Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Jakie macie ustawienia S0 w swoich kotłach?

Producent VICTRIX 12 X TT 2 ERP podaję, że kocioł posiada elektroniczny zawór gazu i czujniki spalania które na bieżąco ustawiają mieszankę do spalania, a podczas pełnej kalibracji można zrobić korektę pod kątem zawartości CO2. Napewno analizator spalin by nie zaszkodził podczas takiej kalibracji.

W starszym Vitrix-ie zmieniałem S0 S1 S2 spalanie sprawdzałem optycznie przez taki wizjer i było oki.

A tu po zmianie wyskoczy błąd I trzeba kalibrować. 1,9kW to taki marketingowy wabik. Bo jak serwisanta na początku nie przyciśniesz to musisz kolejny rok czekać na zmianę parametrów wymagających kalibracji. Pozdrawiam.

 

Ja zmienialem ten parametr na minimalny wg instrukcji, ale zrobilem to jak mialem serwis kotła. Więc mieszanka była ponownie ustawiana przez serwisanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry

Czy moge Was prosić o takie informacje jak

Moc kotła 12kW lub 20kW

Aktualna temperatura na kotle (ta która idzie na kaloryfery lub podłogówkę)

Aktualna prędkość wentylatora (dla danej temperatury)

Długość komina i jego średnica oraz czy to w wietrzną czy bezwietrzną pogode jest sprawdzone.

 

U mnie przy 42 stopniach, kominie 8m fi80, bezwietrznej pogodzie prędkość to 17lub18 x100 rmp

Kocioł o mocy 20kW

 

Co powoduje zmiana parametru FO F1 i F2 w kotle (jak wtedy kocioł pracuje)

(nie chce nic zmieniać, a tylko zaspokoić ciekawość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

 

Jestem po 2 tygodniowej lekturze tego wątku i powiem szczerze, że nie wszystko już pamiętam co było na początku. Tej wiedzy już się troszkę nazbierało. Dlatego wybaczcie jeżeli powtórzę moje pytanie.

 

Ze 3 tygodnie temu zamontowałem nowy kocioł Victrix Exa 24 kW. Ogólnie jak na razie jestem zadowolony. Dwa dni temu był u mnie serwisant do tzw. pierwszego uruchomienia i regulacji. Przy okazji obniżył mi parametr S-6 (max. temp. odpływu) z 85*C na 55*C. I tutaj moje pytanie: czy obniżenie tego parametru dotyczy tylko zasilania CO czy również CWU. Wczoraj zauważyłem, że kocioł grzeje zasobnik cwu powoli podnosząc temperaturę do 55*C. Wcześniej szybko rozgrzewał się do 85*C i później powoli schodził z temperaturą w dół. Parametr P-0 mam ustawiony na 1 (on -2/off +1). Serwisant twierdził, że przestawienie kotła na 55*C nie wpływa na podgrzewanie wody w zasobniku a dotyczy tylko CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Kocioł vitrix 12 XTT. 5 lat użytkowania. Wczoraj włączyłem grzanie c.o. podłogowe. I się zaczęło, że tak powiem. Pojawia się cały czas błąd 43 blokada z powodu utraty sygnału płomienia. Po resecie działa normalnie. Po jakimś czasie znowu. Wczoraj kilka razy. Dziś też już od rana 4 razy resetowałem. Zaznaczę że cały rok pracuje c.w.u. i nic się nie działo. Problem ten pojawia się od 2-3 lat ale bywało to rzadko i zwykle pod kodem 1. 2 lata temu serwisant stwierdził że to z powodu zużytej elektrody zapłonu (serwis wiosną) więc problem następnej zimy znów się pojawił. Często wiązałem go z pogodą gdy spaliny po wyjściu z komina wędrowały w dół przez co zassane przez komin z powietrzem do kotła mogły powodować problemy z odpaleniem. Na dzień dzisiejszy błąd 43, kilka razy w ciągu dnia. Miał ktoś podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
To poczekam na serwis, chyba że uda mi się pożyczyć gdzieś analizator spalin.

 

Moc maksymalną kotła na c.o. ustawia się parametrem P2 i nie potrzeba kalibracji. Jak przedstawisz na 0 to kocioł zawsze pracuje z mocą 1.9kw w trybie c.o.w przypadku kotła 12. Obroty wentylatora są 1400-1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kocioł Victrix 20 X TT 2 ErP podłogówka oraz grzejniki w domu na oddzielnych grupach pompowych plus sprzęgło.

Pytanie :(

Dlaczego po ustawieniu CO 45°C kociła podniesie temperaturę, ale po chwili spada do 28°C ???

Grzejniki nie grzeją, podłogówka przy takiej temperaturze daje redę.

Co należy ustawić żeby kocioł trzymał zadaną temperaturę do momentu wyłączenie przez sterownik zwierno-rozwierny wpięty w zaciski 40/41

Pompa na grupie wysokiej (grzejniki) pracuje, więc jest odbiór ciepła, ale mimo to kocioł moduluje do tak niskich temperatur.

Po jakimś czasie kocił podniecie temperaturę na chwilę i znowu spada do śmiesznie niskich :o

Na jakie ustawienia zwrócić uwagę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Z tego co ja slyszalem od kilku hydraulikow lubiacych sie w Immergas oraz serwisantow fabrycznych Immergas, to kwestia wymiennika, włosi uznali, ze ten material z jakiegos powodu nie jest najlepszy, albo moze jest najlepszy i trzeba zrobic cos "gorszego" na czym zarobi serwis.

Dlatego nastepca TT ma inny rodzaj wymiennika. Ale to niczym niepotwierdzone i nieoficjalne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po 9 latach od uruchomienia mój Immergas Victrix 12k zanotował pierwszą awarię - przez kilka dni wyrzucal błąd e37 (ale po resecie wznawiał pracę) aż w końcu nadszedł dzień, że reset nei pomógł

Błąd e37 to błąd niskiego napięcia zasilania, problemem (o ile napięcie w sieci jest OK) jest zasilacz niskonapięciowy na płytce i/lub kondensatory.

Naprawa nie jest trudna, ale jeśli ktoś (jak ja) nie czuje się na siłach, to na OLX po wpisaniu frazy "immergas e37" wyskakuje 4-5 ofert naprawy

Koszt (z przesyłką) 300zł, płytę miałem na na drugi dzień po zgłoszeni awarii - moją wysłałem do serwisu w zamian.

Oczywiście płytę wymieniłem samodzielnie - 10 minut roboty.

 

Usługa legalna, z paragonem i roczną gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 9 latach od uruchomienia mój Immergas Victrix 12k zanotował pierwszą awarię...

Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).

Jesteś zadowolony z PC? Jakie było roczne zużycie gazu a ile kWh pobrała PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).

 

Czyli ten sam serwis :)

Jaką PC wybrałeś ?

Ile kWh energii elektrycznej zużywasz w porównaniu do kWh z gazu (po przeliczeniu z m3) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

 

Akurat na koniec marca spisuję liczniki domowe i podsumowuję koszty roczne domu :) Dawniej potrzebowałem jakieś 1300-1400m3 gazu na sezon (CO+CWU) czyli jakieś ~15 MWh (+coś prądu). Przy pompie średnia wychodzi (ostatnie dwa sezony, wg podlicznika) prawie 2,7 MWh (mniej niż się spodziewałem, nie miałem pewności czy dokładka 4,1kWp PV strarczy), ale chyba zimy ostatnio łagodniejsze. Pompa LG split 9kW (głównie bo gwara producenta 5 lat, celowo deko przewymiarowana).

 

Jeśli chodzi o zadowolenie:

- komfort z gazem był nieco lepszy - brzęczący grat w ogródku to jednak nie zaleta, ponadto Victrix12 z zasobnikiem 160L raczej nie miał problemu z dostarczaniem ciepłej wody, natomiast pompa czasem nie nadąża (duuuże wanny :( ) jak się źle "wstrzeli" ze startem kąpieli, mimo zasobnika 250L (pisałem o tym na forum, złożony temat), szczególnie zimą (kiedyś wymienię zasobnik na np 300L Joule, liczę na poprawę).

- kosztowo się zobaczy, jak popracuje z 6-8 lat (szacunek ROI PC+dod.PV, zależy od cen energii) to będę zadowolony, ale ja jestem na starych zasadach PV (na nowych to inna kalkulacja, na pewno bym nie zamieniał, przy nowej budowie pewnie patrzyłbym na małe gruntówki, choć gaz na dziś cały czas jest niezłą opcją, szczególnie jak nie trzeba drogiego przyłącza).

Edytowane przez grzeniu666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Po 9 latach od uruchomienia mój Immergas Victrix 12k zanotował pierwszą awarię - przez kilka dni wyrzucal błąd e37 (ale po resecie wznawiał pracę) aż w końcu nadszedł dzień, że reset nei pomógł

Błąd e37 to błąd niskiego napięcia zasilania, problemem (o ile napięcie w sieci jest OK) jest zasilacz niskonapięciowy na płytce i/lub kondensatory.

Naprawa nie jest trudna, ale jeśli ktoś (jak ja) nie czuje się na siłach, to na OLX po wpisaniu frazy "immergas e37" wyskakuje 4-5 ofert naprawy

Koszt (z przesyłką) 300zł, płytę miałem na na drugi dzień po zgłoszeni awarii - moją wysłałem do serwisu w zamian.

Oczywiście płytę wymieniłem samodzielnie - 10 minut roboty.

 

Usługa legalna, z paragonem i roczną gwarancją

 

Mógłbyś napisać, z którego dokładnie ogłoszenia na OLX skorzystałeś?

Aktualnie pokazują się usługi dwóch osób ale jeśli dobrze zrozumiałem, Tobie wysłali płytę od razu, a w obecnych ogłoszeniach, płytę trzeba najpierw wysłać na analizę, naprawę i poczekać na odesłanie.

U mnie błąd zaczął się pojawiać po 10 latach. Niby czasami wystarczy przelutować kondensator ale nie zawsze to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Minęło kilka lat od zamontowania pieca 12.

Do tej pory było ok, ale przy ostatnim wyłączeniu prądu wyłączyłem piec bo UPS był już na końcówce.

Po włączeniu uruchamia się i podgrzewa się do 90 stopni i wyskakuje błąd E02, według mnie nie uruchamia się pompa obiegowa ciepło nie jest odprowadzane do cwu.

Macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka lat od zamontowania pieca 12.

Do tej pory było ok, ale przy ostatnim wyłączeniu prądu wyłączyłem piec bo UPS był już na końcówce.

Po włączeniu uruchamia się i podgrzewa się do 90 stopni i wyskakuje błąd E02, według mnie nie uruchamia się pompa obiegowa ciepło nie jest odprowadzane do cwu.

Macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...