Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

A można rekuperator podpiąć przez pochłaniacz ??

Pochłaniacza nie podpinasz do reku tylko montujesz go nad kuchnią to co z niego wyleci jest już pozbawione syfu i trafia do wyciągu z reku. Wyciągu do reku też raczej nie powinno się instalować bezpośrednio w okolicy kuchni (pieca) tylko n.p w przeciwległym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może źle to napisałem - miałem na myśli podpięcie pochłaniacza do wyciągu kuchennego.

Co do lokalizacji wyciągu w kuchni to mam jeszcze dowolnośc bo ten otwór muszę dorobić w stropie więc faktycznie może go przeniosę tylko lepiej na środek kuchni czy może w rogu przy ścianie do spiżarni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacza nie podpinasz do reku tylko montujesz go nad kuchnią to co z niego wyleci jest już pozbawione syfu i trafia do wyciągu z reku.

Wyciągu do reku też raczej nie powinno się instalować bezpośrednio w okolicy kuchni (pieca) tylko n.p w przeciwległym rogu.

 

A dlaczego skoro już bez syfu, to nie można wciągać do went od razu (choćby drugim kanałem dla okapu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłanczam sie pod pytanie grzeniu666.

w mojej sytuacji ułatwiło by mi to sprawę z dowiercaniem otworu bo w stropie mam wykonane dwa otwory które planuję zaślepić jeden centralnie nad kuchenką - ale kilka osób odradza właśnie z wyżej wymienionych powodów a drugi troszkę zablisko ściany od spiżarni ( dało by sie go odsunąć bo planujemy obniżyć w tym rejonie sufit i zrobić oświetlenie )

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeźwa uwaga! :) Zapomniałem dopisać, silnik okapu out, działamy tylko WM (czyli pomiń proszę ten czynnik).

 

witam

 

no ale tu znowu w okapie jest wymagany większy "przerób", by opary z gotowania przechodziły przez pochłaniacz, anie rozprzestrzeniały sie po całym mieszkaniu

 

więc okap-pochłaniacz z "silnikiem" i kanał wywiewny rekuperatora konieczne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tu znowu w okapie jest wymagany większy "przerób", by opary z gotowania przechodziły przez pochłaniacz, anie rozprzestrzeniały sie po całym mieszkaniu

 

więc okap-pochłaniacz z "silnikiem" i kanał wywiewny rekuperatora konieczne

 

Ja akurat chciałem to wykonać poprzez chwilowe (na czas włączenia okapu) przekierowanie całości wyciągów WM, do okapu w kuchni (lub prawie całości, trójnik z siłownikiem za reku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeźwa uwaga! :) Zapomniałem dopisać, silnik okapu out, działamy tylko WM (czyli pomiń proszę ten czynnik).

Teoretycznie w tym układzie chyba można by było -ale. Po pierwsze czy zmniejszając w ten sposób "przerób" pochłaniacza dostatecznie oczyścisz powietrze z kuchennego "bałaganu"? a po drugie na pewno nigdy leń cię nie ogarnie i o filtry będziesz dbał należycie. Ja przynajmniej taki pewien siebie nie jestem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat chciałem to wykonać poprzez chwilowe (na czas włączenia okapu) przekierowanie całości wyciągów WM, do okapu w kuchni (lub prawie całości, trójnik z siłownikiem za reku).

 

witam

 

to chwilowe to u mnie nawet 3-4 godziny, potrawy przygotowuje się dłużej niż chwile, a w tym czasie WC używasz i całe zapachy wędrują poprzez mieszkanie do kuchni:p (tu nawet nie trzeba 3-4 godzin a 5 minut)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chwilowe to u mnie nawet 3-4 godziny, potrawy przygotowuje się dłużej niż chwile, a w tym czasie WC używasz i całe zapachy wędrują poprzez mieszkanie do kuchni:p (tu nawet nie trzeba 3-4 godzin a 5 minut)

 

Tak, nad tym WC też myślałem. Dokładniej zamysł jest taki: ta przepustnica dla okapu nie domyka się do końca, i/lub dla wybranych pomieszczeń (WC, kotłownia) jest dodatkowe obejście tego trójnika. Ponadto przy włączeniu okapu, oprócz przełączenia (większej) części wydatku na okap, w pewnym stopniu (w realu ocenię w jakim) zwiększa się również prędkość reku, tak aby zachować potrzebne wydajności np. w WCtach.

 

Teoretycznie w tym układzie chyba można by było -ale. Po pierwsze czy zmniejszając w ten sposób "przerób" pochłaniacza dostatecznie oczyścisz powietrze z kuchennego "bałaganu"? a po drugie na pewno nigdy leń cię nie ogarnie i o filtry będziesz dbał należycie. Ja przynajmniej taki pewien siebie nie jestem.;)

 

No właśnie o to "dostatecznie" mi się rozchodzi, Co do czynnika ludzkiego oczywiście masz rację, załóżmy jednak odważnie że nie będę chciał sobie ufajdać instalki i znajdę siłę aby myć filtr regularnie ;) (metalowy filtr, ze 4x rocznie starczy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nad tym WC też myślałem. Dokładniej zamysł jest taki: ta przepustnica dla okapu nie domyka się do końca, i/lub dla wybranych pomieszczeń (WC, kotłownia) jest dodatkowe obejście tego trójnika. Ponadto przy włączeniu okapu, oprócz przełączenia (większej) części wydatku na okap, w pewnym stopniu (w realu ocenię w jakim) zwiększa się również prędkość reku, tak aby zachować potrzebne wydajności np. w WCtach.

 

 

 

No właśnie o to "dostatecznie" mi się rozchodzi, Co do czynnika ludzkiego oczywiście masz rację, załóżmy jednak odważnie że nie będę chciał sobie ufajdać instalki i znajdę siłę aby myć filtr regularnie ;) (metalowy filtr, ze 4x rocznie starczy?)

 

witam

 

popatrz na przeroby okapów i porównaj z przerobami rekuperatorów

nie lepiej zrobić to raz a dobrze?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na przeroby okapów i porównaj z przerobami rekuperatorów

nie lepiej zrobić to raz a dobrze?

 

Są okapy 200m3/h, ale przyjmijmy max 300-400. Sumarycznie z reku uzyskamy powiedzmy podobnie, ale (bez kombinacji o których pisałem), na samym anemo kuchennym pewnie max 1/4 tego.

 

Może i racja.

 

Co w zamian? Mniej hałasu, niższa temp. w kuchni?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji bo już się zamieszalem od Waszych wypowiedzi. Logicznie rozumując okapu z wyciągiem być nie powinno przy WM. Ale co zamiast tego? Czy w końcu ten pochłaniacz ma być i wystarczy? I czy taki pochłaniacz ma swój własny wentylator?

 

A jeśli pochłaniacz to włączam go i tyle? Nie ruszam nijak wentylacji przy tym czy jakoś zmieniam, ewentualnie podkręcić żeby szybciej już te przeczyszczone opary wciągnęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji bo już się zamieszalem od Waszych wypowiedzi. Logicznie rozumując okapu z wyciągiem być nie powinno przy WM. Ale co zamiast tego? Czy w końcu ten pochłaniacz ma być i wystarczy? I czy taki pochłaniacz ma swój własny wentylator?

 

A jeśli pochłaniacz to włączam go i tyle? Nie ruszam nijak wentylacji przy tym czy jakoś zmieniam, ewentualnie podkręcić żeby szybciej już te przeczyszczone opary wciągnęła?

 

skoro nie znasz różnicy między pochłaniaczem a okapem, to wujek google cię uratuje

 

ludzie, trochę inwencji :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić dziurę w domu pasywnym lub energooszczędnym? Od tego są pochłaniacze.

W cieplejszej połówce roku nie ma sensu pochłaniać.

Osobiście wątpie aby filtry za 20PLN filtrowały w 100%, więc przedłużasz sobie żywotność wywiewu 2x.

Jak bym chciał być pasywny, to bym chyba wyrzucał osobnym ciągiem przez Lunę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...