Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Ja kierowałem się pojemnością i ceną. Zależy ilu jest użytkowników w domu. 50L/osobę, to myślę jest optymalna ilość. Tym bardziej, że wybrałeś Victrixa 12, to powinieneś zmagazynować większą ilość wody, wiec im większa pojemność tym lepiej. Anodę magnezową zawsze można zastąpić tytanową w dowolnym czasie. Magnezową wymienia się średnio co 12-18 miesięcy, czasem wytrzymuje dłużej- w zależności jak agresywna jest woda dostarczana z wodociągu. Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja kierowałem się pojemnością i ceną. Zależy ilu jest użytkowników w domu. 50L/osobę, to myślę jest optymalna ilość. Tym bardziej, że wybrałeś Victrixa 12, to powinieneś zmagazynować większą ilość wody, wiec im większa pojemność tym lepiej. Anodę magnezową zawsze można zastąpić tytanową w dowolnym czasie. Magnezową wymienia się średnio co 12-18 miesięcy, czasem wytrzymuje dłużej- w zależności jak agresywna jest woda dostarczana z wodociągu.

 

Na zakończenie aby nie odbiegać od tematu głównego jakim jest sam kocioł. Mam nadzieje, ze nikt się nie obrazi ale na pewno przyda się innym kompletującym kotłownię z Victrixa.

 

Jeśli chodzi o komfort to co piszesz jest racjonalne-nie ma co z tym dyskutować.

 

Zakładając, że wydajność odkładam na drugi plan.

Czy Ty lub ktoś może podpowiedzieć, który zestaw będzie oszczędniejszy w zużyciu m3 gazu.

Victrix 12kW + zasobnik 200l

Victrix 12kW + zasobnik 140l

 

Nie przewidzę poboru i na pewno nie będzie on równomierny. Zakładam największe zużycie w weekendy kiedy wszyscy w domu. Czyli teoretycznie 4x /m-c. Na osobę trzeba liczyć 30-50l - zależnie od przyzwyczajeń.

Wiadomo 200l podgrzać to więcej trwa ale dłużej go wybieram. W szczytowym okresie jest super, natomiast kiedy nie wybieram wszystkiego, (zapewne np latem) to grzeję i zbędnie utrzymuję te 200l. Natomiast 140l analogicznie ale w szczycie poboru victrix 12 musi kilkanaście minut dorobić braki..

Co lepsze w m2 użytego gazu ziemnego? - magazyn stale ładowany czy kilka razy w miesiącu dorabianie kotłem brakującej cwu?

jak myślicie i z praktyki to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@rio

Tu cudów nie ma. Fizyki nie przeskoczysz.. Ile wody zużyjesz tyle musisz podgrzać/dogrzać, więc nie ma co liczyć na oszczędności jednego względem drugiego. To nie jest tak, że zużywasz prawie całą ilość wody i dopiero rusza ponowne napełnianie i grzanie. Jak będzie mniejszy zasobnik, to będzie więcej cykli, ale mniej wody do grzania, a w większym odwrotnie, zakładając to samo zużycie. Jedynie co możesz zrobić obawiając się strat na izolacji zasobnika, to tak jak pisze grzeniu666. Wiadomo, że im większa różnica temp. tym większe straty. Jeśli jest zrobiona cyrkulacja, to warto zastosować programator czasowy, bo woda krążąc też się wychładza.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc, stoję przed wyborem kotła. Ostatecznie pod uwagę biorę dwa: Immergas Victrix 12kW lub Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C. Czy może ktoś z Was zastanawiał się nad tymi dwoma kotłami a jeśli tak to dlaczego ostatecznie wybrał Immergas`a?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

 

P.S. I jeszcze jedno: jak tak czytam co Wy tu piszecie o ustawieniach, anodach i innych tyboxach to się boję,m że ja sobie z tym wszystkim nie poradzę...

 

P.S.2. W domu generalnie 3 osoby, czasem 4 - jaki wziąć zasobnik? 200l będzie ok?

 

P.S.3. Co powinnam jeszcze do tego kotła skompletować?

Edytowane przez Sylwia_LBN
dopisek - po namyśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki montixe

Czyli zestaw startowy u mnie może wyglądać następująco:

fabryczny

1.Kocioł IMMERGAS VICTRIX Victrix X 2 v.2011 12kW w pakiecie z zasobnikiem IMMERGAS OKC-160 NTR 160litrów (wtedy już nie trzeba zestawu do podłączenia zasobnika gdyż elektryczny zawór trójdrożny wbudowany jest w zintegrowaną grupę hydrauliczną kotła).

2. Regulator CAR V2+sonda pogodowa

3. Zestaw powietrzno spalinowy koncentryczny poziomy 60/100 ( przez mur)

 

lub kombinowany

1.Kocioł IMMERGAS VICTRIX Victrix X 2 v.2011 12kW

2. Zasobnik

a) BIAWAR MEGA TYP W - E 150.81 Z WĘŻOWNICĄ 150L

b) lub Biawar Quattro W - E 150.74 - Klasa A

c) lub Galmet Kwadro SGW(S) 140l

3. Zestaw do podłączenia zasobnika VICTRIX V.2011 IMMERGAS

(Zestaw zawiera: napęd zaworu trójdrożnego, rurki podłączeniowe, sondę temperatury zasobnika).

3. Regulator CAR V2+sonda pogodowa

4. Zestaw powietrzno spalinowy koncentryczny poziomy 60/100 ( przez mur)

 

Ceny opcji wychodzą podobnie.

Czyli jedynym kryterium jest w sumie zasobnik.

 

Zastanawiam się nad zasobnikami pomiędzy:

Galmet Kwadro 140l a Biawar Quattro 150l lub ten immergasa OKC-160 NTR

Wszystkie są emaliowane z anodą magnezową. Podobne powierzchnie wymiennika odpowiednio 1,2 , 1,2 i 1,45m2. Galmet kwadro mogę kupić w promocji z anodą tytanową, rzekomo nie trzeba jej wymieniać przez okres żywotności zasobnika.

Jaki rodzaj wybrać czym się kierować. Muszę mieć coś 150-160l max. 200l.

 

na ile wyceniasz taki zestaw ?

dostalem propozycje od instalatora na zestaw podobny do w/w jeszcze z wkladem kominowym i srzeglem wlacznie z montazem na 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie wielkie wanny ? po co Wam tak duże zasobniki ? sam mam zasobnik 80 litrów do Imergasa 12kW i żałuje że nie 60 litrów. W praktyce po wzięciu prysznica, zanim się wytrzesz i wyjdziesz z łazienki zasobnik znów jest pełen ciepłej wody do kąpieli.

 

desmear - u mnie wanna 190 w jednej łazience i prysznic w drugiej. Najczęściej bywa tak, że kąpiemy się jednocześnie, np.rano, więc u mnie zasobnik 80l nie zdałby egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile wyceniasz taki zestaw ?

dostalem propozycje od instalatora na zestaw podobny do w/w jeszcze z wkladem kominowym i srzeglem wlacznie z montazem na 10 tys

 

5,6-5,8 tyś w zależności od zestawu. Nie wiem ile kosztuje Cię ten wkład kominowy i to sprzęgło - jeśli ze 2-3 tyś to chyba ok.

Reszta to robocizna (1-1,5-2tys max brutto w zależności od regionu)

Edytowane przez m@rio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

I stałem się posiadaczem kotła VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l

QUATTRO Biawar.

Wrażenia będę mógł podać po rozpoczęciu sezonu 2013/2014.

Przystępuję do własnoręcznej instalacji kotłowni, rozłożenia podłogówki i instalacji wod-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Pany, mam takie pytanko - czy koniecznie jest mi potrzebny sterownik car v2 do imergasa vitrix 24

mam podłogówkę 100%

jak by było można to bym zaoszczedził te 500 stówek ;)

 

Moim zdaniem nie jest konieczny. Poprawia rzekomo komfort sterowania i robi oszczędności zwłaszcza z czujką zewnętrzną. Czy zarobi na siebie ten CAR2 względem gołego pieca tego nie wiem. Przede mną będzie mam nadzieję dopiero pierwszy sezon.

Możesz jechać na ustawieniach samego pieca. W necie na stronie producenta są instrukcje zarówno do kotła jak i do sterownika - tam masz wszystko ładnie opisane. Poczytaj sobie i podejmij decyzję. Najlepsza byłaby opinia osoby, która grzała bez CAR a potem zainstalowała CAR. Na wątku bodajże Junkersa ktoś pisał, że po zainstalowaniu sterownika z pogodówką spadły mu rachunki i zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR nie jest konieczny, ale rozszerza zakres dostępnych funkcji dla C.O. i C.W.U.. Przy okazji jest też czujnikiem temp. wewnętrznej. Bez niego kocioł będzie tylko pracował na podstawie różnic temp. na zasilaniu i powrocie. Temp. w poszczególnych pomieszczeniach poustawiasz sobie przepływami na pętlach, a temp. zasilania lub krzywą grzewczą, (pokrętłem na kotle) dobierzesz sobie eksperymentalnie na tyle niską, aby dogrzać pomieszczenia, ale żeby jednocześnie ich nie przegrzać i w ten sposób kociołek będzie chodził prawie bez przerwy. Zabawa trwa jeden, no góra dwa sezony grzewcze, a potem już tylko włączasz lub wyłączasz ogrzewanie. Bez CARa też możesz zastosować czujkę zewnętrzną, bo ją podpina się pod płytkę kotła i wtedy pokrętłem C.O. ustawiasz krzywą grzewczą, a nie konkretną temp. grzania . Czujka zewnętrzna zwolni cię z biegania i regulowania temp. zasilania instalacji, w momentach wahań temperatur zewnętrznych. Wszystko możesz przeczytać na tym forum i na forum "elektroda.pl", oraz tak jak napisał m@rio, w instrukcjach na stronie IMMERGASa. Jak zapewne się zorientowałeś, mają już w sprzedaży CARa bezprzewodowego, więc w razie czego możesz go dokupić w późniejszym terminie, jeśli teraz nie chcesz poprowadzić sobie kabelka do tego przewodowego, żeby wystawał spod tynku. Fakt, że ten bezprzewodowy kosztuje więcej. Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzienx

też tak podejrzewałem, że nie jest konieczny ale wolałem się upewnic i przeczytać o ew. za/przeciw

co do bezprzewodowego sarownika - o tym to nie wiedziałem, ale fajnie że jest bo właśnie miałem wiercić dziuę,he

co do czujki zewnetrznej, mam podłogówkę i występuje duża bezwładność, czy ja wiem że aż tak okaże się mi pomocna?

oczytałem się w wątku o optymalnym ustawieniu z czyjnikiem zewnętrznym i dużo osób miało z tym problem

i jeszcze jedno czy sprawdzi i sie współpraca z innym sterownikiem - tzn. np:eurostara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
z dala od źródeł ciepła i w miejscu nie narażonym na przeciągi i nie nasłonecznionym. Ja mam w holu- przedpokoju, na wysokości 1,50m. Jak masz dodatkowo kominek , to nie instaluj CARa w tym pomieszczeniu gdzie on się znajduje. W kuchni nie, wiatrołap-przedsionek też nie. Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...