Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kluczowe pytanie brzmi: czy chcesz mieć gabinet na dole? Mam na myśli pomieszczenie niegospodarcze do wykorzystania cywilnego z drzwiami i oknem bo z grubsza do tego sprowadza się cała różnica między projektami w podanym przez Ciebie metrażu. Poddasze (zakładam, że chcesz użytkować poddasze) to z reguły ok 3 sypialnie, łazienka i garderoba (ew. nieskończona liczba wariacji w tym temacie). Z cyklu bez gabinetu popatrz na przykład: TUTAJ wizualizację ma ładną więc zapodam ;)

 

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/prymulka/prymulka.jpg

 

Pozdrawiam

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o rade czy będę w stanie wybudowac domek do kwoty 120 tys. zł. :oops: W tej cenie nie będzie kosztów działki. Nie chcę się rzucac z motyką na księżyc.... :-? Jeśli to możliwe - proszę o propozycje domków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe ale z dużym wkladem pracy wlasnej i bardzo ostrożnym i madrym gospodarowaniem groszem.

Nie polecam ci żadnych projektów bo nie wiem czego oczekujesz ale jak dobrze poszukasz w necie i na forum to z pewnoscia uda ci sie znależć cos odpowiedniego.

 

życze wytrwalości ( bo ona będzie potrzebna) , szczęścia ( bo ono zawsze sie przyda) , sukcesu( bo o niego chodzi) i milych chwil spędzonych w swoim domku...

 

:p

 

menago3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialm z mezem i stwierdzilismy, ze mieszkanie do 120m2 +garaz. Lubie gotowac, wiec kuchnia musi byc dosc proporcjonalna i ustawna,i zebym mogla wszystko schowac, co w tej chwili jest niemozliwe w kuchni o wymiarach 2x2,10 :) Ech, duzo marzen, ale czy uda sie to zrealizowac?

Nie smiejcie sie ze mnie, ale nie wiem o co chodzi z katem nachylenia dachu. Jesli w projekcie jest np 40 lub 45 stopni, to ktore bedzie lepszym rozwiazaniem?

dziekuje za linki :) . Musimy z mezem przysiasc i dokladnie wszystko przedyskutowac.

Jestesmy calkowitymi laikami w kwestii budowania i troche przeraza to wszystko. Moj maz rzucalby sie na gleboka wode, ja to raczej taki strachliwy krolik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe, ale:

-dom nie większy jak 90 mkw.,

-zawsze tanie i korzystne zakupy materiałów,

-możliwość pozostawienia niezagospodarowanej/nieogrodzonej działki,

-brak niektórych elementów wykończenia (brak tynków ozdobnych, tymczasowa wykładzina zamiast docelowej podłogi itp.),

-dokładne zaplanowanie wydatków i konsekwentne trzymanie się tego planu (jesli zaplanowaliśmy np. glazurę po 30 zł, to dotąd szukamy, aż znajdziemy, choćby nie wiem jak podobała nam się ta za 45),

-duży wkład pracy własnej - obca robocizna nie powinna kosztować więcej jak 10 tys.,

-i musiy się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ za podpowiedzi. Chodzi mi o skromny dom.. bez klinkierów na elewacji i innych ozdób (wystarczy zwykły pomalowany tynk) i w tej cenie nie liczę ogrodzenia, wykończenia podłóg, malowania ścian - na to chcę zaoszczędzić pieniądze. Dom musiałby mieć conajmniej 2 sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze... Może być z późniejszą adaptacją poddasza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam, ale nie moge znalezc watku, w ktorym forumowicze mowia czego by nie zrobili poraz drugi przy budowie domu. Ma ktos moze pod reka linke?

 

Odnosnie domu. Maz dzis byl ogladac dom w miejscowosci, w ktorej bysmy chcieli mieszkac (okol. Bydgoszczy). Dzialki sa tam w cenie 60-100 zl za m2. Projekt taki http://www.archeton.pl/index.aspx . Jest blachodachowka, ocieplony dach, scian dzialowe u gory+plyty GK, rozporwadzenie do C.O., schody betonowe. Na dole ludzie mieszkaja, wiec troche lepiej tam wglada-pltki na podlodze, lazienka zrobiona, kuchnia jako tako. Piec na miał. Na calym parterze ogrzewanie podlogowe. Czy takie ogrzewanie sie sprawdza? Na zewnatrz sciany ocieplone i cale szare (trzeba jeszcze dokonczyc), nie ma rynien i podbitki. Cena ok 255 tys. Cz waszm fachowm okiem ocenicie jakie moga byc jeszcze koszt dokonczenia tego domu? Czy cena jest ok? Znalazlam w necie oferte sprzedazowa tego domu

 

http://www.gratka.pl/dom/tresc.phtml?id_og=6668386&id_podrubryka=2&id_rubryka=1&id_region=2&miasto=osielsko&dzielnica=&ulica=&metraz_od=&metraz_do=&id_jednostka_pow=1&cena_od=&cena_do=&id_waluta=1&slowa=&liczba_pokoi_od=0&liczba_pokoi_do=0&rok_budowy_od=&rok_budowy_do=&metraz_dzialki_od=&metraz_dzialki_do=&rp=on&z_dnia=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&search=&szukaj=Szukaj&nr=2&key_unique=359580baddfe8374daf6b45bc61c7f56

Co prawda sprzedaje agencja, ale my dotarlismy bezposrednio do wlascicieli. Na zdjeciach dom jeszcze przed ociepleniem. W ogloszeniu jest tez blad w metrazu domu.

 

Dom ten to nie jest szczyt naszych marzen, ale mimo wszstko zastanawiamy sie nad nim. Kurcze, salon jakis malawy mi sie wydaje.

Podzielcie sie prosze waszymi spostrzezeniami i uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wybrałam projekt jeszcze mniejszy :D

Z tym ze z myślą o spędzaniu w nim wakacji, ale planuję zbudować go w wersji całorocznej bo jakby na emeryturze przyszło mieszkać, to będzie jak znalazł - tani w eksploatacji

 

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_skrzat.html

 

Ma powierzchnie mojego obecnego mieszkania w bloku, więc rodzina się spokojnie pomieści :) no i budowa systemem gospodarczym... mam nadzieję że obejdzie się bez kredytu :)

Myślę ze warto budować coś małego, ale swojego, bez sąsiadów nad głową, ale pomyśl czy domek da się rozbudować

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja buduję mieszkanie przykryte dachem - http://www.dom-parterowy.pl, dm11

ma po przerobkach 108 uzytkowej.

Brak stropu, brak schodow

Ale w kosztorysy typu 100000 za calosc nie wierze - szacunek dla tych, ktorym sie udaje zamknąc w tej kwocie.

Chyba, ze masz zrobione fundamenty, oplacone i podprowadzone do domu media, zeskładowane w garazu materialy na wykonczeniowke i dzialkę.

I jestes murarzem, instalatorem, elektrykiem oraz posiadasz koparkę, hds , a szefem najwiekszych hurtowni w okolicy jest Twoj wielbiciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...