Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przędziorek tworzy pajęczynkę, ale mikroskopijną, najczęściej widoczną na ogonku liściowym.

 

Zwalczanie - za portalem sadowniczym: Magus 200 SC + Apollo 500 SC lub Ortus 05 SC + Nissorun 050 EC, Ortus 05 SC + Apollo 500 SC, Omite 570 EW + Apollo 500 SC.

Podają do wymieszania ze sobą dwa preparaty: na zwalczenie larw i owada dorosłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze znów wychodzą mi chwasty, a juz chciałam sadzić tego cisa, Jaka jest najkrótsza karencja pomiedzy pryskaniem Randapem a sadzeniem roslin ozdobnych?

 

przy takiej suszy i upale to weź motykę i wzrusz ziemię rozrywając korzenie chwastów.

Nigdy nie pozbędziesz się całkowicie z prostej przyczyny - nasiewają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej suszy i upale to weź motykę i wzrusz ziemię rozrywając korzenie chwastów.

Nigdy nie pozbędziesz się całkowicie z prostej przyczyny - nasiewają się.

 

Duzo tego mam, w sensie powierzchi, więc motyka odpada. 2 godz pryskałam, to ile bym hakała:rolleyes::rolleyes:

Wiec jaka ta karencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeśli koniecznie chcesz pryskać to czymś bardziej bezpiecznym, jak wyciąg z grejpfruta albo Asahii.

 

Czy wyciąg z grapefruita można zrobić samemu? Np. wycisnąć w wyciskarce do soków i dodać mydło potasowe? Gotowe środki są dosyć drogie, a nie znajduję przepisów, może grapefruit nie jest tak znany jak wyciągi z tytoniu czy czosnku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciąg z grapefruita można zrobić samemu? Np. wycisnąć w wyciskarce do soków i dodać mydło potasowe? Gotowe środki są dosyć drogie, a nie znajduję przepisów, może grapefruit nie jest tak znany jak wyciągi z tytoniu czy czosnku?

 

To jest wyciąg z pestek :)

Ściągawka o działaniu z Poradnika Ogrodniczego

https://poradnikogrodniczy.pl/wyciag-z-grejpfruta-w-ogrodnictwie.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciąg z grapefruita można zrobić samemu? Np. wycisnąć w wyciskarce do soków i dodać mydło potasowe? Gotowe środki są dosyć drogie, a nie znajduję przepisów, może grapefruit nie jest tak znany jak wyciągi z tytoniu czy czosnku?

 

Nie mam pojęcia, nigdy się w to nie bawiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo tego mam, w sensie powierzchi, więc motyka odpada. 2 godz pryskałam, to ile bym hakała:rolleyes::rolleyes:

Wiec jaka ta karencja?

 

Chyba to jest napisane na ulotce. Cytat:

Na polu gdzie stosowano Roundup 360 SL można uprawiać wszystkie rośliny. Zabiegi uprawowe,

siew lub sadzenie można rozpocząć gdy na zwalczanych chwastach wystąpią objawy działania

środka (żółknięcie i więdnięcie), jednak nie wcześniej niż po 5-7 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres sadzenia iglaków to wrzesień. Z pojemników w zasadzie możesz sadzić do mrozów.

Po spryskaniu Roundapem chwasty muszą uschnąć, co trwa zwykle ok. 10-14 dni. Wygrabiasz, przekupujesz, wzbogacasz w próchnicę, korygujesz odczyn, jak trzeba, wstępnie wyrównujesz i odczekujesz, bo znów zaczną kiełkować chwasty. Znów Roundap i jak uschną wygrabić, wyrównać, zwałować i siać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy okres sadzenia iglaków to wrzesień. ... Wygrabiasz, przekupujesz, wzbogacasz w próchnicę, korygujesz odczyn, jak trzeba, wstępnie wyrównujesz i odczekujesz, bo znów zaczną kiełkować chwasty. Znów Roundap i jak uschną wygrabić, wyrównać, zwałować i siać.
Też ciągle walczymy z chwastami, pytania:

1.czy zasianie trawnika może odbyć się w połowie sierpnia, lub na początku -pytam, bo jesteśmy w końcowej przygotowania, podlewanie będzie

2. czy wystarczy walcować po siewie, czy przed też?

3.piszesz o próchnicy -u nas nie będzie -czy nawozić czymś przed sianie trawnika i sadzeniem drzewek?

4. jeśli chodzi o iglaki i drzewka liściaste to sadzić można już od początku września czy trochę później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do traktora to talerzówka, a do ręcznego rozdrabniania gruntu to glebogryzarka.

Ale pamiętaj, że jest trochę chwastów, szczególnie perz, które lubią się rozprzestrzeniać korzeniowo i tylko czekają żeby im korzenie posiekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to chyba nazywa się mulczer

 

A mulczuje się ścinaną kosiarką trawę. To w ogrodzie. Oczywiście są mulczery do rozdrabniania gałązi i to zarówno małe ogrodowe, jak i większe do grubszych gałęzia, a nawet takie ktorych urzywa się przy oczyszczaniu wyrębisk leśnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...