Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

michał a jaki opór ma tak wąska instalacja? - rozumiem, że pytanie dotyczy Uniflexplus+ 63 [ bo mamy też Uniflexplus+ 75 a nawet Uniflexplus+ 90]

 

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_63_wykres.jpg

 

Przy kanałach Uniflexplus+ 63 i długości do 10-12 metrów opory są w sumie niewielke.

 

Pamiętajmy, że w Uniflexplus+ 63 można podłączyć równolegle 3 kanały [do jednego anemostatu] co przy 3m/s daje większą wydajność niż dwa kanały 75.

 

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_wydajnosc_tabela_63.png

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo uniflex chyba 2x droższy...

znowu demagogia zamiast faktów.

 

Rolka Uniflexplus+ 63 o długości 50 metrów kosztuje około 710,00 PLN netto [ 170,00 EUR]

Uniflexplus+ jest trochę droższy, [np. od najtańszego termo..] ale znacznie lepszy -

- zapraszam wszystkich wątpiących do kontaktu, chętnie pokażę zalety Uniflexplus+ :-)

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo uniflex chyba 2x droższy...

znowu demagogia zamiast faktów.

 

Rolka Uniflexplus+ 63 o długości 50 metrów kosztuje około 710,00 PLN netto [ 170,00 EUR]

Uniflexplus+ jest trochę droższy, [np. od najtańszego termo..] ale znacznie lepszy -

- zapraszam wszystkich wątpiących do kontaktu, chętnie pokażę zalety Uniflexplus+ :-)

 

Faktycznie nie 2x, ale 1.75x droższy, to powiedziałbym znacznie a nie trochę drożej.

 

Daj zalety (ponad termokontrol) na forum!

 

Nie macie przerojów odpowiadających trzykrotnej średnicy 63? Dlaczego, bo zapotrzebowanie względnie małe a powodowałoby konieczność znacznego rozbudowania całego systemu? Na fleksach popularne są średnice 100 i 125...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sens kładzenia przepustów? dla średnicy kanałów 75mm? czy to za mała średnica i lepiej wywiercić wiertnicą?

 

Jak masz wiertnicę i wiertło za darmo to czemu nie? W innym przypadku będzie z 60* drożej.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zalety (ponad termokontrol) na forum!

 

piszę w co drugim wątku :-) koledzy forumowicze mają mi to nawet za złe.

 

Ale chętnie przypomnę:

1. Uniflexplus+ ma superpłaskie skrzynki rozdzielcze i rozprężne i w całości bez problemu mieści się w typowej posadzce wylewce 5+5 cm - dotyczy Uniflexplus+ 63, który jest najbardziej popularny,

2. skrzynki rozdzielcze i rozprężne Uniflexplus+ są wykonane z tworzywa i optymalne zaprojektowane: dzięki aerodynamicznym kształtom

system jest cichy i ma małe opory.

3. Łączenie kanału Uniflexplus+ ze skrzynką odbywa się na klik - i jest super-wytrzymałe i idealnie szczelne.

Praktycznie nie da się zrobić nieszczelnego systemu Uniflexplus+ a do montażu nie są potrzebne żadne taśmy zbrojone, termokurcze, silikony, itp.

4. Uniflexplus+ ma klasę szczelności D co jednoznacznie potwierdza nieprzeciętną jakość zarówno skrzynek jak i połączeń.

5. same kanały Uniflexplus+ są wykonywane wg naszej specyfikacji co do wytrzymałości, higieny, trwałości itd.

i nie są to "zwykłe PE" - zainteresowanym mogę wysłać próbki kanałów Uniflexplus+ bo jak już się je weźmie do reki to bez dyskusji widać różnicę.

 

pracę z Uniflexplus+ moża sobie obejrzeć na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie przerojów odpowiadających trzykrotnej średnicy 63

 

a po co coś takiego???

 

założenie Uniflexplus+ jest proste:

chcieliśmy uzyskać w typowej instalacji na pojedynczym anemostacie ok 75 m3/h [ tyle jest optymalnie potrzebne]

nie przekraczając przy tym 3m/s w kanale [ aby było idealnie cicho]

i zmieścić się w typowej posadzce bez ryzyka, że coś będzie się uginać czy pękać.

 

Wszystkie założenia masz spełnione przy Uniflexplus+ 63 [ 25m3/h w jednym kanałe czyli 75 m3/h przy 3 kanałach podłączonych jednocześnie], a jeżeli potrzebne są inne parametry to jest jeszcze Uniflexplus+ 75 i Uniflexplus+ 90

 

gniazdo Uniflexplus+ 63

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_63_gniazdo.jpg

gniazdo Uniflexplus+ 75

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_75_gniazdo.jpg

gniazdo Uniflexplus+ 90 i obok nowość 2x90

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_90_gniazdo.jpg

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fleksach popularne są średnice 100 i 125...

 

nie rozumiem dlaczego średnica 100 czy 125 mm ma być lepsza niż inna. Brytyjczycy mają system calowy i sobie chwalą.

 

To, że takie średnice [ 100,125, 160] są stosowane nie znaczy wcale, że są najlepsze do konkretnych zastosowań.

 

Uniflexplus+ został zaprojektowany tak, aby odpowiadał oczekiwaniom naszych Klientów:

czyli był wydajny, cichy i dał się ukryć w przegrodach budowlanych.

średnica samego kanału, który służy do realizacji tego celu jest rzeczą zupełnie drugorzędną.

 

A podkreślam, że mamy w ofercie CZTERY średnice Uniflexplus+ [ 50mm, 63mm, 75mm,90mm] więc nie upieram się przy żadnej z nich.

System wentylacji ma odpowiadać oczekiwaniom inwestora i założeniom projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie 2x, ale 1.75x droższy, to powiedziałbym znacznie a nie trochę drożej.

 

Daj zalety (ponad termokontrol) na forum!

 

Nie macie przerojów odpowiadających trzykrotnej średnicy 63? Dlaczego, bo zapotrzebowanie względnie małe a powodowałoby konieczność znacznego rozbudowania całego systemu? Na fleksach popularne są średnice 100 i 125...

 

No Grzeniu666 czas na Twoją ripostę. Nie ukrywam, że właśnie robię instalację na Uniflex+ 63 ale chętnie posłucham o innych rozwiązaniach polecanych przez Ciebie. Dodam, że nie interesuje mnie podwieszanie rur w podwieszanych sufitach. Wszystko chowam w posadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzeniu666 czas na Twoją ripostę. Nie ukrywam, że właśnie robię instalację na Uniflex+ 63 ale chętnie posłucham o innych rozwiązaniach polecanych przez Ciebie. Dodam, że nie interesuje mnie podwieszanie rur w podwieszanych sufitach. Wszystko chowam w posadzce.

 

:D ale ja nic nie polecam, jestem skromnym prywatnym budowniczym i będę sobie robił WM tymi rencami i się zapytywam.

 

Unifleks wygląda baaardzo fajnie, dopracowany, ale istotnie droższy od np. termokontrola więc pytam o różnice. Nie wiem na ile te ficzery przyśpieszają pracę z unifleksem (dniówka?) w porównaiu do TK, albo wręcz do sreberek + płaskich-stalowych/PVC. Co do różnic oporów i hałasu na skrzynkach to nie spodziewam się znaczących różnic na całej średniej instalacji (<5%), ale to tylko moje przypuszczenia. O konkretne dane do porównania trudno.

 

Skrzynki w termokontrolu nie wyglądają na fotach na szczególnie wyższe od unifleksowych, ale konkretnych danych nie znajduję. Użytkownicy TK. - znacie, zmierzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki w termokontrolu nie wyglądają na fotach na szczególnie wyższe

 

Nie znam wymiarów skrzynki termokontrol, ale moim zdaniem samo zastosowanie kanału 75 mm wymusza większą wysokość całej skrzynki.

 

dla zainteresowanych rysunek techniczny skrzynki Uniflexplus+ większej:

http://www.comair-polska.pl/2013/PDF/Uniflexplus_kolektor_skrzynka_wieksza_TVG_18x63.pdf

 

i zdjęcie jak to wygląda:

http://www.comair.pl/UserFiles/Uniflexplus/Uniflexplus_TVG_full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!:)

W przyszłym roku zaczynam budowę (mam nadzieję) :)

Przygotowuję się teoretycznie czytając godzinami fora :)

Od samego początku chciałem mieć WM z GWC.

Czytając ten wątek forum doszedłem do wniosku, że będę używał rur PE flex i jak na razie najbliżej mi do Termokontrol (stosunek jakość/cena).

Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc: Chcę w całym domu (parter + poddasze użytkowe) zainstalować podłogówkę i pewnie zasilaną pompą ciepła powietrze -woda.

Całą instalację chciałbym zalać w podłogach.

W projekcie jest napisane odnoście stropu nad parterem:

Styropian 3cm, gładź cementowa 4cm, płytki ceramiczne/ panele 2cm

Proszę o porady jak zaadoptować projekt abym na pietrze w podłodze zmieścił całą instalację czyli kanały wentylacji oraz podłogówkę....

Proszę o propozycje.

Styropian dać 8cm i na to wylewka 6 cm na podłogówkę? nie będzie tego za dużo? hmm...

Rozumiem, że musze to wiedzieć na atepie adaptacji projektu?

Pozdrawiam.

Edytowane przez franco78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!:)

W przyszłym roku zaczynam budowę (mam nadzieję) :)

Przygotowuję się teoretycznie czytając godzinami fora :)

Od samego początku chciałem mieć WM z GWC.

Czytając ten wątek forum doszedłem do wniosku, że będę używał rur PE flex i jak na razie najbliżej mi do Termokontrol (stosunek jakość/cena).

Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc: Chcę w całym domu (parter + poddasze użytkowe) zainstalować podłogówkę i pewnie zasilaną pompą ciepła powietrze -woda.

Całą instalację chciałbym zalać w podłogach.

W projekcie jest napisane odnoście stropu nad parterem:

Styropian 3cm, gładź cementowa 4cm, płytki ceramiczne/ panele 2cm

Proszę o porady jak zaadoptować projekt abym na pietrze w podłodze zmieścił całą instalację czyli kanały wentylacji oraz podłogówkę....

Proszę o propozycje.

Styropian dać 8cm i na to wylewka 6 cm na podłogówkę? nie będzie tego za dużo? hmm...

Rozumiem, że musze to wiedzieć na atepie adaptacji projektu?

Pozdrawiam.

 

ja mam takie grubości jak podałeś i wydaje mi się że są optymalne :

8cm styro ponieważ rury 75 mieszczą się idealnie

6cm wylewki ponieważ taka grubość jest optymalna pod względem wytrzymałości a w miejscach gdzie są skrzynki masz jeszcze "słuszną" grubość betonu nad skrzynką

rury mam z ventiflexa ale gdybym robił ponownie na spokojnie a nie w pośpiechu to dopłaciłbym do Uniflexa+ , przecież to jest na cały okres eksploatacji domu i raczej trudno coś wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbic dzięki za potwierdzenie mojej teorii:)

więc muszę ją teraz przedstawić architektowi, który będzie robił adaptację projektu.

Na poddaszu nieużytkowym przykryję rury wełną - w takim razie chyba nie ma konieczności ocieplania kanałów....

Jeszcze jedno - po ułożeniu kanałów w styropianie jakoś (czymś) wyrównuję poziom w tym miejscy do poziomu styropianu ? czy po prostu na to układam folię pod podłogówkę? nie będzię problemów po zalaniu tego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbic dzięki za potwierdzenie mojej teorii:)

więc muszę ją teraz przedstawić architektowi, który będzie robił adaptację projektu.

Na poddaszu nieużytkowym przykryję rury wełną - w takim razie chyba nie ma konieczności ocieplania kanałów....

Jeszcze jedno - po ułożeniu kanałów w styropianie jakoś (czymś) wyrównuję poziom w tym miejscy do poziomu styropianu ? czy po prostu na to układam folię pod podłogówkę? nie będzię problemów po zalaniu tego ustrojstwa?

 

ja to wszystko zasypałem perlitem bo mi parę worków zostało ale myślę że nie będzie problemów jak po prostu zalejesz na folię

 

tu na zdjęciu pod ścianą idą rury zasypane perlitem

20130413_145528.jpg

20130413_145539.jpg

20130413_145534.jpg

 

a tu już po położeniu folii

20130413_145550.jpg

20130413_145553.jpg

Edytowane przez qubic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok.... teraz już chyba wiem jak to będzie wyglądać:)

teraz pozostaje kwestia projektu instalacji.... ile kanałów do poszczególnych pomieszczeń... dopasowanie wszystkiego do projektu.

Pewnie będę Was atakować z pytaniami i sugestiami...

chyba, że warto po prostu zlecić komuś wykonanie projektu i mieć święty spokój;) ile to może kosztować +/- ?

Warto nad tym ślęczeć i robić z pomocą forumowiczów czy po prostu zapłacić i mieć spokój i większą pewność, że nie będzie tyle błędów? :)

Może ktoś w fachowców z forum wykonuje takie usługi w dobrym stosunku ceny do jakości?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...