Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Religia" yary mili complex szkodzi.

Na wiosnę nawóz z dominującym potasem, po co.

Choć nie jestem ogrodnikiem, też mam takie obserwacje u siebie. U mnie po Yarze, trawa wykazuje objawy przenawożenia, choć dawkowana jest w normie.

Od 2 lat zaczynam wiosnę z saletrą amonową i to mojej trawce pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taką nazwę dostałem na tacy, podaj konkret jaki to nawóz z potasem albo co sypać teraz i co ile, co miesiąc?

Właśnie nie z potasem na początek roku.

 

moja "średnia" z czytania netu wychodzi, że:

- Wiosna: N lub NP

- Lato: NP lub NPK

- Jesień PK

 

@Elfir poleca:

Wiosna NP

Lato głownie N

jesień PK (+ ewentualnie Ca+Mg)

 

Zawsze jest też opcja pobrania próbki gleby i zbadania raptem ok 70zł.

 

Ale to zasady ogólne, których warto się trzymać na początek, ale odstępstwa od niej nie oznaczają, ze będzie źle, fotohobby wybiera nawozy wysokopotasowe i trawa raduje się :)

 

Koszenie wypada co tydzień na 38 mm, z daleka trawnik wygląda fajnie ale z bliska nie podoba mi się, co zdjęcia potwierdzają.

Mam już kosiarkę automatyczną ale nie mam kiedy montażu zrobić, niebawem się pojawi

W tej kwestii to już trochę zgaduję, ale jak na tak mody trawnik to nisko kosisz co ogranicza rozwój korzeni bo "para" idzie w źdźbła, daj jej się rozwinąc a dopiero potem docelowy wygląd. Trawnik wymaga cierpliwości.

 

Ja od trzech lat Compo Novatec Classic o tej porze roku. Jesienią i wczesną wiosną Polifoska Plus

Nie miałem jeszcze nic z Compo, ale myślę spróbować w przyszłości Novatec N-Max + Blaukorn Suprem. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie wypada co tydzień na 38 mm, z daleka trawnik wygląda fajnie ale z bliska nie podoba mi się, co zdjęcia potwierdzają.

Mam już kosiarkę automatyczną ale nie mam kiedy montażu zrobić, niebawem się pojawi

 

Według mnie za nisko.

Mam ustawioną kosiarkę na 5cm i tak jest ok. Wcześniej był efekt "kępowatości" jak u ciebie, bo za nisko koszona.

 

Nawóz polifoska, azofoska albo podobne (zawartość azotu 8). Od kiedy mam automat do koszenia dodaję jeszcze mocznik, bo mi nie przeszkadza szybki wzrost. Na koniec czerwca - sól potasowa. Robię tak od paru lat i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za nisko.

Mam ustawioną kosiarkę na 5cm i tak jest ok. Wcześniej był efekt "kępowatości" jak u ciebie, bo za nisko koszona.

Mam podobne spostrzeżenia, kiedyś ustawiałem na 3-4 cm i był badziew zamiast trawnika.

Od 3 sezonów kosiare mam ustawioną na max do góry czyli 5cm i w końcu trawka wygląda ;)

A jest nią Gold Grass...

 

Co prawda borykam się z jakimś ciulstwem trawowatym, który rośnie szybciej niż sama trawa ale to głównie tam, gdzie oczy nie sięgają za często ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koszę na 4cm, jak zamontuję system nawadniania to zmienię na 3cm.

A nie jest wręcz przeciwnie ?

U siebie zaobserwowałem,że jak wyżej tnę to trawa mniej wody potrzebuje.

Kiedyś na 3-4cm trzeba było lac a i tak żółtko się robiło a dzisiaj 5cm i wyżej zielono cały czas.

A czytałeś wypowiedź @pestka65 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś wypowiedź @pestka65 ?

No nikt u nas nie tnie na "tee" 5-10cm bo wtedy trzeba więcej nawadniać ;)

Odniosła się do Twojego postu przeca ;)

 

Nie tylko czytałem, ale i nawet cytat zapodam :

Ale nikt u nas tak nie tnie, bo strasznie trzeba wtedy nawadniać :)

 

 

Dobra, poległem ale nie sądziłem, że ktoś w mm może mierzyć trawę :D

Sypie głowę popiołem ...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nikt u nas nie tnie na "tee" 5-10cm bo wtedy trzeba więcej nawadniać ;)

Odniosła się do Twojego postu przeca ;)

 

Nie tylko czytałem, ale i nawet cytat zapodam :

 

pomyliłeś cm z milimetrami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
mam 3 młode grusze. na każdej było po kilka owoców. niestety w ciągu kilku dni wszystkie zniknęły. po wnikliwych dociekaniach stanęło na jakimś ptaszysku pożeraczu (widzianym kilkakrotnie na drzewkach przez mojego tatę). ktoś może wie co za gatunek ptaka jest amatorem gruszek? w necie nie za wiele pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych.

 

Przed kilkoma laty posadziłem 4 Cisy, w zamyśle mające chronić taras przed wiatrem. Rosną wprawdzie bardzo wolno ale usłyszałem gdzieś ostatnio, że Cisy wyrastają na wielkie drzewa. Stąd moje pytanie: czy sposób ich zasadzenia może w przyszłości przysporzyć problemów? Pierwszy (ciemnozielony) rośnie w odległości 90cm od ściany domu, następny 70cm od pierwszego, kolejny 50cm od drugiego i ostatni 70cm od trzeciego.

 

20210622_144828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...