Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

mie tam nic nie tyka :yes:

 

jak odprowadzić skropliny na zewnątrz? dajemy rurę ze spadkiem jakieś 4-5 metrów od fundamentów, nawiercamy ja na całej długości dowolnym wiertłem, owijamy starannie geowłókniną i zasypujemy. lepszym rozwiązaniem według mnie byłoby zamiast dziur i otuliny dac na końcu skrzynkę rozsączającą, ale to już według uznania (oczywiście roziawązanie dla "suchego" podwórka)

Edytowane przez emmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpaliłem sobie ogrzewanie poprzedniej nocy, żeby zobaczyć jak to wszystko teraz działa i ustawiłem temp. na 20 stopni, wchodzę do domu fajnie cieplutko, temp osiągnięta ale w łazience lekko chłodno:( a wedle projektu powinno być 24 stopnie przy ustawieniu 20 na sterowniku i wtedy sobie pomyślałem, że to może wina przepływów na rozdzielaczu. Zapomniałem, że wszystko pootwierane na maksa i pewnie podłoga w miejscu sterownika szybciej się nagrzała i kocioł wyłączył. Słuszne jest moje myślenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem, ale po ustawieniu 20 stopni na sterowniku nie mogę uzyskać 24 w łazience. Poza tym nie mogę wyregulować przepływów na rozdzielaczu bo gówno (za przeproszeniem) mi mi tam pokazuje. Kręcę i kręcę i niewiele te grzybki się ruszają, niektóre bardzo mało. Max dojeżdżają do 2l/min a przecież max to 4. Nie wiem co może być przyczyną:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Poza tym nie mogę wyregulować przepływów na rozdzielaczu bo gówno (za przeproszeniem) mi mi tam pokazuje. Kręcę i kręcę i niewiele te grzybki się ruszają, niektóre bardzo mało. Max dojeżdżają do 2l/min a przecież max to 4. Nie wiem co może być przyczyną:(

Za słaba pompa w kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby była za słaba, dużo osób ma ten kocioł przy takim domku i nie ma problemów. Mam teraz pompę na 2 biegu, zastanawiam się, żeby dać na 3. Jest to zasadne?? Nie chcę sam tego decydować. Dzisiaj pozakręcałem wszystkie pętle i kolejno puszczałem pojedyncze i grzybek w rotametrze płynnie przemieszczał się w górę i w dół po odkręceniu wszystkich pętli podnoszą się mimowolnie do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pompę na 2 biegu, zastanawiam się, żeby dać na 3. Jest to zasadne?? Nie chcę sam tego decydować.

A to 2 to ustawił Ci serwis przy uruchomieniu, czy sam wybrałeś? Kocioł co prawda mam w innej wersji, ale gość od uruchamiania spróbował ustawienia na 2 prędkość i stwierdził po próbie że to za mało i nie ma co groszy na prądzie oszczędzać. Mam na 3 przy zbliżonej do Ciebie reszcie parametrów oprócz mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam Victrixa 12 kw Jest już po gwarancji, czy jest obowiązek przeglądów ? Czy robicie co roku czy np. co 2 - 3 lata ?

 

- spadek sprawności

- przy kiepskim odprowadzaniu ciepła wymiennik sie wypala, przegrzana blacha robi sie krucha, ale budowy tego modelu nie znam

- przy małym roztawie lamelek robia sie kamyszki i praktycznie nie doczysci sie wymiennika za jednym podejsciem

- konserwację mozna trochę przeciągnąć ale dwa lata to już troche dużo

- przy żeliwnych są duże przeloty i tam się nic nie zapycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A to 2 to ustawił Ci serwis przy uruchomieniu, czy sam wybrałeś? Kocioł co prawda mam w innej wersji, ale gość od uruchamiania spróbował ustawienia na 2 prędkość i stwierdził po próbie że to za mało i nie ma co groszy na prądzie oszczędzać. Mam na 3 przy zbliżonej do Ciebie reszcie parametrów oprócz mocy kotła.

 

Pompa na drugim biegu była ustawiona od razu po uruchomieniu i nikt tego nie przełączał. Zmienię chyba na 3 bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Mam ustawiona na zimę krzywą grzewczą i offset wedle arkusza i jest ok, ale jak bym chciał podgrzać teraz to niestety za pomocą tych ustawień podłoga za cholerę mi się nie nagrzeje. Po prostu mam taki kaprys, że w domu mam 20 stopni ( nie mieszkamy jeszcze) a chciałbym mieć 23 i teraz macie jakąś specjalną krzywą na takie wypadki/ Myślałem sobie, żeby może zmienić wtedy temp. min albo ustawić inna krzywą. Zmieniłem krzywą i bardzo fajnie i szybko mi sie podgrzało do wymaganej temp. Ciekaw jestem jakie Wy macie rozwiązania bo nocki już niestety mogą być chłodne, a właściwie niektóre już są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Mam ustawiona na zimę krzywą grzewczą i offset wedle arkusza i jest ok, ale jak bym chciał podgrzać teraz to niestety za pomocą tych ustawień podłoga za cholerę mi się nie nagrzeje. Po prostu mam taki kaprys, że w domu mam 20 stopni ( nie mieszkamy jeszcze) a chciałbym mieć 23 i teraz macie jakąś specjalną krzywą na takie wypadki/ Myślałem sobie, żeby może zmienić wtedy temp. min albo ustawić inna krzywą. Zmieniłem krzywą i bardzo fajnie i szybko mi sie podgrzało do wymaganej temp. Ciekaw jestem jakie Wy macie rozwiązania bo nocki już niestety mogą być chłodne, a właściwie niektóre już są.

raczej zmieniaj parametrem "korekta krzywej grzewczej", byc może u Ciebie to jest ten offset, bo jak podniesiesz krzywą to temperatura wody moze za szybko rosnąć w porównaniu do spadku temperatury na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz ja :) : ja mam podłączenie sondy zewnętrznej do kotła za pośrednictwem kostki. w takie noce jak teraz w te przejściowe miesiące po prostu wypinam sondę i jadę tylko na sterowniku. jakoś tak prościej mi się wydaje.

 

Ja w ustawieniach wylaczylem czujnik pokojowy i jade na samej sondzie i krzywej. Pali moze z 1.5m3/dobe, jesli odjac podgrzewanie CWU.

 

Przy okazji mam dwa pytania o CWU.

 

Wczoraj ustawilem, zeby w nocy sie wygrzala woda w zasobniku (Legion), a tutaj... Rano woda o temp. 40 stopni i wraz ze zuzyciem spada. Schodze do kotlowni, niby wszystko w porzadku, ale kociol sie nie wlacza, tylko miesza sie woda razem z zimna coraz bardziej. Wylaczylem, wlaczylem i dopiero ruszylo. Sterownik sie zawiesil? Komus sie tak zdarzylo?

 

Rozumiem, ze po wygrzaniu do tych 65 czy 70 stopni, ile tam CarV2 ustawia, temperatura CWU rano powinna byc w tych okolicach, tak? Co ile macie ustawione wygrzewanie? W CarV2 jest mozliwosc tylko codziennie o 2:00 lub co tydzien o 2:00 w poniedzialki.

 

Przy okazji sprawdzilem, ile m3 gazu idzie na podgrzanie zasobnika 160l z ok. 32 do ok. 55 stopni - 0,576m3, co daje ok. 1.2m3 gazu ma podgrzanie m3 wody o 8 stopni (ponoc kalorycznosc gazu ziemnego i wydajnosc kotlow przekladac powinno sie na ok. 1m3 zuzycia do takiej pracy). Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...