1372.photobucket.com/albums/ag337/basia_krk/640621885_2_644x461_hit-piwonia-drzewiasta-skarb-w-kazdym-ogrodzie-dodaj-zdjecia_zpse9fkoujc.jpg

 

Nie mam pojęcia. Tego są tysiące odmian a roślina u nas mało popularna, bo droga i krótko kwitnie.

 

na dosiewki uzywa się zawsze identycznej odmiany jaka została uzyta na trawniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, czy bodziszek, jako okrywowa da radę na takiej skarpie? Słońce od wschodu do południa, i późnym popołudniem także.

Obsadziłam w zeszłym roku tą skarpę okrywową różą The Fairy (niestety nie mam zdjęć, a to jest zdjęcie jeszcze bez róży) i pięknie rozrastała się i kwitła aż do samej zimy. Czy to dobry pomysł, aby posadzić też tutaj bodziszka, ale takiego mocno fioletowego?

 

http://i1372.photobucket.com/albums/ag337/basia_krk/IMG_5867_zpss5j2lhcs.jpg

 

thefairysheridannurseries.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, co myślisz o takiej mieszance nasion trawy do wysiania w przydomowym ogrodzie?

 

Życica trwała Bokser – 30 %

 

Życica trwała Naki – 32 %

 

Kostrzewa czerwona Maxima – 10 %

 

Życica wielokwiatowa Turtetra – 10 %

 

Życica westerwoldzka Mowester – 18 %

 

Z góry dzięki za opinię i info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, a o szałwiach omszonych myślałaś? Na zdjęciu jest chyba lawenda. Ja wolę szałwie. Teraz jest sporo nowości, które są nieco niższe i nie wykładają się. Kwitną też dłużej i oczywiście po przycięciu po pierwszym kwitnieniu powtarzają kwitnienie. Są też oprócz niebieskiej, różowe i białe.

Jeżówki u mnie na różance są białe.

 

A z traw może owsica wieczniezielona. Jest ozdobna cały rok, chociaż kępa zajmuje sporo miejsca. A poza tym jest kilka innych do wyboru, które bardzo ładnie komponują się z różami okrywowymi: drżączka średnia, turzyce, rozplenice, trzcinniki, ostnice, nawet niektóre miskanty. Może też bezproblemowe śmiałki darniowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, co myślisz o takiej mieszance nasion trawy do wysiania w przydomowym ogrodzie?

 

Życica trwała Bokser – 30 %

 

Życica trwała Naki – 32 %

 

Kostrzewa czerwona Maxima – 10 %

 

Życica wielokwiatowa Turtetra – 10 %

 

Życica westerwoldzka Mowester – 18 %

 

Z góry dzięki za opinię i info.

 

Jesli zamierzasz tam paść krowy, to może być. Na trawniki się nie nadaje.

Życica westerwoldzka Mowester :

- Gatunek trawy jednoroczny,

- odznacza się szybkim tempem wzrostu,

- wykształca głównie pędy kwiatowe,

- odmiana pastewna,

 

Gdzie wy wynajdujecie te mieszanki? :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :( A co ewentualnie zrobić ze skarpą, żeby np. podnieść optycznie do góry, żeby nie była taka płaska?

 

Znalazłam taką inspirację - myślisz, że to dobry pomysł (jeżówki, trawy?):

 

http://assets3.ogrodowisko.pl/uploads/p/38/383292/original.jpg

 

Możesz dać krzewy szczepione na pniu np. lilaka Pink Perfume.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elfir, poszukam takiego :yes:

 

Na przykład tak można to zagospodarować:

 

http://images66.fotosik.pl/805/4879386b3d2a758b.png

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4879386b3d2a758b.html

Elfir, kiedyś przysłałaś mi taką kompozycję mojej rabaty. Moje pytanie dot. piwonii - taka plama to ile to jest sadzonek doniczkowych? Nie chcę znów przesadzić, albo zakupić za mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz tam paść krowy, to może być. Na trawniki się nie nadaje.

Życica westerwoldzka Mowester :

- Gatunek trawy jednoroczny,

- odznacza się szybkim tempem wzrostu,

- wykształca głównie pędy kwiatowe,

- odmiana pastewna,

 

Gdzie wy wynajdujecie te mieszanki? :)

 

Tak myślałem, dzięki za potwierdzenie. Mieszanka dostępna na portalu Aukcyjnym pod hasłem "sportowa, gazonowa" :). Poszukam coś lepszego. Pozdrawiam.

Edytowane przez monach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...