Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wstępny projekt łazienki - pomożecie?


m-333

Recommended Posts

Witam,

chciałabym prosić o opinie i rady dotyczące ewentualnych zmian.. to już któraś z kolei wersja..a ja ciągle mam wątpliwości... zdecydowałam więc poprosić forumowiczów o zdanie lub inne propozycje. Załączam prymitywny plan i proszę o uwagi - czy prysznic i wanna to nie za dużo? Z drugiej strony wannę zawsze chcielismy... a bez prysznica nie wyobrażamy sobie ;) Na czerwono zaznaczyłam to,co jest już na stałe : okno,geberit oraz obudowa pionowej rury .Za drzwiami znajduje się zabudowa do sufitu, w której mieści się też pralka , kosz na pranie, ręczniki i detergenty. Co jest dobrze, a co powinnam przemyslec lub poprawić ?

 

amaltea pppppppppp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może być, skoro już i tak geberitu nie przeniesiesz . Przemyśl układ płytek, tak by optycznie ci zniwelował efekt wagonu. No i wanna o szerokości 75-80 cm - na rysunku masz wannę otoczoną czymś ciemnym, jeśli to obudowa, to przy prysznicu będzie za wąsko (57 cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! A może ktos mi pomoże bo mam problem jak urządzic moja przyszłą łazienkę chcąc mieć w niej wannę i prysznic oraz sedes i bidet .Wymiary łazienki to długość 255cm a szerokosc 260cm. A kolejnym problemem jest to, jak ułożyć kafelki w tej łazience. Łazienkę chcę mieć czarno-białą, i chcę żeby to miało ręce i nogi, może ktoś zdolny z was mógłby mi pomóc???????? Byłabym bardzo wdzięczna.A i jeszcze co do łazienki to nie ma ona okna , e wejście jest na jej szerokości i jest 60cm od ściany prostopadłej .Szerokośc drzwi to 80cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wanna,prysznic ,sedes i bidet.A gdzie umywalka?Ma nie być czy po prostu zapomniałaś dopisać?Zasadniczo w takiej sytuacji polecam zamontować wannę z parawanem nawannowym aby oszczędzić miejsce i móc swobodnie korzystać z bidetu wc ,umywalki i jeszcze jakieś mebelki do przechowywania drobiazgów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam różnych ustawień, ale to wychodzi najlogiczniej:

http://img406.imageshack.us/img406/9733/azienka.jpg

 

Po lewej wanna 80x160, ścianka 8 cm wydzielająca prysznic o szer 86 cm. Długość prysznica to 110 cm. Zamykany przeszklonymi drzwiami o szer. 70 cm.

Po prawej umywalka z szafką i blatem 110 cm, dalej zabudowa z sedesem i bidetem. Jeśli blat umywalki będzie zaokrąglony, to pierwszym urządzeniem może być bidet.

 

Jak zagospodarować? Wybierz sobie wysokość odcięcia. Powiedzmy 120-130 cm. To będzie wysokość zabudowy stelaży muszli i bidetu oraz wysokość wypłytkowania łazienki. A także drugą linię, na wysokości ok 2,2 -2,5 m

Wybierz serie płytek gładkich białych i antracytowych (ale nie czysto czarnych) + listwa czarna lub mozaika + dekorowana płytka czarna/antracytowa lub biało/czarna (antracytowa). Najlepiej, by podstawowe płytki były prostokątne a nie kwadratowe.

 

Teraz na ścianę i zabudowę stelaży dajesz białe płytki do wyznaczonej wysokości - dookoła całej łazienki. Jedynie pod prysznicem płytki kładziesz wyżej - do 2,2-2,5 m. Ścianę nad białymi płytkami malujesz na antracyt w odcieniu podobnym do odcienia ciemnych płytek do wysokości 2,2-2,5 m. Powyżej i sufit malujesz na biało.

 

Lewa strona - białe płytki nad wanną a obudowa wanny z ciemnych płytek. Nad białymi płytkami listwa lub mozaika. Na ciemnej ścianie w czarnych, lakierowanych ramach czarno-białe grafiki w białym passe-partout. Prysznic wyłożony białymi płytkami, jedynie w narożniku ciemne płytki zachodzące na obie ściany przy narożniku. U góry listwa lub mozaika.

http://img266.imageshack.us/img266/4944/azienkalewa.jpg

 

Między drzwiami wejściowymi a wanną wieszak z lakierowanej stali na ręcznik kąpielowy. Pasują nie tylko białe, ale także malinowe.

 

Prawa strona

Umywalka stoi na antracytowym blacie. Pod blatem lakierowana na biało szafka. Od blatu do wysokości zabudowy stelaży (120-130 cm) płytki dekorowane, ewentualnie wykończone listwą/mozaiką (zależnie jak wypadnie wysokość blatu i wielkość płytek). Powyżej płytek lustro na całą szerokość blatu - do wysokości 2,2-2,5 m. Powyżej zabudowa z płyt g-k o szerokości równej szerokości zabudowy stelaży (przyjęłam 20 cm). Z zabudowy zwisają dwie lampy o szklanych kloszach. Między narożnikiem łazienki a drzwiami wejściowymi umieścić włącznik dla lamp i gniazdko elektryczne.

Zabudowa stelaży z białych płytek. Nad zabudową, we wnęce, płytkie szafki lakierowane na antracyt w szerokiej, czarnej lub białej ramie do wysokości 2,2-2,5 m, nad nimi zabudowa z płyty g-k.

 

http://img444.imageshack.us/img444/4944/azienkalewa.jpg

 

Na wprost wyglądałoby to tak:

http://img12.imageshack.us/img12/4944/azienkalewa.jpg

Na rysunku narysowałam miejsce na kaloryfer (jeśli ma być). Jeśli kaloryfera nie potrzeba, to można tez tam dać grafikę. Albo tapetę w szaro-biało-czarny wzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...