Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

mam dwa szybkie pytania:

- chcę podłączyć reku ze skrzynkami i wyrzutnię/czerpnię kanałami alu flex - giętkie, tanie - czy da się to ocieplić wełną czy pozagniatam?

- odpływ skroplin - musi być syfon kulowy (100PLN) czy wystarczy normalne zasyfonowanie (ew powiększyć objętość syfonu) ?

 

- Nie ma problemu, ano może poza chińczykami co się w rękach rozlatują

- syfon stosuje się przy odprowadzeniu skroplin do odpowietrzenia kanalizacji, w takim wypadku musi być z kulką lub przeponowy. Przy dodatnich temperaturach, praktycznie nie ma kondensacji, nie byłoby więc wody w syfonie, smrody szły by do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon proszę ustawić nad okno.

 

Nad garażem całość to pralnia i co to jest za pomieszczenia 2/07

 

Pomieszczenie 2/07 to garderoba ale wejscie bedzie z korytarza a nie z pokoju

Nad garazem bedize stala pralka i suszarka przy scianie od lazienki. Reszta pokoju to narazie nie wiadomo:)

Czy takie nawiewy i wywiewy w domu beda ok?

 

went. mech popraw il kan.jpg

 

went mech poddasze popr il kan..jpg

Edytowane przez yuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 2/07 to garderoba ale wejscie bedzie z korytarza a nie z pokoju

Nad garazem bedize stala pralka i suszarka przy scianie od lazienki. Reszta pokoju to narazie nie wiadomo:)

Czy takie nawiewy i wywiewy w domu beda ok?

 

[ATTACH=CONFIG]331827[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]331826[/ATTACH]

 

A kto Ci kazał "wsadzić" nawiew na piętrze do korytarza? Wsadź go np. do pokoju nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuro na górze nawiew z korytarza przenieś do pomieszczenia 2/07 bo inaczej to pomieszczenie będzie pozbawione jakiejkolwiek wentylacji. W pomieszczeniu 2/03 zostaw jeden nawiew w okolicach przekątnej od drzwi. W pomieszczeniu niby pralnia niby nie wiadomo co po jakiego diabła nawiew i wywiew. Chyba że nie wiesz co tam będzie a potem jak się zdecydujesz to jeden zatkasz. Ja w każdym bądź razie zostawił bym tylko nawiew. Na dole anemostat w pomieszczeniu 1/03 przy drzwiach to chyba nie najlepszy pomysł. Ja bym zostawił jeden z trzema kanałami w okolicy narożnika z kwiatkami. Te kanały fi 50 to bzdurny pomysł, nawet tylko z uwagi na skrzynkę rozdzielczą. Nakombinujesz się a to i tak nic nie da. Zostaw tam 75. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorze wywiew jest nie na korytarzu ale w pomieszczeniu 2/07 Uaktualnilem rysunek:)

Na dole niestety otwory w stropie sa juz wywiercone. Jezeli wszedzie dam kanaly 75 to wtedy nawiew bedzie realizowany czterema kanalami a wywiew szescioma. Rownowazyc to jakos? Pilne jest dla mnie rozplanowanie parteru bo niedlugo beda robione wylewki.

 

went mech poddasze popr il kan..jpg

 

went. mech popraw il kan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wszedzie dam kanaly 75 to wtedy nawiew bedzie realizowany czterema kanalami a wywiew szescioma. Rownowazyc to jakos? Pilne jest dla mnie rozplanowanie parteru bo niedlugo beda robione wylewki.

 

[ATTACH=CONFIG]331888[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]331889[/ATTACH]

A będziesz miał dwa reku na górze i na dole? Chyba jedno. Więc masz 10 nawiewów i 10 wywiewów. Ja bym zrezygnował z wywiewu w pralni i jednego nawiewu w 2/03. Wywiew w wiatrołapie uważam też za zbędny ale jeśli się upierasz to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pralni tylko nawiew? Tak moze byc?

 

Oczywiście. Jeżeli już to nawiew. Suche i świeże powietrze jest zdecydowanie lepsze dla mokrego prania niż wilgotne i zepsute. W pralni często jest też chłodniej niż w domu, a przez chłodniejsze pomieszczenia nie wyciąga się powietrza. Poza tym, zimą zawsze trochę wilgoci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pralni zrobilem i wywiew i nawiew bo bedzie tam rowniez stal kosz z brudna odzieza. Pomyslalem ze byloby lepiej aby te "zapachy" nie rozchodzily sie po domu.

Czy wg Was taki uklad jak jest moze byc? Mozna ukladac wentylacje parteru czy jeszcze cos zmienic?

Tak piszą w mądrych książkach. W pralni nawiew i wywiew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...