Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry dzień,

ja z dwoma pytaniami:

Czy da się zagęścić / wyrównać smagliczkę skalną (wszystkie sadzonki były kupione w jednymi miejscu, czasie, tej samej wielkości)

 

M3TGGcR.jpg

 

t63naHn.jpg

 

 

Co zrobić z juką? Ewidentnie coś jej dolega, zasuszają się końcówki, wygląda nieciekawie :(

 

7CT1BvO.jpg

 

Może da się coś poradzić?

Dziękuję :)

 

 

Sorki za edity - to wstawianie zdjęć mnie przerosło :bash:

Edytowane przez Brysia8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia - u ciebie też inaczej proponowałam układ :)

Zgadza się Elfir, z tym, że zanim to przeczytałam, rozsadziłam te kule nieregularnie... :bash: W każdym razie, prace na tej rabacie wciąż trwają. Jutro spróbuję zrobić zdjęcie, jak to teraz wygląda. Posadziłam już kule, Bobo, turzyce, zawilce wielkokwiatowe. Czekam teraz na dostawę bodziszków Rozanne, żeby je dosadzić. Kuszą mnie jeszcze do tej kompozycji irysy niskie, jasnoniebieskie. No i może coś jeszcze na jesień, żeby kwitło oprócz Bobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Elfir, z tym, że zanim to przeczytałam, rozsadziłam te kule nieregularnie... :bash: W każdym razie, prace na tej rabacie wciąż trwają. Jutro spróbuję zrobić zdjęcie, jak to teraz wygląda. Posadziłam już kule, Bobo, turzyce, zawilce wielkokwiatowe. Czekam teraz na dostawę bodziszków Rozanne, żeby je dosadzić. Kuszą mnie jeszcze do tej kompozycji irysy niskie, jasnoniebieskie. No i może coś jeszcze na jesień, żeby kwitło oprócz Bobo.

Koniecznie wstaw zdjęcie jak wyszło. Czy zurawki też tam będą? Ja do swoich dosadze na pewno ciemne bordo, prawie czarne tulipanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje odzyły i zaczeły szybko rosnac, jak ułozyłam wokół nich kamienie (nie zwir, ale kamienie zebrane na dzaialce). Obok mam dwa egzemplarze bez kamieni i są mniejsze.

I nie podlewaj. Przez rok zdążyły się już ukorzenić.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam o odmianach na forach i blogach ogrodniczych - jak sie sprawują, jak szybko przyrastają i jak reagują na słońce.

Nie zakuwam na pamięć tych informacji, bo co roku wchodzi kilkanaście nowych na rynek i po prostu nie jestem w stanie. :)

 

Mam w zakładkach: http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/35-zurawki-zuraweczki-tiarelle/6600-ilustrowany-spis-opisanych-odmian-zurawek

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym z przodu domu przed oknami cos posadzic bo strasznie tam teraz pusto. Planuje wyjac kostke tak zeby mniej wiecej powstalo kolo o średnicy 1m moze trochę więcej. Co tam by fajnie wyglądało? Jest to str północna. Będę wdzięczna za wskazówki.

20200308_164227~2.jpg

Edytowane przez gosiacz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfir, zaraz przeglądnę wątek. Myślałam, że masz jakieś swoje ulubione i sprawdzone, tak jak cudną Paris :yes: Wolę sprawdzone 'starocie' niż modyfikowane nowości, które nie są pewne ;)

 

Paris, Berry Smoothie i Southern Comfort - to ulubione i sprawdzone. Resztę zwykle dobieram względem dostępności w szkółkach, pożądanym odcieniem i wówczas czytam czy dobrze wybrałam (bo lepsze są zdjecia z prawdziwego ogrodu niż z folderu reklamowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym z przodu domu przed oknami cos posadzic bo strasznie tam teraz pusto. Planuje wyjac kostke tak zeby mniej wiecej powstalo kolo o średnicy 1m moze trochę więcej. Co tam by fajnie wyglądało? Jest to str północna. Będę wdzięczna za wskazówki.

[ATTACH=CONFIG]443389[/ATTACH]

 

Zamiast kółek w bruku lepiej coś takiego:

57e210c08f1a4dc8gen.jpg

 

przy klasycznym wjeździe najlepiej pasują klasyczne układy. Głownie zieleń. Np. cisy w formie kul na pniu lub trzmielinę (ale raczej biało-pstrą niż żółtą) i dołem turzyca cienista.

Nie wiem jak duże mają być docelowo te rabaty, wiec nie wiem czy coś się jeszcze zmieści czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...