Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Kocioł startuje na chwilę i zaraz się wyłącza? Sprawdź czy nie masz przypadkiem problemu z zaworem trójdrożnym w kotle, który przełącza CO/CWU, albo zapchane sitko filtra ale wtedy raczej powinien wyskoczyć błąd 27- niewystarczający obieg (przynajmniej tak jest w naszych Victrix-ach)? U ciebie w instr. nie widzę takiego kodu błędu. Ewidentnie nie masz odbioru wody z kotła. Sprawdź lub wołaj serwisanta jak coś, bo to nie jest normalna sytuacja.

Mi też się czasem blokował zawór trójdrożny CO/CWU. Na wyświetlaczu pokazywało że się przełączył na CO, a fizycznie to nie nastąpiło. Siłownik zaworu było ok, podejrzewałem, że przewód łączący z płytą był wewnątrz złamany, nie przerzucał napięcia na drugi PIN, ale czasem zaskakiwał jak nim ruszałem. Okazało się przypadkiem, że winna była płyta główna, która rok później została wymieniona z zupełnie innego powodu (sypała błędami 01, 38 i 43). Od tego czasu mam spokój. Jak sprawdzisz filter, to spróbuj wypiąć sam siłownik zaworu , on jest u nas na taką spinkę/wsuwkę drucianą mocowany. a u ciebie to nie wiem ale myślę że tak samo. Ja to sprawdzałem tak, że jak chwyciłem za siłownik i był luźny, to znaczyło, że jest przełączony w tryb CO, a jak był napięty, to trzymał w pozycji CWU

 

Dziękuje Ci za info., rozumie że podgrzewać cwu mogę w trybie letnim i nic się nie stanie?

Serwisant był u mnie i nie mógł skalibrować kotła, gdyż kocioł nie dobija do max. temp.. Przyczyną podobno jest za długi wąż do butli z propanem i jego średnica (mam dwie 33). Po jego zabiegach (nie było mnie w domu) pozostawił mi kocioł z błędem 72 (żądanie szybkiej kalibracji) i wyszedł stwiwrdzając że bez dorobienia instalacji w miedzi butla-kocioł nie da się ustawić kotła. Skróciłem przewód do metra eksperymentalnie i podpiołem butle szybka kalibracja się nie udała, trwała godzinę i odpuściłem. Błąd po skróceniu zniknął, kocioł zaczoł pracować tak jak opisuje. W ustawienuach kotła na koniec zmniejszyłem moc max. na co do 60%, ale i to nie pomogło. Sprawdziłem także czy serwisant wykonywał test systemu powietrzno-spalinowego, niestety nie. Stwierdził abym wykonał instalacje od butli do kotła i dopiero mi skalibruje, gdyż inaczej się nie da. Kocioł dochodzi do 69 stopni na co w trakcie szybkiej kalibracji i palnik jest zdmuchiwany. Nie chce robić dziur w budynku, gdyż czekam na przyłącze gazu ziemnego. Czy mogę w takim stsnie instalacji odczekać do przyłącza? Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Mieszkaliśmy przez ponad rok bez ocieplonego poddasza. Ocieplone dopiero kilka dni temu :)

Kociołek chodził 24 na dobę. Nie wiem czy to jest miarodajne, ale przy większych mrozach temp zasilania wahała się w okolicach 37stC a powrotu była max 9sC niższa.

 

Myślałem, że jak ocieplę (ograniczę straty ciepła) to kocioł będzie się częściej wyłączał. Jednak nic takiego się nie dzieje. Działa non stop i przy obecnych temperaturach różnica w temp zasilanie/powrót to ok 3-4stC.

 

W domu zaczęło robić się za gorąco (24stC na piętrze mimo ustawionej 21stC) więc na próbę przełączyłem na tryb letni (wyłączyłem CO). Temp zasilania i powrotu wynosi tyle samo, czyli 48stC. O co kaman? Czy to normalne?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@Pendrox

Na jaką temperaturę miałeś ustawienioną CWU ?

Dostrzegłeś te temp. po grzaniu CWU ?

Skoro ustawiłeś kocioł na tryb "tylko CWU" a woda była w zbiorniku zagrzana to podejrzewam, że to co widziałeś jest normalne - temperatura między zasobnikiem a kotłem po wyłączeniu grzania.

 

Z tego co się orientuję to kocioł pracuje póki jest odbiór ciepła i te 3/4 stopnie to właśnie ta różnica, która pozwala jeszcze na pracę, a przy Twojej skali podłóg ma co odbierać temperaturę.

Może jakbyś zmniejszył temperatury zasilania to szybciej zobaczył byś efekt wyłączania kotła.

 

- - -

Przy okazji widzę, że grzejesz samą podłogówką, jakie temperatury dobierałeś przy ostatnich cieplejszych dniach ?

Jeśli możesz to napisz parę słów o swoim zużyciu gazu przy takim typie grzania - stałego, tylko podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Na 99% będę niebawem miał Victrix 20 TT + zasobnik 120 l. Ogrzewanie tylko podłogowe (no ok, w garażu i na stryszku nad nim będą 2 grzejniki, ale tylko po to żeby tam złamać temperaturę), po podłodze ok 150 m2, robione wg OZC i projektu (nie ma opcji "panie, co 10 cm i będziesz pan zadowolony). Kupowałem 1000 m rury, ale sporo zostało, pewnie z 800 m mam położone, tak sądzę. Dom solidnie ocieplony, naturalnie.

 

Powiedzcie mi proszę tak na szybko - czy pompka w kotle, która ma 29,4 kPa / 3 m słupa wody) wydoli? Instalator trochę mnie straszy, że te 3 m H2O to może być mało i że trzeba będzie jakoś pompę jeszcze dołozyć. A to koszt ok 700 zł. Zabieram się właśnie za czytanie tego wątku, ale może ktoś rozwieje już teraz moje wątpliwości?

Edytowane przez kater-acme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników pieca Immergas Victrix x12 2l. Stoje właśnie przed wyborem kotła gazowego. Rozważam tą opcję z racji niewielkich gabarytów domu(110m2, ogrzewanie podłogowe,zapotrzebowanie na ciepło 7kW) i fachowiec powiedział że ten kocioł będzie odpowiedni ze względy na niską moc startową skutkiem czego będzie oszczędność spalania gazu względem innego pieca z mocą startowa rzędu 3kW. Pytanie moje jest czy z perspektywy czasu i doświadczenia, funkcjonalności, obsługi, jakości wykonania itp kupilibyście ten sam piec jeszcze raz? Czy np posiadając więcej środków na koncie zdecydowalibyście się na innego producenta? Zastanawia mnie niska cena tego pieca. Czy nie jest ona skutkiem niskiej jakości wykonania lub brakiem funkcji? A może piec jest wypasiony ale cena jest taka bo marka Immergas nie jest tak rozreklamowana jak np. Viessmann.( ta firma ma piec Vitodens 300-W którego moc startowa jest 1,9 kW ale cena powala, pytanie jaka róznica miedzy nimi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa prawie jeden rok i robi to, do czego został stworzony. Wątpię, żeby Vitodens robił to odczuwalnie lepiej :) Ma pięć lat lat gwarancji, w moich okolicach niedrogi i dobrze dostępny serwis...

Na pewno nie kupiłbym kotła 3-krotnie droższego, który oszczędności w zużyciu gazu nie da, a czy będzie 3-krotnie trwalszy....

Gdyby wszystkie kondensaty kosztowały tyle, co ten Viessmann, to bym nie poszedł w gaz, tylko w powietrzną pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym biegu?

 

A nawet nie wiem. Jak został odpalony dwa lata temu tak chodzi do dziś.

 

Odnośnie immergasa - u mnie zdecydowało to że w drugiej chałupie mam inny model ale śmiga już około 15 lat. (Przeglądy co rok, wyminione raz tylko naczynie wzbiorcze).

 

Także dyecyzja była przemyślana i na razie trafna. Może brakuje mi teraz tylko możliwosci podglądu/regulacji przez internet ale to raczej gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje jest czy z perspektywy czasu i doświadczenia, funkcjonalności, obsługi, jakości wykonania itp kupilibyście ten sam piec jeszcze raz? Czy np posiadając więcej środków na koncie zdecydowalibyście się na innego producenta? Zastanawia mnie niska cena tego pieca. Czy nie jest ona skutkiem niskiej jakości wykonania lub brakiem funkcji? A może piec jest wypasiony ale cena jest taka bo marka Immergas nie jest tak rozreklamowana jak np. Viessmann.( ta firma ma piec Vitodens 300-W którego moc startowa jest 1,9 kW ale cena powala, pytanie jaka róznica miedzy nimi)

Tak

Nie wiem, mnie przekonało 5 lat gwarancji.

Nie stwierdziłem ani niskiej jakości, ani braku funkcji.

Myślę, że to po prostu kwestia tego, że Viessmann się bardzo ceni (na reklamę potrzeba sporo pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tak

Nie wiem, mnie przekonało 5 lat gwarancji.

Nie stwierdziłem ani niskiej jakości, ani braku funkcji.

Myślę, że to po prostu kwestia tego, że Viessmann się bardzo ceni (na reklamę potrzeba sporo pieniędzy).

 

a jak jest z instalacja kotłowni? żeby gwarancja była ważna to musi to instalowac albo odebrać ktos z autoryzacja IMMERGAS-a czy nie musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TycjanJ, chyba trochę o tym "co/kto musi" jest napisane w gwarancji (z tego co pamiętam instalkę musi wykonać wykwalifikowany fachowiec, a uruchomić autoryzowany), nie mam pewności czy gwarancja jest do wglądu gdzieś na www Immergasa, jest na pewno w pudle z kotełem.

 

Do uruchomienia jak rozumiem nie zalicza się wykonanie podłączeń "rurociągów" do Victrixa, lecz sam pierwszy start i konfiguracja kotła...?

 

Ja jestem ugadany z panem autoryzowanym na przyszły tydzień, przy okazji ów wykona mi m.in. spięcie rur które wychodzą (z naddatkiem) w kotłowni (ze ścian i podłogi) i są zakończone tymczasem na ślepo zatyczkami.

 

W sumie wycenione na 800 zł (robocizna) za:

- poprzycinanie i dogrzanie ew. odcinków PP (woda, podłogówka) i muf z gwintem

- podłączenie 2 zasobników (dwa to taki mój kaprys, pod kątem ew. solarów kiedyś, pierwszy zasobnik podłączony do drugiego z pompą pomiędzy nimi, drugi zasobnik do kotła)

- podłączenie cyrkulacji (tj. spięcie 2 nitek z domu z zaworami na obu do wyrównania przepływów, podłączenie pumpy na nitce zbiorczej do zasobnika)

- podłączenie sprzęgła i dodatkowej pompy do podłogówki (z tego akurat narazie zrezygnuję, ale zastąpię inną robótką)

- napełnienie i uruchomiemie podłogówki (2 rozdzielacze)

- 2 naczynia przeponowe (do CWU i podłogówki bo pojemna)

- podłączenie konsoli z wodociągów do głównej zimnej rury z domu, plus reduktor ciśnienia

- na rurach graty typu filtry skośne, zawory odcinające, zwrotne, bezpieczeństwa, ze dwa manometry, tuleje zanurzeniowe/pomiarowe (do zasobnika, do odczytów temp)

- dziurę na kumin poziomy wyrąbę sam

 

Ocenicie czy to w miarę OK wycena (mi się zdaje że tak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o CAR v2:

W instrukcji sterownika na str 22 piszą o sprawdzaniu różnych parametrów pod przyciskiem "Info":

- temp zew,

- temp CO zasilanie,

- temp CO powrót,

- temp. wody na wejściu zimnej wody ( <-- BTW, co to, gdzie mierzone?)

- temp. CWU,

- ciśnienie CO.

Czy przy Victrixie 12/24 kW (z sondą zew.) są podawane wszystkie powyższe informacje? Mógłby ktoś (moja kotłownia jeszcze "w proszku") to sprawdzić?

 

Druga sprawa - rozumiem że mimo użycia sondy zewnętrznej (sterowanie pogodowe) to CAR (który ma wbudowany czujnik temp.) musi być nadal umieszczony w "pomieszczeniu reprezentatywnym"? Tej czujki temp. z CARa nie da się jakoś "średnio-inwazyjnie" przeciągnąć gdzieś poza sterownik? Nie wiem gdzie to dziadostwo umieścić (jest to średnia ozdoba), bo kotłownia czy wiatrołap raczej odpadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o CAR v2:

W instrukcji sterownika na str 22 piszą o sprawdzaniu różnych parametrów pod przyciskiem "Info":

- temp zew,

- temp CO zasilanie,

- temp CO powrót,

- temp. wody na wejściu zimnej wody ( <-- BTW, co to, gdzie mierzone?)

- temp. CWU,

- ciśnienie CO.

Czy przy Victrixie 12/24 kW (z sondą zew.) są podawane wszystkie powyższe informacje? Mógłby ktoś (moja kotłownia jeszcze "w proszku") to sprawdzić?

nie, nie wszystkie są podawane

 

 

Druga sprawa - rozumiem że mimo użycia sondy zewnętrznej (sterowanie pogodowe) to CAR (który ma wbudowany czujnik temp.) musi być nadal umieszczony w "pomieszczeniu reprezentatywnym"? Tej czujki temp. z CARa nie da się jakoś "średnio-inwazyjnie" przeciągnąć gdzieś poza sterownik? Nie wiem gdzie to dziadostwo umieścić (jest to średnia ozdoba), bo kotłownia czy wiatrołap raczej odpadają...

Tu masz odpowiedź: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2737083.html#13259441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TycjanJ, chyba trochę o tym "co/kto musi" jest napisane w gwarancji (z tego co pamiętam instalkę musi wykonać wykwalifikowany fachowiec, a uruchomić autoryzowany), nie mam pewności czy gwarancja jest do wglądu gdzieś na www Immergasa, jest na pewno w pudle z kotełem.

 

Do uruchomienia jak rozumiem nie zalicza się wykonanie podłączeń "rurociągów" do Victrixa, lecz sam pierwszy start i konfiguracja kotła...?

 

Ja jestem ugadany z panem autoryzowanym na przyszły tydzień, przy okazji ów wykona mi m.in. spięcie rur które wychodzą (z naddatkiem) w kotłowni (ze ścian i podłogi) i są zakończone tymczasem na ślepo zatyczkami.

 

W sumie wycenione na 800 zł (robocizna) za:

- poprzycinanie i dogrzanie ew. odcinków PP (woda, podłogówka) i muf z gwintem

- podłączenie 2 zasobników (dwa to taki mój kaprys, pod kątem ew. solarów kiedyś, pierwszy zasobnik podłączony do drugiego z pompą pomiędzy nimi, drugi zasobnik do kotła)

- podłączenie cyrkulacji (tj. spięcie 2 nitek z domu z zaworami na obu do wyrównania przepływów, podłączenie pumpy na nitce zbiorczej do zasobnika)

- podłączenie sprzęgła i dodatkowej pompy do podłogówki (z tego akurat narazie zrezygnuję, ale zastąpię inną robótką)

- napełnienie i uruchomiemie podłogówki (2 rozdzielacze)

- 2 naczynia przeponowe (do CWU i podłogówki bo pojemna)

- podłączenie konsoli z wodociągów do głównej zimnej rury z domu, plus reduktor ciśnienia

- na rurach graty typu filtry skośne, zawory odcinające, zwrotne, bezpieczeństwa, ze dwa manometry, tuleje zanurzeniowe/pomiarowe (do zasobnika, do odczytów temp)

- dziurę na kumin poziomy wyrąbę sam

 

Ocenicie czy to w miarę OK wycena (mi się zdaje że tak)?

 

a mozna spytac gdzie kupiłeś piec? u instalatora czy na własną ręke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...