Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, co ile cm powinnam sadzic deren bialy elegantisima aby utworzyl zywoplot? Czy 3 sztuki na mb to nie za gesto?

I jeszcze drugie pytanie: majac pergole kratke o dlugosci 4,5m ile sadzonek bluszcza zielonego powinnam posadzic?

Z gory serdecznie dziękuję za odp. Pozdrawiam :)

 

ja bym ten żywopłot sadziła co 80 cm.

Dereń nie jest gatunkiem stricte żywopłotowym, raczej tworzy się z niego gęsty szpaler.

 

Bluszcz - zależy jak szybko ma zasłonić. Ale można co ok. 0,5-0,7 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir. Mam pustą siatkę na działce po dwóch stronach bramki po jakieś 4 m.. gleba jest piaszczysta. chcę posadzić pod siatką coś co nie wymaga podlewania. Podobają mi się sosny molette np., ale nie wiem czy same posadzić, czy z czymś jeszcze. A może coś innego. proszę doradź. z lewej strony siatki posadziłam borówki amerykańskie. Ps. nie udało mi się wkleić zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co ile cm powinnam sadzic deren bialy elegantisima aby utworzyl zywoplot? Czy 3 sztuki na mb to nie za gesto?

I jeszcze drugie pytanie: majac pergole kratke o dlugosci 4,5m ile sadzonek bluszcza zielonego powinnam posadzic?

Z gory serdecznie dziękuję za odp. Pozdrawiam :)

 

Dereń strasznie powoli rośnie , też czekam i czekam , mają prawie trzy lata w ziemi i kilka patyczków na wys ok 70cm , żywopłotu doczekasz się na starość z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dereń strasznie powoli rośnie , też czekam i czekam , mają prawie trzy lata w ziemi i kilka patyczków na wys ok 70cm , żywopłotu doczekasz się na starość z tego .

 

powoli?

Na zdjęciu po prawej egzemplarz 3 letni, cięty w ogrodzie klienta:

 

4b8d8659cadd915bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciała bym żeby rosliny zakryły większość siatki, ale może niekoniecznie żywopłot jest potrzebny. Jakaś kompozycja wymagając mało wody może być.

A może trzy tuje szmaragd a przed nimi micant gracilimus dwie sztuki i na środku przed nimi aurea nana? i takie coś po obu stronach bramki? wiem że będę musiała podlewać dużo borówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czerwcowym cięciu będziesz miała przyrosty i wówczas drugi raz, pod koniec lipca, na początku sierpnia.

Grab wiosną "płacze". Cięcie zimowe to zawsze ryzyko, że odkryta tkanka przemarznie.

 

Dzięki bardzo, wiem,że wiosną płacze, czytałam ,że można ciąć styczeń luty, ale bałam się ,że zmarznie, sadzonki sadziłam takie 60-80 cm, przycięłam po posadzeniu, latem cięłam jeszcze raz. Bardzo ładnie się rozgałęzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku czeka nas "wykończenie" zakątka japońskiego i teraz pytanie. Czy zalecałabyś rozłożenie geowłókniny (czy ewentualnie coś innego) na ziemię i dopiero nasypanie parocentymetrowej warstwy żwiru, czy żwir ułożyć bezpośrednio na ziemię? Mam obawę, że bez izolacji żwir mieszał się będzie z ziemią i nie będzie to wyglądać ładnie. Przy powierzchni są rozłożone już rurki nawadniania kropelkowego. Oczywiście nasadzenia są już docelowe jak to w ogrodzie, pewnie zmiany jeszcze nastąpią, ale na dzisiaj jest gotowe.

Czy jednak lepiej pozostawić ziemię bez włókniny i po prostu bardziej uważać na tej powierzchni żwirowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...