Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

mest, ja miałem odwrotną sytuację z CARem, bo pokazywał mi wyraźnie mniejszą temperaturę niż wszystkie termometry wewnątrz domu. Nie mogłem dojść dlaczego. Co się okazało. Kabel do sterownika idzie ze strychu peszlem. Peszel był otwarty u góry (na strychu) i, jak się okazało, od dołu też. Czyli sterownik tyłem przylegał do wąskiego kanału otwartego na strych, którym trochę ciągnęło zimne powietrze do domu i fałszowało odczyty :)

 

Jeśli też masz to w peszlu ze strychu, to może puść mu to zimne powietrze z tyłu i obniży Ci odczyty właśnie o te jakieś 2 stopnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oczywiście na car2 jest korekta temperatury. mój zawyżał.

 

ale w sumie to nie rozwiąże twojego problemu bo tylko oszukasz sterownik. a co jak będziesz chciał mieć 22 w pokoju? to w korytarzu będzie 24? jezeli to nie przeszkadza to ok.

 

ja mam podobną sytuację bo gdy na korytarzu prze sterowniku mam 22 stopnie to w jednym z pokoi dobija dopiero do 21 stopni. ale u mnie mam jeszcze możliwość regulacji przepływami. czekam tylko na większe mrozy (wolałbym nie:)) żeby to wszystko wyregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka korekta na sterowniku, to to samo jak podniesienie zadanej. Robiąc korektę zmieni się informacja wyświetlana na wyświetlaczu, a faktyczna temp. i tak będzie inna-różna o wartość korekty.

Jeśli masz kabelek prowadzony nad miejscem gdzie chcesz powiesić CAR, to ja bym się pokusił na zrobienie małego rowka pod nowy kabel i dosztukował na tym odcinku, a jeśli dochodzi z drugiej strony to już niestety sztukowanie i kucie przy suficie. Koszt mniejszy niż ten bezprzewodowy CAR, jeśli zrobisz sam. Na pewno trochę cekolu i farby zostało, wszystko nowo pomalowane, więc nawet nie musisz malować całego przedpokoju.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym ten rowek ale jaką mam pewność, że tam gdzie zainstaluje ten Car będzie wszystko ok? A jak nie to następne kucie? Dzisiaj niestety świeci u mnie słońce, ale zrobiłem na sterowniku korektę o 0,6 stopnia i jak z rana grzało to wszędzie oprócz dwóch sypialni była taka sama temperatura. Chodzi o to, że nie mam w całym korytarzu tak gorąco tylko pod sterownikiem,bo tak idzie zasilanie do pokoi, głównie w tym miejscu ta temperatura jest różna. Czekam na dokładne termometry, które zamówiłem i zobaczymy jak to będzie wyglądać, kiedy je rozstawię. Jaka jest rzeczywista różnica w korytarzu między jego początkiem a końcem.

 

No ale z drugiej strony jak dam sterownik w inne miejsce i tam temp będzie bez korekty to jak będzie grzało to w tym dawnym miejscu gdzie był sterownik i tak będzie wyższa temp bo jak wspominałem idzie zasilanie i i tak będzie grzało, wtedy tylko będzie jasne jaka jest rzeczywista temperatura i to mnie też dręczy:)

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mest

niekoniecznie musi tak być jak mówisz, bo temp. rozłoży się po całym przedpokoju zanim CAR wyłączy się grzanie. Zrób na próbę tak ze kabelek puść na zewnątrz. Kup kawał kabla, zdejmij CAR połącz kable kostką elektryczną, a CAR postaw/powieś na drabinie, tak jak ten termometr, który widać na zdjęciu. Wtedy zobaczysz czy to będzie odpowiednie miejsce.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony jak dam sterownik w inne miejsce i tam temp będzie bez korekty to jak będzie grzało to w tym dawnym miejscu gdzie był sterownik i tak będzie wyższa temp bo jak wspominałem idzie zasilanie i i tak będzie grzało, wtedy tylko będzie jasne jaka jest rzeczywista temperatura i to mnie też dręczy:)

 

Na to już nic nie poradzisz, jeśli w tym miejscu grzejnik podłogowy ma wyższa moc, z uwagi na zagęszczenie rur zasilających, to zawsze będzie tu minimalnie cieplej.

No, ale nie jest to IMHO powód do zadreczania się, to w końcu tylko ciag komunikacyjny i dyskomfortu specjalnego to nie wprowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma to znaczenie, kogo sie wybierze do przegladu gwarancyjnego? Moze w przyszlym roku sobie poszukam tanszej ekipy.

 

Ja zapłaciłem 200 zł z dojazdem.

Ewidentnie Cię serwisant przewalił. 10% wartości kotła.... szok.

 

Podobno pierwszy przegląd powinien zrobić ten co instalował, potem przebierasz i wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo też muszę zrobić przegląd. Tymczasem szukam miejsca dla swojego sterownika, postawiłem go na drabinie tak jak na zdjęciu wskazuje coś około 21,4 później przeniosłem go do sypialni i tam wskazuje 21,1. Zastanawiam się teraz gdzie go dać. Temperatura jak nie grzeje rozkłada się w pomieszczeniach inaczej, nie wiem jak się to ułoży jak zacznę grzać czy jak dam ten sterownik na drabinie to nie wzrośnie za szybko, jeśli wszystko będzie ok to w innych pomieszczeniach gdzie jest większy przepływ to dobije do zakładanej na sterowniku. Chyba, że od razu dać w sypialni, wtedy w innych pomieszczeniach zawsze mogę skręcić, ale co z kominkiem? W salonie będzie 23 a w sypialni 21 i jak zacznie grzać to w salonie się spalę:)

Kable przeciągnę inaczej, nic nie będę kuł w ścianach, przebiję się poddaszem i zejdę kablem w garderobie i albo przebiję się na korytarz lub sypialnie.

Tymczasem umieszczenie sterownika to mój PRIORYTET. W salonie też jest 21 stopni, cały czas czekam na przesyłkę z termometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon odpada bo po pierwsze jest bardzo nasłoneczniony, po drugie mam tam kominek w którym co jakiś czas sobie palę, po trzecie nie mam miejsca na ścianach ( za meblami nie umieszczę, nad wypoczynkiem także nie, wyjście na taras wiadomo że odpada i ściana z kominkiem także) po czwarte w salonie niestety musiałbym rozkuwać ścianę.

 

O godzinie 6 jak wstałem miałem na sterowniku 20,7 przeszedłem ze dwa razy koło sterownika i o godzinie 6:20 miałem już 20,9 Przewód leży na panelach, nie wiem czy to ma jakieś znaczenia czy wykrywa tylko z samego sterownika. Obecnie jest 20,8. Temperatura nastawiona 21, więc jeszcze o 0,3 będzie grzał ciekawe. Temp na kotle 27 stopni. Ile to może zająć czasu 4-5 godzin? Mniej? Zobaczymy jak się zachowa kocioł przy takiej temperaturze?

Nie ma mnie dzisiaj w domu i ubolewam nad tym:(

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...