Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

najjaśniejsze wysokie na zdjęciu zimowym to trzcinnik.

Na pierwszym planie jasnozielone to chyba obiedka szerokolistna lub proso skryte.

 

Ogród w Humelo jest dobrze sfotografowany i opisany. Pewnie w sieci znajdzie się dokładna rozpiska rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa sumaki. Jeden rośnie w trawniku, to z nim nie ma problemów, bo nawet jeśli są jakieś odrosty to po prostu sie je kosi. Drugi rośnie pośród innych roślin, to tu jest dość spory problem, bo młode sumaki pojawiają się w dużych ilościach i nawet dość daleko od rośliny macierzystej. Pan w szkółce mówił że należy je posadzić w jakiś ryzach żeby uniknąć tego problemu, ale niestety nie zastosowałam się do tej rady, teraz na pewno posadziłabym je w jakimś ograniczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 szt daglezji i 10 szt jodły pospolitej i 4 świerki pospolite, które chciałbym wykorzystać na żywopłot. W jakiej odległości najlepiej posadzić te drzewka od siebie, żeby utworzyć żywopłot w mirę gęsty, ale żeby drzewka ładnie wyglądały (to znaczy nie nachodziły mocno na siebie)? Jak będzie lepiej sadzić? Na przemian różne gatunki, czy w grupach: najpierw daglezje potem jodły i na koniec świerki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywopłot można zrobić ze świerku, ale z pomieszanych gatunków nie bardzo to widzę. Rosną w rożnym tempie i taka daglezja szybko zagłuszy sąsiadów.

Lepiej rządkiem każdy gatunek osobno.

 

Taka daglezja osiąga 30 m wysokości i 8-10 m szerokości u podstawy po wielu latach. To jak mam podać optymalna odległości "by nie nachodziły mocno na siebie" a jednocześnie "w miarę gęsty"?

 

U sąsiadów szpaler (nie żywopłot) jodły sadzony jest co ok. 1,5-2 m, ale drzewa juz się zrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywopłot można zrobić ze świerku, ale z pomieszanych gatunków nie bardzo to widzę. Rosną w rożnym tempie i taka daglezja szybko zagłuszy sąsiadów.

Lepiej rządkiem każdy gatunek osobno.

 

Taka daglezja osiąga 30 m wysokości i 8-10 m szerokości u podstawy po wielu latach. To jak mam podać optymalna odległości "by nie nachodziły mocno na siebie" a jednocześnie "w miarę gęsty"?

 

U sąsiadów szpaler (nie żywopłot) jodły sadzony jest co ok. 1,5-2 m, ale drzewa juz się zrosły.

 

Świerki serbskie mam sadzone co 1,3m i jest ok, ale one mają wąską budowę. Faktycznie daglezja docelowo rośnie szybko i jest wielka. Jodły i swierki pospolite można obok siebie posadzić, ale daglezje osobno dam. Drzewa zrosnąć się mogą, byleby nie zgniatały się mocno. Ostatecznie i tak będę musiał przyciąć drzewa na wysokość, ale to za wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...