Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

z boku domu, które się rzadko ogląda, ma sens inwestować w małe, miniaturowe gatunki?

 

Tych złotych odmian nie widziałam na żywo. Mało stosuję berberysów.

 

Mniej więcej o coś takiego mi chodzi.

Nie jest to tak całkowiecie miejsce niewidoczne. Z drugiej strony mam posadzone tuje mirjam a z tej chciałam dać co innego i pomyslalam wlasnie o berberysach. Może wyglądałoby lepiej z samymi czerwonymi berberysami.

screen.jpg

Edytowane przez gosiacz22
d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałam o tym, by jeżyny chorowały na rdzę wejmutkowo-porzeczkową.

Chorują na swoją własną rdzę, ale wówczas od spodu liści masz rude kuleczki.

 

http://www.doradcajagodowy.pl/wp-content/uploads/2018/05/image001-1.jpg

 

Rzuciłam tylko okiem na zdjęcia tej rdzy wejmutkowej i wydała mi się podobna na tej na jeżynie, dopiero teraz doczytałam coś na jej temat. Zrobiłam dzisiaj dokładniejsze zdjęcia spodu listków, to nie są rude kuleczki, tylko żółte "włochate" kulki, pod mikroskopem (takim amatorskim) widać jeszcze białe także włochate kuelczki. Masz może pomysł co to może być lub czym spróbować to popryskać? Jeżyna zaczyna schnąć, niektóre owoce wysychają. Widziałam, że u sąsiadów jeżyny wyglądają podobnie...

j1.jpg

j2.jpg

j3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałabym śliwę NIgra podsadzic jałowcami może nie płożącymi nisko po ziemi tylko rosnące trcohę wyżej. Taki mniej wiecej w stylu tego ze zdjęcia, niestety nie wiem co to za odmiana. Czy w ogóle jałowce to dobry pomysł pod śliwą?

 

[ATTACH=CONFIG]417803[/ATTACH]

 

Na zdjęciu może być limeglow.

 

pamiętaj, że każdy jałowiec potrzebuje pełnego nasłonecznienia i absolutnie nie wolno podlewać od góry

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może pomysł co to może być lub czym spróbować to popryskać? Jeżyna zaczyna schnąć, niektóre owoce wysychają. Widziałam, że u sąsiadów jeżyny wyglądają podobnie...

]

 

to jest rdza.

Nie ma na to preparatu - trzeba ściąć wszystkie chore pędy i spalić, opadłe liście wygrabić.

Od wiosny oprysk np. Dithane.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej wydajnego bo mam prawie 200 drzewek więc ten florovit wyjdzie dość drogo.

 

Wg zaleceń - 20 ml nawozu rozcieńczyć w 1 l wody czyli butelka na 50 litrów koszt 9,50 zł

linia kroplująca 1,6l/h...czyli 6 litrów na 200 drzewek to niecałe 50 zł na całość -to dużo?

Jak Ty chcesz to podlewać i ile tego nawozu?

Jeśli chcesz oszczędniej to kup nawóz w worku 25kg (coś z seri Chelat ActiMag Universal ) za ok 200zł w centrali ogrodniczej do rozpuszczania w wodzie i podlewaj konewką tylko wtedy również zachowaj proporcje bo zniszczysz rośliny.Nie stosuj przez linię bo zniszczysz kompensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zaleceń - 20 ml nawozu rozcieńczyć w 1 l wody czyli butelka na 50 litrów koszt 9,50 zł

linia kroplująca 1,6l/h...czyli 6 litrów na 200 drzewek to niecałe 50 zł na całość -to dużo?

Jak Ty chcesz to podlewać i ile tego nawozu?

Jeśli chcesz oszczędniej to kup nawóz w worku 25kg (coś z seri Chelat ActiMag Universal ) za ok 200zł w centrali ogrodniczej do rozpuszczania w wodzie i podlewaj konewką tylko wtedy również zachowaj proporcje bo zniszczysz rośliny.Nie stosuj przez linię bo zniszczysz kompensatory.

 

Ok nie sprawdziłem dokładnie,przy tym dawkowaniu i tej cenie za butelkę odpowiada mi to jak najbardziej

Rozumiem że tak jak napisałeś mam powtórzyć nawożenie po dwóch dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie klonów Globosum. Urosły im takie dziwnie, długie gałęzie skierowane do góry - jakby dziczki na jabłonce. Tak ma być czy to obciąć. Jeśli obciąć to czy można teraz? Gdzieś czytałam, ze te klony same formują się w kulę i nie potrzeba przycinać ale to wygląda tak sobie ;)

 

20180828_084626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...