Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wstępny projekt łazienki - pomożecie?


m-333

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ikaria bardzo ci dziękuję. Julianna tobie też. Musze przyznać, że twój pomysł najbardziej przypadł mi do gustu. Świetna wizualizacja. Miałam napisać, że musze dokładnie zmierzyc łazienkę, bo podobno ściana od drzwi w lewo ma 130 cm a nie 170 jak pisałam wcześniej. Ale to nie zmienia podstaci rzeczy, bo z tego wynika, że ściana od drzwi w prawo ma pare cm więcej, a nam na tym zalezy. Męża przekonałam, aby przesunąc drzwi, gdyby była tak potrzeba. Jemu również ten pomysł bardzo sie podoba. Dziekuję wam dziewczyny bardzo.

Julianna, a czy mogłabyś zrobić mi jeszcze wizualizację z tą wanna asymetryczną? Tak dla porównania? Z góry serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na działce i dokładnie wymierzyłam łazienkę (na projekcie nie mogę się połapac z wymiarami). Sciana z drzwiami - po prawej stronie od drzwi 30 cm, po lewej 130, na przeciwko ( tu gdzie okno) - po prawej stronie okna 115 , lewa strona okna 85, okno 50, sciany dłuższe - 275 cm.

Myslę, że przedstawiona wizualizacja jest idealna do tego układu, jednak nie wiem ile cm ma szafa przy drzwiach i czy byłaby potrzeba przesuwania drzwi. Drzwi otwierają sie na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że spodobał Ci się układ :).

Zgodnie z Twoją prośbą wrzucam wersję na okrągło, ale... wówczas nie zmieścisz pralki :(. Zmieści się tylko taka ładowana od góry, tylko będzie jeszcze gorzej z dostępem do okna.

Możesz jeszcze zmniejszyć kabinę do 80 x80, ale to nie jest wygodne - wiem bo korzystałam z takiej i obijałam łokcie ;).

Mnie bardziej przekonuje wersja prostokątna, ale to Twoja łazieneczka i Ty masz czuć się w niej komfortowo :).

Projekt robiłam w tym samy programie co Ty :). Jeśli pytasz o głębokość szafki, to ma 36 cm, ale to zależy od tego co znajdziesz w sklepie. Możesz też zamówić na wymiar. Weź pod uwagę, że 30 cm, to jednak niewiele na zabudowę. Masz już tynki?

beżowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak wc na scianę po lewej stronie wejscia a pralka za miast wc na scianie? Powiem szczerze ,że tez takie rozwiazanie mi sie podoba ale ta pralka w sumie burzy cały ład.

Bardzo proszę, ale ... robi się ciaśniej :(. Powstaje niewykorzystany, i niedostępny narożnik, i trzeba szukać mniej podręcznego miejsca na papier toaletowy.

odwr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno rozwiązanie - ale coś za coś. Pralka obok kabiny (może być pod blatem), ale kosztem jednej umywalki. Dostęp do okna bez problemu.

Dla porównania wklejam jeszcze raz pierwszą opcję.

http://img714.imageshack.us/img714/1640/pralka.jpg

http://images35.fotosik.pl/1102/1cd8178f295cf035gen.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/346/pralk.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92458&d=1325439507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuper :). Mam nadzieję, że będziesz zadowolona :).

Co do tynków, to pamiętaj, że zabiorą kolejne kilka cm (zależy na ile ściany są proste), zatem jeśli jesteście jeszcze przed tynkami, to zdecydowałabym się na przesunięcie drzwi o jakieś 10-15 cm - wówczas będziesz miała większy wybór w szafkach i swobodę w aranżacji. Te na zamówienie są niestety droższe.

Ja też bardzo chciałam wannę asymetryczną, ale im dłużej kombinuję tym bardziej podobają mi się proste. Są klasyczne, ponadczasowe i wszędzie pasują :). Pozwalają też na większą oszczędność, bo wchodzi do nich mniej wody :).

Koniecznie pochwal się potem gotową łazieneczką wątku "Łazienki nasze" :).

Powodzenia w szukaniu płytek :)

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję płytek w kolorystyce brązu i ciepłego beż, jednak z przewagą beżu. Podoba mi się kolekcja Zebrano z Opoczna, bez motywu kwiatowego. Znalazłam tu na forum czyjąś łazienkę w tych płytkach, była świetna. Muszę sobie zapisywać chyba czyje są te łazienki, bo później trudno wrócić i powołać się na nie :) Jutro może wybiorę się do sklepu pooglądać płyteczki w realu. Jak coś znajdę, podzielę się z wami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przekonać męża do podwieszanego wc, bo stwierdził, że takie wc często się psuje i jest problem. Płytek nadal szukam :)

 

Czytałam Twój post dwa razy bo myślałam,że mam problemy z oczami.Po ponownym przeczytaniu jednak stwierdziłam,że wszystko jest ok.Masz problem z mężem?Dwaj go na forum.Szybciutko wytłumaczę Panu,że się myli i to bardzo. Wiszące wc ma mnóstwo zalet:

-wisi,wiec nie ma problemu z umyciem podłogi

-zajmuje znacznie mniej miejsca niż kompakt.

-spłuczka nie szokuje swoim widokiem,gdyż jest ukryta pod pięknymi płytkami

-przycisk do spłukiwania można wybrać w dowolnym pasującym kolorze

-stelaż można dobrać dokładnie dopasowany do swoich potrzeb "( np jeśli potrzebny wąski można kupić Link'a z Cersanitu,etc.)

-stelaż może być zabudowany płytami K-G lub zamurowany w ścianie

-jest bardzo stabilny i posiada wieloletnia gwarancję

-etc,etc,etc........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziekuję Ikaria. Myślę, że przekonam męża co do tego wc podwieszanego. Jest problem, bo chce ciągnąć elektrykę i muszę zastanowić się gdzie chcę gniazdka. Pomożecie urządzić mi kuchnię? Chciałam zamkniętą, ale chyba będzie częściowo otwarta. Mój mąż stwierdził, że otwarta to nowoczesna, a zamknięta - babcina :) Skąd on to bierze, to ja nie wiem. Ale już mam nerwy i wszystkiego mi sie odechciewa, tego całego urządzania. A to dopiero początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...