Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktoś wie jak się nazywa maszyna która robi sieke z ziemi i wszystko niszczy? Coś jak taki kombajn tylko do ziemi mieli pozostawione korzenie w ziemi itp
Ta w mojej okolicy to glebogryzarka rekultywacyjna, ale to taki kombajn, który tnie, mieli i przesiewa, wypuszczając tylko ziemię -jedyna wada to gość zażyczył sobie za obróbkę naszej działki (5ar) ok. 2.5 tys. zł -może w innych rejonach jest taniej, ale nie wiem czy część nasion nie przejdzie.

Gglebogryzarka-rekultywacyjna1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies widzialem wynajem takiego mulczera za 350pln doba ale był dosyć "mały" nie taki "kolos" jak na filmiku ;)

2500 za 500m2?! no to faktycznie grubo ... ja mam 2000m2 do takiego zaorania a mozliwe ze dokupie kolejne 1500 ... takze przy takiej kwocie dla mnie jest to nieoplacalne ale moze sie uda gdzies to w okolicy namierzyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-3 zł za m2 za usługę przygotowania ziemi pod założenie trawnika. To cena usługi na Mazowszu. Firma przyjeżdża z maszyną i robi.

Myślę, nikt takiej maszyny jak glebogryzarka separacyjna nie wynajmie bez obsługi sprzętu. To wymaga umiejętności posługiwania się taką maszyną i umiejętności obsługi traktora, do którego jest podłączana.

Sprawdź oferty na OLX Mazowsze.

W mojej okolicy (koło Piaseczna, 70 km od Żyrardowa) wynajem silnej glebogryzarki (szer. do 60 cm) z napędem to jest 120-150 zł za dobę plus kaucja od 300 zł w górę.

Pomijając koszty i umiejętności posłużenia się, pozostaje ryzyko uszkodzenia sprzętu (np. kamienisty grunt). Mamy małą glebogryzarkę elektryczną. Jest pomocna, ale dopiero po przekopaniu gruntu, do rozdrobnienia, wymieszania ziemi. Wymaga trochę wprawy choć ma tylko szerokość 30 cm :)

 

 

 

Doriko, masz rację co do nasion. Nie ma takiej możliwości, żeby do tego stopnia przesiać ziemię. Mechaniczne usuwanie chwastów i innych roślin jest skuteczne tylko zanim one zawiążą nasiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teść u swojego znajomego zauważył taki duży mulczer, tyle że człowiek ma dużo lasów ;) ma się dowiedzieć ile go kosztował wynajem tego ustrojstwa ewentualnie istnieje prawdopodobieństwo iż jest to jego maszyna a w tedy jestem uratowany :p

 

jak na razie usunąłem z sąsiadem wszystko co można tzn krzaki i jakieś małe drzewka, teraz w planie zlecenie usunięcia gałęzi rębakiem potem wywalenie wszystkich "grubszych" drzew a jest ich z 40-50 ... więc jeszcze trochę się zejdzie ;)

 

teraz szukam rębaka a raczej usługi rębaka żeby mi to przerobili na wióry ;)

 

http://s5.ifotos.pl/mini/galeziejp_qeerxsa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przesiewa że nasiona miały by nie przejść? Moim zdaniem nasiona zostają i to wszystkie, no może żołędzie i kasztany nie przejdą :p

 

Na jaką głębokość to działa?

Podobnie mąż stwierdził :) dodając, że jakby był w tym kombajnie jakiś cyklon to może i nasiona by nie przeszły. Cena zaporowa, ale najprawdopodobniej dlatego, że mają b. duże branie na większe działki i nie opłaca mu się brać za 5ar :rolleyes:

Nie znamy głębokości, ale gość powiedział, że wystarczająco głęboko, a w razie czego to wolniej jadą lub nawet 2x. Nie wiem gdzie w tym kombajnie miejsce na odpady, ale pewnie są jakoś prasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki filmik z mniejszą glebogryzarką z dołączoną sprężynówką owiniętą ciężką siatką. Ta siatka po prostu zastępuje bronę albo grabie.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Glebogryzarka separacyjna rekultywuje teren, separuje frakcje, spulchnia glebę, a pozostałą darń, kamienie i korzenie zakopuje na głębokość nawet 14 cm.'

więc nie wybiera a zakopuje 'odpady'

Ze względu na chwasty chyba lepiej przed użyciem tego urządzenia zastosować oprysk i to kilkukrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi z tego, że ona zakopie odpady, a szczególnie kamienie?

 

14 cm !!! To się nadaje wyłącznie do zdjęcia starego trawnika przed wysianiem nowej trawy. Wolę już moją zwykłą glebogryzarkę, albo lepiej spalinówkę profesjonalną, bo te kopią głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, kilka stron wcześniej, doradzała mi jak urządzić przedogródek, ale z powodu upałów zwlekałam z zakupami i sadzeniem.

 

I oto niespodziewanie zostałam obdarowana roślinkami,

 

Czy dałoby się z tego zestawu coś wykorzystać do przedogródka ( i oczywiście dokupić co trzeba )?

 

Wystawa: południe - zachód, gleba lekko gliniasta rozluźniona piaskiem.

Ogród na wsi, przy tradycyjnym domu.

Rabaty są wyniesione, z murkami oporowymi, ta mniejsza "stoi" wyżej od reszty.

 

Spisałam z karteczek nazwy:

 

Lawenda wąskolistna

Perowskia

Jałowiec płożący

Kostrzewa "Elijah Blue"

Sosna gęstokwiatowa "Low Glow"

Azalia Japonica "Adonis"

Berberys Green Carpet ( zielony i żółty)

Hortensja bukietowa "Jane"

Tawułka "Chocolade Shogun"

Lilak na pniu "Palibin"

Klon Palmowy " Bloodgood"

Rododendron " Ponticum Variegatum"

Rododendron - duża sadzonka, liście zielone , ale bez nazwy :(

Lilak "meyera"

 

Niewykorzystane muszę gdzieś na tymczasowo zadołować, aż znajdą swoje miejsce w ogrodzie.

przedogródek jpg.jpg

Edytowane przez gahan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sięgnąć nawet 20 cm :) Ale nie w tym problem. Jeśli pod trawnikiem jest zbite gliniaste podłoże, to trzeba je rozluźnić, aby woda nie stała na trawniku. Poza tym, jeśli ziemia jest słaba powinno się ją wzbogacić. Tu zalecane jest przemieszanie gleby rodzimej z nawiezioną ziemią, piaskiem czy co tam potrzeba. Takie przemieszanie robi się na głębokość sztychu szpadlem, a to jest 2-krotnie głębiej niż miesza „śmiecie” glebogryzarka separacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rębak profesjonalny, duży wynajmuje w mojej okolicy market budowlany "Mrówka". Cena o ile pamiętam albo 300 albo 500 za dobę i kaucja 2500.

 

Wysłałem fote do kilku z okolicy nie opłacać mi się wynajmować, najem u mnie 350 PLN plus paliwo 50 PLN około a Ci do których pisze , że to 2-3h roboty czyli jakieś 250-300zl ale najlepsze jest to że znalazłem ogłoszenie wywozu odpadów busem gość mi napisał że mi to zabierze za 200 PLN .... I nie będzie problemu wiórów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...