Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bezodmianowa: http://gardenpark.com.pl/hakonechloa/hakonechloa-macra

 

Beni-Kaze - zielona, przebarwia się jesienią

 

Ok, już znalazłam w Ogrodach o Zielonych Progach :) Problem jest taki, że ta zielona jest za wysoka, 60 cm :( Beni-Kaze też do 50 cm, a ja potrzbuję niską, max 30 cm. Znalazłam jeszcze odmianę 'Nicolas'. Zielona na początku, na jesień wybarwia się na czerwono, miedziany i żółty kolor.

 

233bfa3517fdf5a5358b0fb4bf2c72a0.jpg

 

http://plants.glenecho.com/Content/Images/Photos/F935-15.jpg

 

Hakonechloa_macra_Nicolas-0CD082F238.jpg

 

Hakonechloa%2B%2527Nicolas%2527.jpg

 

Myślisz, że będzie pasowała?? Czy to dobrze, że będzie bardzo podobna do samego klona i jego kolorystyki podczas wybarwiania się?? Bo tak mi się wydaje, że tak właśnie będzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już znalazłam w Ogrodach o Zielonych Progach :) Problem jest taki, że ta zielona jest za wysoka, 60 cm :( Beni-Kaze też do 50 cm, a ja potrzbuję niską, max 30 cm. Znalazłam jeszcze odmianę 'Nicolas'. Zielona na początku, na jesień wybarwia się na czerwono, miedziany i żółty kolor.

 

233bfa3517fdf5a5358b0fb4bf2c72a0.jpg

 

http://plants.glenecho.com/Content/Images/Photos/F935-15.jpg

 

Hakonechloa_macra_Nicolas-0CD082F238.jpg

 

Hakonechloa%2B%2527Nicolas%2527.jpg

 

Myślisz, że będzie pasowała?? Czy to dobrze, że będzie bardzo podobna do samego klona i jego kolorystyki podczas wybarwiania się?? Bo tak mi się wydaje, że tak właśnie będzie :rolleyes:

 

a nie zleją się wizualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a co ile cm sadzić młode sadzonki? Żeby było gęsto, plama, spokojnie kilka m2 mogę dla nich wydzielić :rolleyes:

 

5-7 szt/m2

 

Dzięki Elfir, tak zrobię. Zakupiłam jeżówki 'Magnus' i czekam na dostawę :) Mam też sadzonki jeżówki 'Glowing Dream', docelowa wys. ok. 60 cm, na rabatę ok. 3 m2 w prostokącie (ok. 3m x 1m). Do tego mam stipę 'Pony Tails' i turzycę 'Frosted Curls'. Czy stipę sadzić pomiędzy jeżówkami, czy jakoś bardziej "w liniach" ?

 

Znalazłam takie zdjęcie, i nie za bardzo mi się podoba, ale może też zaburza mi ogląd całości kwadratowa rabata.. ;)

 

original.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu wysialem trawe Barenbrug Universal na podlozu czesciowo gliniastym ale wczesniej przemieszanym najpierw z piaskiem potem z ziemia i zaczynam sie martwic czy ona mi wyrosnie bo na razie slabo to idzie. Pogoda jakas masakra non stop slonce i upal w piatek/sobote troche popadalo (po raz pierwszy od zasiania) ale i tak ziemia jest mega sucha. staramy sie ja podlewac rano i wieczorem ale generalnie w tej chwili widze ze trawa zaczyna tylko wschodzic w miejscach zacienionych lub w ktorych ziemia zostaje troche dluzej wilgotna (1 gatunek) a w tych mega naslonecznionych powychodzil bardzo miejscowo ten 2 gatunek ktory poczatkowo wzialem za chwasty. Co robic? po prostu czekac czy moge zrobic cos wiecej? w niektorych miejscach nadal widac nasiona ktore nie wniknely w za sucha ziemie i dalej nic sie nie dzieje...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Siostra ma drzewa owocowe, ok. 8 i tej chwili pod/między nimi rośnie trawa. W końcu dojrzała do decyzji o usunięciu trawy i wykorowaniu tej powierzchni, ale ziemia u niej to glina, wbicie łopaty to jakiś dramat :bash: Pomyślałam, żeby trawę dokładnie usunąć spod samych drzew mniej więcej o promieniu 0,5 metra od pnia, a cały pozostały teren krótko skosić, przykryć agrowłókniną i wysypać korą.

Czy można tak zrobić? czyli nie usuwać trawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Siostra ma drzewa owocowe, ok. 8 i tej chwili pod/między nimi rośnie trawa. W końcu dojrzała do decyzji o usunięciu trawy i wykorowaniu tej powierzchni, ale ziemia u niej to glina, wbicie łopaty to jakiś dramat :bash: Pomyślałam, żeby trawę dokładnie usunąć spod samych drzew mniej więcej o promieniu 0,5 metra od pnia, a cały pozostały teren krótko skosić, przykryć agrowłókniną i wysypać korą.

Czy można tak zrobić? czyli nie usuwać trawy?

 

Agrowłoknina utrudnia wymianę gazową gleba-powietrze. A pod nią trawa będzie gniła.

W czym jej trawa przeszkadza? Kora będzie zarastać chwastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir a powiedz mi jeszcze proszę ile odsunąć się od szpaleru z hortensji Fraise Melba z rozplenicami Hameln tak żeby delikatnie w nie wchodziły. I czy przed trawami pasowałyby jeszcze np żurawki Marmalade albo jakaś inna odmiana.

 

Zurawki beda pasowac, tylko zastanów się nad odmianą - czy zółta będzie pasowąc do różowiejących hortensji?

rozplenicę sadź ok 50 cm od hortensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrowłoknina utrudnia wymianę gazową gleba-powietrze. A pod nią trawa będzie gniła.

W czym jej trawa przeszkadza? Kora będzie zarastać chwastami.

 

w koszeniu oczywiście, ciasno jest. nie da się podjechać kosiarką. są tam też agrest, porzeczki, maliny, to już w ogóle z koszeniem nie za dobrze. Poza tym teraz siostra robi nawodnienie na działce i już nie uwzględniła tej trawy pod drzewami, więc decyzja już zapadła. Jak będzie trzeba to wszystko wykopie, tylko tyle, że to dużo pracy, a ledwo żyją po kopaniu w glinie pod nawodnienie. Po prostu chcieli sobie ułatwić życie stąd pytanie czy można przykryć bezpośrednio trawę agrowłókniną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez systemu nawadniania nie ma sensu używać dobrej jakości mieszanek.

Z resztą wyjątkowo niekorzystna pogoda na siew bez nawadniania.

Pewnie trzeba będzie robić dosiewki, bo część nasion skiełkuje i padnie.

 

a z gorszymi mieszankami jaka to roznice robi? sadzilem ze wlasnie te lepsze lepiej sobie poradza

mialem nadzieje ze to slonce w koncu odpusci przeciez to nie jest normalne zeby 2 miesiace non stop lampa i prawie zero opadow... a oproz podlewania moge tym nasionom jeszcze jakos pomoc nie wiem moze je przykryc torfem gdzie jest najwieksze naslonecznienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir a powiedz mi jeszcze proszę ile odsunąć się od szpaleru z hortensji Fraise Melba z rozplenicami Hameln tak żeby delikatnie w nie wchodziły. I czy przed trawami pasowałyby jeszcze np żurawki Marmalade albo jakaś inna odmiana.

gosiacz22, gdzie udało Ci się zakupić hortensje Melba Fraise ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z gorszymi mieszankami jaka to roznice robi? sadzilem ze wlasnie te lepsze lepiej sobie poradza

mialem nadzieje ze to slonce w koncu odpusci przeciez to nie jest normalne zeby 2 miesiace non stop lampa i prawie zero opadow... a oproz podlewania moge tym nasionom jeszcze jakos pomoc nie wiem moze je przykryc torfem gdzie jest najwieksze naslonecznienie?

 

Lepsze zawierają ładniejsze ale bardziej wrażliwe na suszę odmiany traw.

Przy takiej suszy torf ci \wywieje. Na dodatek torf kurczy się w czasie wysychania rozrywając korzenie roślin.

Tu trzeba było siać coś sucholubnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...