Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Jak jesteśmy przy zużyciach Immergas Victrix (też jestem ciekaw Waszych), to mi w listopadzie poszło około 90m3. Mieszkamy w 4 osoby i przypuszczam że sporo z tego idzie na CWU. Dzienne zużycie zależne od temperatur na zewnątrz. Było w tym czasie zarówno -7 jak i +12. Można przyjąć zużycie od 2 do 6m3 na dobę. W domu utrzymujemy zwykle 21-22 stopni.

 

90m3 gazu daje około 225zł za miesiąc.

W mieszkaniu w bloku płaciliśmy przez cały rok zaliczkę za CO i CWU w wysokości 260zł miesięcznie dla metrażu prawie dwukrotnie mniejszego.

Jaka by nie była zima, już wiadomo że w rozliczeniu rocznym CO i CWU w domu wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem. U mnie na kotle 32 stopnie a na rurce zasilającej wychodzącej z kotła mam 31,5*. Tak to u mnie wygląda.

 

Dzięki. Może mój termometr jest jakiś felerny, chociaż pod ręką nie wydaje mi się, żeby to taka temperatura była. Jakim Ty mierzyłeś? Kupię taki przylgowy i jeszcze raz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

wracam do Was po paru miesiacach, bo musze zweryfikowac dzialanie swojego kotla. Sprawa wyglada nastepujaco - dom polozony we Wroclawiu (cieplej, niz w reszcie Polski). Grzalem w poprzednim sezonie, ale gole mury, na poczatku do 16 stopni, pozniej do 17-18 stopni. Zamieszkalem 21 wrzesnia. Metraz, to ok. 207m2 uzytkowej, ale po podlodze bedzie prawie 240m2. Garazu nie mam, ale jest pod polowa budynku piwnica nieogrzewana. Moj dom, to polowka blizniaka, drugi blizniak od 2 tygodni ogrzewany do 14-16 stopni, nieocieplony, wspolna sciana bez termoizolacji. Moja czesc ocieplona welna 15 na scianach i 25cm pod dachem. Rozklad kilkukondygnacyjny kombinowany - mniejsza o szczegoly. CWU grzane od wrzesnia, poczatkowo do 55, obecnie do 50 stopni, a zuzycie wody ogolem srednio 0,4m3 dziennie.

 

Ustawienia:

 

Ch min = 25 stopni

Offset = -15 stopni

Krzywa obecnie = 3.2

Build = 10

Autoadapt = off

 

Spalanie sredniodobowe wyglada tak:

http://i.snag.gy/W90OU.jpg

 

Da sie cos polepszyc? Od przyszlego tygodnia sasiad bedzie grzal do 20, wiec mooooze cos lekko spadnie spalanie, ale srednio to widze.

 

p.s. chyba bede musial krzywa podniesc, bo w sypialni (poddasze) chyba mam mniej przewymiarowane grzejniki, niz gdzie indziej, i w calym domu mam ok. 22 stopnie, a w sypialni ledwo do 21 (srednio 20.5) dogrzewa (temp. grzejnikow prawidlowa, wiec nie sa skryzowane, ani zapowietrzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grzanie od 16 października, niestety dużo kombinacji było, nieraz kocioł grzał cały dzień, następnym razem 6 godzin, różne temperatury i do dnia dzisiejszego wyszło 176 m3. Tyle zużyliśmy w niecałe 7 tygodni. Gorbag ma lepszy wynik a domek taki sam, u mnie jak zaczyna wiać to tragedia, mam domek trochę podniesiony i były takie 3 dni, że była tragedia z tym wiatrem. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

r19 Mierzyłem termometrem z sondą, przywiązałem ją do rurki i taką temp mi zmierzyła.

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 Mierzyłem termometrem z sondą, przywiązałem ją do rurki i taką temp mi zmierzyła.

 

Zmierzylem dwoma termometrami. Kociol pokazuje 32 stopnie. Zmierzone 27.

Cos jest nie halo.

 

Zacząłem grzanie od 16 października, niestety dużo kombinacji było, nieraz kocioł grzał cały dzień, następnym razem 6 godzin, różne temperatury i do dnia dzisiejszego wyszło 176 m3. Tyle zużyliśmy w niecałe 7 godzin. Gorbag ma lepszy wynik a domek taki sam, u mnie jak zaczyna wiać to tragedia, mam domek trochę podniesiony i były takie 3 dni, że była tragedia z tym wiatrem. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

Ja mam dom w szczerym polu, niczym nie osłonięty.

Jak ostatnio wiało to kozę w salonie prawie podnosiło do góry :)

Rok temu przy -16 stopni, marznącym i porywistym wietrze zamarzł mi wylot komina, kocioł odmówił pracy.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o pogodówkę ponieważ sie zastanawiam czemu tempertaura spada Ci w nocy. pogodówka nie podnosi zasilania?

 

emmer jak najbardziej podnosi, no ale zanim podłoga się nagrzeje to temp. spada. Cały czas testuję temp. zasilania jaka będzie odpowiednia dla mojego domku i w czasie 6-8 godzin nagrzeje domek do zadanej temp. Na razie ciężko to ocenić bo chyba tylko przez 4-5 dni miałem temperaturę na minusie, reszta dni to testy. Zobaczymy jak będzie dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Victrixa.

Kilka dni temu mój serwisant podłączył dwa sterowniki Tybox 137. Pracują z victrixem v.2011 i DIM V2 A-BT. Niezależnie od tego czy piec pracuje czy nie cały czas chodzi jego pompa (24h/dobę) i cyrkuluje ze sprzęgłem. Czy u Was jest podobnie? Czy możliwe jest ustawienie bez ciągłej i bezużytecznej pracy pompy kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kocioł grzeje od godz. 12:00 i spalił już 6m3 gazu do godz. 18:00. Nie wiem dlaczego cholera. Mało tego nie osiągnął jeszcze zakładanej temp. na sterowniku. Przy 0* na zewnątrz daje 33 stopni w podłogę. Przepływy mam takie sobie i nie mogę ich zwiększyć. Dać jeszcze więcej stopni w podłogę?

Na początku grzania była świeczka i kreska przez około dwie godziny, później sama świeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mest, masz włączoną autoadaptację?

Za namową serwisanta włączyłem 3 dni temu autoadaptację i ciekaw jestem jak długo sterownik będzie się uczyć mojego domu. Jak wróciliśmy do domu, to podłoga była wyraźnie ciepła, w domu 23,5 stopnia i dalej rośnie przy ustawionych komfortowo 22,8. Zakładam, że system musi się nauczyć jak mocno grzać i kiedy przestać, żeby trzymać się najbliżej zadanych parametrów, ale ile to może potrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietro Muratore, ja niestety mam sterowanie podłączone tylko do rozdzielaczy podłogówki, ale też mam DIM V2 A-BT i jak rozłączałem dla testów mostki między zaciskami, tam gdzie podłącza się sterowniki (jeden dla strefy niskiej, drugi dla wysokiej temperatury), to wyglądało na to, że wtedy stawały pompy zarówno w rozdzielaczu, jak i w kotle.

Jeśli połączyłem zaciski dla jednej strefy, ruszała pompa dla tej strefy i pompa w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kocioł grzeje od godz. 12:00 i spalił już 6m3 gazu do godz. 18:00. Nie wiem dlaczego cholera. Mało tego nie osiągnął jeszcze zakładanej temp. na sterowniku. Przy 0* na zewnątrz daje 33 stopni w podłogę. Przepływy mam takie sobie i nie mogę ich zwiększyć. Dać jeszcze więcej stopni w podłogę?

Na początku grzania była świeczka i kreska przez około dwie godziny, później sama świeczka.

 

A jaką masz deltę jak już pokazuje tylko świeczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli się załącza jedna kreska koło świeczki to musi być jakaś większa różnica. Dzisiaj już nie zmierzę, bo kocioł się wyłączył. Mógłby trochę mniej spalać.

 

gorbag z tą autoadaptacją to kiedyś próbowałem i ze spalaniem nie było za wesoło, także czekam na informację z Twojej strony jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymusiłem działanie kotła i przy -4 na zewnątrz grzeje z temp. 34 stopnie a na powrocie ma 26. Zastanawiam się czy jakbym dał , np. 30 stopni ale przez dłuższy okres czasu to nie byłoby oszczędniej, ale znowu testowałem takie coś i nie raz grzało 12 godzin a temp nie osiągało.

Gorbag grzeje do 21,-22 stopni z temp. na kotle 39 i ma na niskie zużycie gazu. Jak to robi to nie wiem:)

 

Teraz mam 34 i 28 na powrocie i obok świeczki jest jedna kreska.

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorbag grzeje do 21,-22 stopni z temp. na kotle 39 i ma na niskie zużycie gazu. Jak to robi to nie wiem:)

Tak miałem wcześniej, przy autoadaptacji nawet nie wiem. W domu mam teraz 23,5 stopnia (chciałem mniej niż 23), od wczoraj poszło 5m3, ale nie wiem ile szło w rurki, bo jak przyjechaliśmy do domu to podłoga była konkretnie ciepła i ciepło dopiero się oddawało.

 

Nie wiem skąd oszczędność, może jednak z pracy okresowej, a nie stałej? Podobno stała praca na minimum wychodzi najbardziej ekonomicznie. U mnie mocniej grzeje od 4 do 7 rano i od 14 do 22, bo tak ustawiłem temperaturę komfortową. Poza tym czasem możliwe że nie grzeje wcale. Poczekam jeszcze z tydzień z tą autoadaptacją i spojrzę na wyniki. Jak na razie to kiepsko jej idzie wyczucie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3-4 godzinach grzania z temperaturą ustawioną na sztywno na 32C temperatura powrotu to 25-26 stopni.

Przepływy 1.5-1.7 l/min, pompa w kotle na drugim biegu. Taka delta pokazuje, ze wyzszego biegu nie ma sensu załączać.

 

U mnie z przepływami tragedia i nikt nie wie dlaczego:( zmieniłem już nawet rury od zasilania i powrotu na 28mm i dalej takie same przepływy jak na rurach 18mm. To jest bardzo dziwne u mnie. Nie wiem może to wina rozdzielacza? Może jakieś do dupy te rotametry są? Dlatego kombinuję z temp. zasilania bo innego wyjścia nie mam. U mnie max. przepływy to w łazience koło 2,2 ale na innej pętli w życiu tego nie osiągnę,tzn. w salonie, w pokojach, taki przepływ jest nie do zdobycia. W mniejszych pomieszczeniach poskręcałem prawie na maxa. Najgorzej z oddawaniem ciepła tam gdzie są panele i tam mam też sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do przepływów - pod kotłem mam filter. Serwisant czyścił go 3 dni temu i mówił że bardzo czysto zrobiona instalacja, bo filtr prawie bez zanieczyszczeń. Ale jeśli coś jest w instalacji, to filtr się szybko zapycha i właśnie utrudnia przepływ, chociaż kocioł chodzi. Sprawdzał ktoś ten filtr u Ciebie, czy masz i w jakim stanie? U mnie jest na powrocie z rozdzielacza, przed kotłem, zaraz pod nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...