Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, może ktoś z Was zasugeruje mi w jaki sposób mogę zainstalować włącznik światła w przedpokoju - wejście zaznaczone strzałką, kropki to przebieg planowanej szafy przesuwnej, na całą długość ściany. Gdzie przenieść włącznik ? wyciąć dziurę w szafie na włącznik i umieścić go wewnątrz ?? Skrócić szafę o 40 cm ? Typowe położenie gniazdka - tam gdzie czerwone kółko. Drzwi jak na schemacie.

 

Sprawa dosyć pilna.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję. Michał.

 

http://img855.imageshack.us/img855/233/path4457.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki długi jest ten przedpokój? Nasz przedsionek ma 1,85m długości i podobny problem - szafa wnękowa jest dość płytka. Zabrakło miejsca na włączniki światła, alarm, itp.

Znaleźliśmy rozwiązanie połowiczne: szafę skróciliśmy (ma metr szerokości), a przy drzwiach wejściowych zrobiliśmy siedzisko i wieszaki:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg707/scaled.php?server=707&filename=dsc08560w.jpg&res=medium

(sorki za wiszące kable)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg219/scaled.php?server=219&filename=dsc08565z.jpg&res=medium

 

Z drugiej strony chcieliśmy mieć drugi włącznik światła w przedsionku, niestety nie zmieścił się, jest po drugiej stronie drzwi, w przedsionku, ale to był błąd - powinien być na zewnątrz!!! Czyli już za drzwiami od strony salonu - to najbardziej oczywiste miejsce. Ten błąd wkurza nas i dezorientuje gości.

 

Bottom line: jeśli zaznaczone drzwi to wejście z dworu - skróć szafę albo odwróć drzwi jak sugeruje Elfir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Czujnik ruchu to ciekawy pomysł, jednak nawet pomijając dodatkowe 100 zł - mało praktyczny w niewielkim mieszkaniu, w którym drzwi do przedpokoju będą zazwyczaj otwarte. Dodatkowo pies i kot - i przepis na pobudkę kilka razy na noc :-)

 

Koniec końców po konsultacji z panem od remontu wygrała wersja ze skróceniem / zwężeniem części szafy, poświęceniem wnęki na półki, siedzisko, wieszaki itp.

 

Jeszcze raz dziękuję, miłe że mogłem liczyć na Wasze podpowiedzi tak szybko

 

Michał

 

 

 

EDIT - przedpokój ok. 285 cm

Edytowane przez dr_Fell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli przeoczyłem podobny temat proszę o wskazanie, ale szukałem dobrych kilka chwil i nie udało mi się znaleźć.

 

Planuję przy krótszej ścianie mojej łazienki (284cmx154cm) zrobić blat z umywalką a pod blatem pralka, szafki, kuweta dla kota :-). Plan jak na załączonym rysunku.

Zależy mi na tym, żeby przestrzeń po lewej była jak najszersza (kuweta, brudownik - 38 cm minimum by się przydało.

 

O ile część na pralkę musi być szersza od samej pralki ? czy 2 cm po bokach (czyli łącznie 64 cm wnęki) wystarczą?

 

Pytanie 2 - umywalka 55 cm najpewniej, węższej nie chcę, szersza się nie zmieści...

Przeglądając umywalki nie mogę znaleźć nigdzie wymiarów otworu do wycięcia. To by mi dało obraz o ile przestrzeń pod umywalką mogę zwęzić względem samej umywalki (do szerokości otworu).

Schematy na stronach zazwyczaj pokazują wielkość otworu umywalki na górze "użytkowego" i tyle. Źle szukam ?

Chodzi mi o to, ile mogę odliczyć z szerokości umywalki, po odliczeniu kołnierza umywalki. O ile przestrzeń "B" na rysunku może być węższa od wymiaru "A" czyli szerokości umywalki.

 

Te informacje (położenie umywalki) są potrzebne żeby dokładnie rozmieścić wylot kanalizacji i dojście wody pod umywalkę.

 

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

http://img841.imageshack.us/img841/8052/text4964.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez dr_Fell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o sugestie dotyczące położenia pralki pod blatem (z lewej czy prawej strony). Na razie za lewą stroną przemawia chyba otwieranie drzwiczek w większości pralek (będzie łatwiej wyciągać pranie) i łatwiejsze doprowadzenie instalacji (jest z lewej strony). Za prawą stroną... Znajome mówią, że nie będzie się przy wejściu pralka rzucała w oczy.

 

Pralka pod blatem, poza pralką umywalka wpuszczana w blat i szafki

Wymiary łazienki 283/154

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za sugestie

Michał

 

 

http://img402.imageshack.us/img402/6898/text33534.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wybrałabym opcję z pralką z prawej strony.

1. estetyczny punkt widzenia- nie nie ukrywajmy, nie jest to mebel ktory ma służyć dekoracji wnętrza. wiec lepiej jak nie bedzie sie rzucala w oczy przy wchodzeniu do pomieszczenia.

2. drzwi w pralkach mogą byc otwierane i na prawą stronę i na lewą. Poza tym do wrzucenia i wyjęcia prania nie potzrebujemy wiele miejca, wiec o to bym sie nie martwila.

3. nie myslałes o pralce pod zabudowe?

http://img573.imageshack.us/img573/474/azienka32zabudowapralki.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img33.imageshack.us/img33/7587/fybpounp59ewcesdqx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralki z drzwiami otwieranymi na prawo nie są droższe ? (wszędzie widzę otwierane na lewo a jak coś jest rzadsze to zazwyczaj droższe). Co do zabudowy - zazwyczaj te sprzęty są droższe, więc chyba się nie zdecyduję, ale przejrzę ceny i oferty, nie myślałem o tym wcześniej prawdę mówiąc. Myślałem za to o tym, że cieńszą pralkę można zasłonić drzwiczkami nawet jeśli nie będzie "do zabudowy"... Wtedy może nawet położenie pralki po lewej lub prawej stronie nie miałoby takiego znaczenia.

 

Co do odstępów na razie wydaje mi się że przy nowych pralkach po 2cm powinno wystarczyć, one aż tak nie skaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza pralka stoi pod blatem, pozostawiliśmy dokładnie po 2cm od góry i od strony ściany.

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na szufladkę na proszek i płyn - szwagierka zostawiła bardzo głęboką wnękę na pralkę, na górze blat z umywalką obok. Kupiła jedną z tych małych pralek połówek, żeby ładnie się schowała pod blatem. No i ma teraz mnóstwo niewykorzystanej przestrzeni za pralką, bo okazało się, że jak wsunie ją głębiej pod blat, to nie będzie w stanie wsypać proszku do szufladki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli robię 2cm odstępy na spokojnie. Kwestia szuflady na pewno istotna - jestem na razie na etapie planowania blatu więc mogę to uwzględnić.

 

 

Co do położenia - zdecydowałem się jednak na pralke z lewej strony. W wypadku położenia po prawej faktycznie byłaby zasłonięta, za to przy wchodzeniu każdy kto chciałby umyć ręce musiałby ją mijać. (Szerokość pralki 60cm, przy 150 cm szerokości łazienki powodowałaby że umywalka byłaby położona asymetrycznie, dalej od drzwi). Pomyślałem że to skuteczniej przypominałoby o pralce niż "rzut oka przy wejściu". No i chciałem mieć umywalkę bliżej drzwi nie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam, mam kolejny dylemat i proszę Was o poradę. Planuję wykonać blat pod umywalkę nablatową na szerokość jednej ściany w mojej łazience. Blat będzie wykonany z 18mm płyty OSB, będzie miał długość 154cm i szerokość 57 cm. Będzie podparty po bokach (przy ścianach) oraz szafką o szerokości 60 cm w odległości 30 cm od prawego końca. Czyli będzie to wyglądało tak (od lewej):

 

podpórki (listwy) - 64 cm blatu bez podparcia - 60 cm na szafce - 30 cm blatu bez podparcia - podpórki

 

Blat będzie pokryty glazurą ścienną. Wątpliwości które mam dotyczą tego, czy wystarczy 1 warstwa płyty OSB czy lepiej zrobić blat z dwóch 18mm warstw skręcanych ze sobą płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Remont trwa a ja kolejny raz potrzebuję pomocy. Odkryłem sporą ilość spękań tynku - zatarłem je i pokryłem gładzią gipsową (najgrubsze miały może 1/3 mm). Czy powinienem / mogłem użyć czegoś innego ? Jakiejś zaprawy elastycznej ? Zakładam, że spękania były spowodowane schnięciem, ponieważ konstrukcja budynku ma wiele lat.

 

Kolejne pytanie - wymieniłem okna, pozostawiając stare rolety zewnętrzne. Mam teraz problem z zamontowaniem prowadnic do tych rolet - wprawdzie firma wymieniająca okna pozostawiła jakieś drewienka w okolicach wyprowadzeń sznurów do mieszkania, ale nie wszędzie. Część prowadnic chciałbym poza wkręceniem (cieńka warstwa tynku i styropian) jeszcze przykleić, dla rozłożenia ciężaru na większą powierzchnię. Jakiego kleju mogę użyć, żeby nakleić plastikowe prowadnice na tynk i gładź ? Czy ten dyspersyjny (Kreisel) da radę*?

 

 

 

Witam, ogólnie im grubszy blat, tym lepszy. Zastanawiałaś się już, jak przygotować tę płytę przed położeniem kafli, czym ochronić tę płytę przed wilgocią, jakiego kleju użyć i jak wykończyć krawędź frontową blatu?

 

Hej, nie odpisałem wcześniej bo nie zauważyłem odpowiedzi. Krawędź frontową też chcę płytkami wykończyć, płyta będzie (już jest) podwójna, sklejana i skręcana (dwie płyty OSB 18mm). Jest wytrzymała (moje 85 kg bez problemu), niestety mimo to nieco pracuje pod naciskiem (najdłuższy rozmiar bez podparcia to 60x60 cm). Jest w miejscach, które mogą mieć kontakt z wodą, kilkakrotnie pomalowana lakierem bezbarwnym akrylowym do parkietów. Klej jakiego chcę użyć do

Kreisel - klej dyspersyjny. Przeprowadziłem już testy i trzyma dobrze, podobno jego cechą podstawową jest też wysoka elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...