Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolektory słoneczne - odpowiedzi eksperta


admin1719498882

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Witam,

 

Na początku pażdziernika założyłem kolektory 300l + 3 kolektory . Mimo słonecznego października jakos szału z ciepła woda nie ma i tak musze ja ogrzewać piecem.

Niestety położenie dachu zmusiło do założenia ich w kierunku zachodnim..no może lekko wchodzacym w południowo-zachodni. Ta sytuacja spowodowała, że kolektory "widzą" dopiero słońce o godzinie 11.00 a już o 16ej chowają się za budunkiem sąsiada od zachodu. Hmm, Jaki się u was zachowują kolektory o tej porze? Dodam, że mam kolektory płaskie, firmy Immergas. Mam nadzieję, że na wiosnę to jakoś ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam :),

 

szukam dobrego systemu kolektorów słonecznych.n (dofinansowanie), 114 m kw., C.O. - piec z podajnikiem na paliwo stałe (ekogroszek lub węgiel lub palety), potrzebuje kolektory słoneczne do ogrzewania wody cało rocznie - dach duży skośny od strony południowej. Możliwość podłączenia systemu do pieca w razie braku pogody (piec się automatycznie wtedy włącza na odpowiednią temperaturę do wody).

 

Pozdrawiam

PrzMag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mnie to zarzucają - że każę ludziom myśleć samodzielnie...

On znalazł inny sposób na realizację celów inwestorów.

:lol:

Tak źle a tak - niedobrze.

To jak?

:lol:

 

 

Adam M.

Adam, kto to taki śmie coś takiego powiedzieć, T.B. już tu nie ma. Powiedz a zaraz zrobimy taką jatkę, że się schowa gdzie raki zimują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.

Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.

Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.

Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?

Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.

Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.

Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.

Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?

Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Moim zdaniem, w porównaniu do konkurencji to te kolektory nie mają "wysokiej wydajności".

Jeśli chodzi o ceny zestawów to są tylko o kilkaset złoty niższe od AquaPakietów Compact Paradigmy + polski zbiornik a jakość i uzyski nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję dobrych kolektorów słoneczny oraz firmy ktora pomoże zalatwić mi calą papierkową robotę z dofinansowaniem.

Słyszałem od znajomego wiele pochlebnych zdań o firmie URLICH.

Sprawdzałem u nich ceny i są naprawdę przystępne.

Jak przebiega proces instalacji kolektorów na dachu?

Czy ktoś miał styczność firmą urlich i jej produktami i może potwierdzić dlugą żywotność oraz wysoką wydajność ?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Nikt nie potwierdza tej wysokiej wydajności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które korzystają z tego typu marketing same sobie szkodzą. Posty często wypisują pracownicy firm reklamowych, którzy nie mają pojęcia o produkcie. Wypisują bijące sztucznością posty, pod dyktando marketingowca. A skoro ktoś musi uciekać się to takich metod, to może jego produkt nie zasługuje na autentyczne pozytywne opinie internautów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ostatnio głosił się do mnie kolejny klient z kolektorami URLICH do naprawy. W tych kolektorach pękają po kilku latach rurki ciepła.

Fragment korespondencji klienta:,, ... pękają rurki miedziane w dolnej części. Wysłałem zapytanie do Urlicha tam skierowano nie do przedstawiciela przyjechał wymienił płyn i jako powód braku sprawności podał i dodatkowe niskie ciśnienie płynu solarnego.

Oczywiście poprawy brak, a co więcej nastąpiło pogorszenie pracy''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi podpowie czy warto zakładać kolektory do wspommagania c.o. i do c.w.u. Posiadam dom o powierzchni ok. 100 m2, w tym na parterze 60 m2 ma być ogrzewanie podłogowe, na górze cztery nie duze grzejniki. Ile kolektórów (myślę o płaskich) potrzeba. Dach skierowany jest na południe pod kątem ok. 45 stopni. Jaki bufor ewentualnie, czy kombi i jakiej pojemności. No i oczywiście ile to będzie kosztować. Z góry dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi podpowie czy warto zakładać kolektory do wspommagania c.o. i do c.w.u. Posiadam dom o powierzchni ok. 100 m2, w tym na parterze 60 m2 ma być ogrzewanie podłogowe, na górze cztery nie duze grzejniki. Ile kolektórów (myślę o płaskich) potrzeba. Dach skierowany jest na południe pod kątem ok. 45 stopni. Jaki bufor ewentualnie, czy kombi i jakiej pojemności. No i oczywiście ile to będzie kosztować. Z góry dziekuje

 

witam

 

wg mnie kolektory do wspomagania co w naszym klimacie to nieporozumienie

wystarczy popatrzeć na ilość dni słonecznych, które mieliśmy w czasie ostatniej zimy - podobno była to "najmniej" słoneczna zima od czasu, kiedy prowadzone są statystyki

czyli w okresie, kiedy trzeba grzać słońca jest mało

popytaj znajomych jakie temperatury uzyskują z solarów w okresie zimowym

 

ponadto duży dodatkowy koszt (solary, bufor, skomplikowanie instalacji)

 

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...