Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

np. w tej odmianie https://sadzawka.pl/Iris_sibirica_Double_Standards-Kosaciec_syberyjski podają kwitnienie V-V

a w innych VI-VII, więc są wcześniejsze i późniejsze.

Możesz też dać białe piwonie dużych odmian. W każdym razie coś, co będzie kwitło przed liliowcami. I masz na rabacie efekt od wiosny do lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym postawić na tarasie drewniane wysokie donice, które wypełniłyby lukę pomiędzy żaluzjami od tarasoli. Zastanawiam się tylko co najlepiej byłoby tam wsadzic. Ogólnie taras ma niewielką skarpę która jest już obsadzona roślinkami i dlatego też pod uwagę biorę rośliny typowo sezonowe typu pelargonie, petunie itd. Myślałam też nad może jakimiś trawami bo jak wsadzę tylko rośliny sezonowe to będą pustki w inne pory roku... Nie chciałabym też jakiś szerokich donic żeby nie zabierały mi zbyt dużo miejsca na tarasie tak 30 cm szer i 70 cm wys. Ogólnie w jednym miejscu mam do zadonicowania 440 cm i z drugiej strony 220. Może coś doradzicie? 92128514_260784048266290_7525960532948418560_n.jpg91918225_931481973958363_8863444534680354816_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka - Liliowce o których pisze Basia mają 40-50 cm.

 

O, to jest w czym wybierać.

 

Na fsacebooku Fenix Fenix ma potężną ofertę irysów. Nawet wśrod wyższych są białe i żółty, które powtarzają kwitnienie. Ma też kilka odmian syberyjskich.

https://www.facebook.com/fenix.fenix.146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze botaniczny Hemerocalis citrina

Albo jakiś jego mieszaniec.

Taaaak, wygląda identycznie, piękny :yes:

 

W ogóle zachwyciłam się w zeszłym roku liliowcami, mam u siebie dwie odmiany, i obie kwitną od czerwca do listopada! Szał!

Edytowane przez Basia_KRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to poza syberyjskimi możesz jeszcze szukać koloru wśród irysów amerykańskich, które kwitną maj-czerwiec. Niektóre są bardzo wysokie, osiągają nawet 120 cm. Bilscy mają ich sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pestko,

 

Mam kolejne pytanie :yes: Mam na rabacie dwa drzewa klon 'Red Flamingo', z jakimi kwiatami (liliowce? irysy?) je zestawić, żeby jakoś uspokoić kolorystycznie rabatę? Z czymś białym? Chodzi mi o kwitnięcie w miesiącach maj-czerwiec. Potem na tej rabacie mam hortensje limelight.

 

Taka jest kolorystyka tych klonów:

5276.jpg

 

re.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...