Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzeniu, 25 strona, 3 kolumna, ostatni wiersz każdej z tabelek.

Czy jest błąd w mojej interpretacji?

 

Litości :eek: Owszem jest - fundamentalny. Jedno zużycie dotyczy 3,0 kW, drugie 1,9kW. Pomyliłeś się tylko dziesięciokrotnie. Różnice przy tych samych mocach to okolice 0,01m3/h, powiedział bym pomijalne.

 

Nie widzę za grosz konsekwencji w tym co piszesz. Raz dzielisz włos na czworo i szukasz ułamków w taktowaniu i stratach na zasobniku, a potem piszesz że 1/3 (czy tam 1/2) większe zużycie nie robi różnicy dla komfortu cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za grosz konsekwencji w tym co piszesz. Raz dzielisz włos na czworo i szukasz ułamków w taktowaniu i stratach na zasobniku, a potem piszesz że 1/3 (czy tam 1/2) większe zużycie nie robi różnicy dla komfortu cwu.

 

Przeczytałem jeszcze raz swoje posty w tym wątku i nie znalazłem takich opinii, o których tu piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby napisać jakie są różnice między modelem Victrix 2 v.2011 a Victrix Superior TOP oraz czy kotły Victrix Zeus 26 1 I oraz Victrix Zeus Superior kW, które posiadają wbudowany zasobnik poza względami komfortu cwu mają coś jeszcze ciekawego. Zastanawiam się po prostu czy warto płacić dużo więcej pięniędzy za kocioł jeśli to ma być tylko komfort cwu. Jak się mają względy ekonomiczne tych kotłów z zasobnikiem do tych bez. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby napisać jakie są różnice między modelem Victrix 2 v.2011 a Victrix Superior TOP oraz czy kotły Victrix Zeus 26 1 I oraz Victrix Zeus Superior kW, które posiadają wbudowany zasobnik poza względami komfortu cwu mają coś jeszcze ciekawego. Zastanawiam się po prostu czy warto płacić dużo więcej pięniędzy za kocioł jeśli to ma być tylko komfort cwu. Jak się mają względy ekonomiczne tych kotłów z zasobnikiem do tych bez. pozdrawiam

przede wszystkim zwykłe od superiorów różnią się mocą minimalną i maksymalną, pozostałe informacje są tutaj >> http://pl.immergas.com/kotly_gazowe/kotly_kondensacyjne/aaa.htm

Wbudowany zasobnik jest mały, a po opróżnieniu grzeje przepływowo. Przy kilku punktach poboru podczas jednoczesnego użytkowania, może być problem z dostateczną ilością ciepłej wody. Wiadomo tez, że będzie częściej grzał wodę więc spali więcej gazu.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. praktycznie byłem zdecydowany na zestaw kocioł + zasobnik 100l, ale po rozmowie z pierwszym instalatorem zmieniłem zdanie ;) Jeśli chodzi o komfort cwu to nie powinno być problemu bo dom zamieszkują 2 osoby. Często jest tak, że pół dnia nie ma jednej osoby w domu, drugie pół drugiej. Kocioł dwufuncyjny zainstalowany byłby w kuchni, za ścianą łazienka. I teraz zastanawiam się jeszcze czy jest sens brać kocioł dwufuncyjny z małym zasobnikiem czy sobie po prostu darować i kupić zwykły dwufunkcyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał zasobnik i pompkę cyrkulacji, to po odkręceniu kranu, od razu będzie ciepła woda, a przy przepływowym będziesz musiał czekac i spuścić zimną z rur (będzie większy rachunek za wodę i ścieki, albo jak jest własne szambo, to trzeba będzie częściej opróżniać ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była od razu ciepła woda musi mieć jeszcze trzecią rurę której zapewne nie ma. Jak jest kocioł za ścianą to nie sraj się z żadnymi zasobnikami. Rachunek może za wodę i ścieki będzie większy, ale pompa cyrkulacyjna też pobiera prąd i są straty na energii cieplnej na wymienniku, czyli większy pobór gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Was. Planuję zakup VICTRIX X 12 2 I v2011 + UBS100 dla 3-osobowa rodzina, 130m2 (50% podłogówka + 50% kaloryfery). Zastanawiam się nad sterownikiem CRD. Staram się gromadzić jak najwięcej wiedzy aby dokonać dobrej inwestycji. Dom to suporeks 30cm + 15 styropian. Moje pytania do Was:

- czy jest sens kupować CRD czy może Tybox wystarczy na sterowanie pokojowe?

- czy strefy ogrzewania mogę zrobić na rozdzielaczach tradycyjnych czy muszę zdać się na DIM?

- czy kupując piec + zasobnik w zestawie "eco plus" muszę dokupić zawór 3D dla priorytetu c.w.u. i czy ten piec da radę nim sterować?

- co jeszcze muszę dokupić poza: anoda, sterownik?

- czy macie doświadczenia z poziomym systemem kominowym dla tego pieca?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

Od wczoraj jestem właścicielem Immergasa 24kw + zasobnik 160l + skrzynka rozdzielcza DIM 2x niska temperatura.

Wszystkim, który pomagali mi w wyborze BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE PORADY!

Pozdrawiam :)

 

Co było powodem, że jednak zmieniłeś decyzję i wybrałeś 24kW zamiast 12kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach :)

Głównie przed niedoborem cwu.

 

A możesz rozwinąć. Rozumiem, że hydraulik lub instalator przedstawił Tobie jakieś merytoryczne argumenty. Nie ukrywam, że jestem przed wyborem na wczoraj i skłaniałem się do 12kW.

 

P.S. Jakie są koszty uruchomienia aby otrzymać 5-letnią gwarancję oraz koszt przeglądów w okresie tej gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj jestem właścicielem Immergasa 24kw + zasobnik 160l + skrzynka rozdzielcza DIM 2x niska temperatura.

Wszystkim, który pomagali mi w wyborze BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE PORADY!

Pozdrawiam :)

Bardzo dobra decyzja :yes:. Gratuluje wyboru ;)

 

Strach :)

Poza tym 1kw różnicy na mocy min w stosunku 12kw to malła strata wg mnie.

podejrzewam ze przy podłogówce i DIM nigdy nie bedzie pracował z minimalna mocą. Chyba że ustawisz CAR tak aby nie brał pod uwagę temp. wewnętrznej i żeby kręcił i grzał wodę non stop, ale wtedy musisz dobrać eksperymentalnie krzywą na tyle niska, aby utrzymywała żądaną temp. w pomieszczeniu i nie przegrzewała.

Ja teraz miałem TYBOXa sterującego ukł. grzejników ustawione tak, że w okresach gdy miała być temp. komfortowa, to nie brał temp. wewnętrznej pod uwagę, a temp. sterowały termostaty na grzejnikach (teoretycznie bo temp. zasilania była w przedziale 36-42*C więc były zawsze letnie, ale było przyjemnie i ręczniczki suche i ciepłe). Tylko w okresach ekonomicznej temp. miał utrzymywać ustawioną obniżoną wartość temperatury. Efekt był taki, że pozbyłem się częstych restartów kotła. Wcześniej myślałem, że to wina zbyt dużej mocy minimalnej na potrzeby mojego domu i że taktuje, a okazało się, że TYBOX, jak już się "nauczy", to stara się być zbyt precyzyjny w utrzymywaniu temp. ponieważ nie posiada histerezy, to włączał mi kocioł na kilka (5-7) minut i potem się wyłączał na 10-15 minut i tak w kółko

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć. Rozumiem, że hydraulik lub instalator przedstawił Tobie jakieś merytoryczne argumenty. Nie ukrywam, że jestem przed wyborem na wczoraj i skłaniałem się do 12kW.

 

P.S. Jakie są koszty uruchomienia aby otrzymać 5-letnią gwarancję oraz koszt przeglądów w okresie tej gwarancji?

 

Jak będziesz miał kolego 12kW, to dłużej będziesz grzał zasobnik. I tylko tyle. Czy będziesz miał 12 czy 24 kW to i tak kocioł podczas grzania C.O. będzie pracował z mocą potrzebną w danym momencie. I będzie to taka sama moc na obu tych kociołkach. Chyba że będzie chciał pracować z minimalną mocą wtedy będzie różnica 1,1 kW miedzy kotłami 12 a 24, ale o tym było już pisane w tym temacie.

 

Uruchomienie kotła nic nie kosztuje. Koszt usługi pokrywa firma IMMERGAS.

Przegląd roczny kosztuje 180-200 zł

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...