Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

@mest

a zobacz czy ten twój magik od kotła nie otworzył ci przypadkiem By-Passu. Może masz załączony i dlatego nie możesz uzyskać przepływów.

W instr. kotła str.12- masz napisane jak się załącza/wyłącza By-Pass

Myślałem i nad tym, ale wszystko sam skręciłem i nie jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od wczoraj od godziny 7 do dzisiaj do godziny 8:00 poszło mi 8m3 gazu. To jest jakaś masakra. Na dworze tylko -2 co będzie przy -10?? Co może powodować większe zużycie gazu? Co zrobić żeby zmniejszyć jego zużycie? Co jak co ale instalacja to mi się w tym domu chyba nie udała, za dużo z nią problemów. Rekuperator ma dosyć dobra wydajność przy 21 stopniach w domu, nawiewa 17,2, więc nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj od godziny 7 do dzisiaj do godziny 8:00 poszło mi 8m3 gazu. To jest jakaś masakra. Na dworze tylko -2 co będzie przy -10?? Co może powodować większe zużycie gazu? Co zrobić żeby zmniejszyć jego zużycie? Co jak co ale instalacja to mi się w tym domu chyba nie udała, za dużo z nią problemów. Rekuperator ma dosyć dobra wydajność przy 21 stopniach w domu, nawiewa 17,2, więc nie jest źle.

 

U mnie dzisiaj w nocy i rano -5 na zewnątrz.

Może masz jakieś pomieszczenia o dużym zapotrzebowaniu na ciepło?

Ja mam 2 pomieszczenia nad garażem, w sumie 40m2 i tam mam niestety zawsze nieco chłodniej. Mógłbym tam wpompować dużo więcej energii, ale miałbym od razu większe zużycie. Ponieważ nikt tam na stałe nie przebywa to utrzymuję 19.5 stopnia. A zdawało mi się, że tak dobrze docieplam te pomieszczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Piotroson

Panowie szybkie pytanie. Mojego victrixa odpaliłem jakiś miesiąc temu. Mam układ mieszany podłogówka + grzejniki, sterownik CAR V2, zbiornik 120L. Do sterownika dostałem sondę zewnętrzną której nie miałem kiedy zamontować. Moje pytanie brzmi czy jest wymierny efekt (mniejsze zużycie) z podłączoną sondą pytam bo nie wiem czy gramolić się na dach

 

 

Z tym dachem to żartujesz, prawda?

 

A czemu uważasz to za zły pomysł ? bo chyba tak myślisz. Mam tam wyprowadzony przewód i jestem w stanie odsłonić od strony południowej więc chyba powinien działać poprawnie.

Edytowane przez Piotroson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzisiaj na belce parę rotametrów i zrobiłem zdjęcie jak są zamknięte i w pełni otwarte. Wydawało mi się, że powinny otwierać się bardziej wtedy byłby większy przepływ. Zamieniłem rotametry z "kuchni" i "salonu" i na salon jest większy przepływ. Chyba, że znowu za mocno przekręciłem i będzie ciekła woda.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c088be9ea66e6e4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9cb62f377a853c7.html

 

szukam już wszędzie.

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu uważasz to za zły pomysł ? bo chyba tak myślisz. Mam tam wyprowadzony przewód i jestem w stanie odsłonić od strony południowej więc chyba powinien działać poprawnie.

 

Czujnik powinien być na wysokości 2 metrów nad ziemią, no chyba, że masz domek dla krasnoludków, to będzie ok :) /żart/

I przede wszystkim osłonięty, nie tylko do słońca, ale również od wiatru. Czy uda Ci się to osiągnąć montując go na dachu? Nie wiem.

 

Edit. Według instrukcji, którą zamieścił montixe jest 3m od podłoża, a nie 2m jak napisałem.

Człowiek chyba ślepnie po budowie... :)

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mest, może to rzeczywiście po prostu kwestia pierwszego sezonu? U mnie grzanie chodziło przez całą zeszłą zimę, chociaż na trochę niższe temperatury. Wczoraj przez dobę poszły mi około 4m3 (4 osoby), standard teraz to około 5m3. Z autoadaptacją daję sobie spokój. Mija któryś dzień, a ta zupełnie nie może się wstrzelić. Offset lata od minimum do maksimum, w rurki idzie nawet 38 stopni, grzanie wówczas naprawdę szybko działa, jak na podłogówkę, ale nie zatrzymuje się na ustawionej temperaturze, tylko temperatura po wyłączeniu kotła wzrasta jeszcze nawet o 1 stopnień. Wczoraj znów do 23,5, przy ustawionych komfortowych 22,7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj w nocy i rano -5 na zewnątrz.

Może masz jakieś pomieszczenia o dużym zapotrzebowaniu na ciepło?

Ja mam 2 pomieszczenia nad garażem, w sumie 40m2 i tam mam niestety zawsze nieco chłodniej. Mógłbym tam wpompować dużo więcej energii, ale miałbym od razu większe zużycie. Ponieważ nikt tam na stałe nie przebywa to utrzymuję 19.5 stopnia. A zdawało mi się, że tak dobrze docieplam te pomieszczenia....

U mnie jest taki problem, że mam czujnik w sypialni - teoretycznie najchłodniejszym miejscu w domu. Tam są panele i one zdecydowanie wolniej się nagrzewają i oddają ciepło, w innych pomieszczeniach gdzie są płytki to podłoga już dawno jest ciepła i temp. wyższa, mimo że przepływy są bardzo małe. Nawet jeśli salon potrzebuje dużo ciepła to nie ma to znaczenia bo sterownik wyłączy kocioł wtedy kiedy osiągnie zakładaną temp w sypialni a ta rośnie tam bardzo wolno. Dlatego wyższa temp. idzie w podłogę i przy starcie kocioł grzeje z większą mocą i to pewnie zużywa mi sporo gazu.

Wieje u mnie jak cholera, aż rolety falują na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mest, może to rzeczywiście po prostu kwestia pierwszego sezonu? U mnie grzanie chodziło przez całą zeszłą zimę, chociaż na trochę niższe temperatury. Wczoraj przez dobę poszły mi około 4m3 (4 osoby), standard teraz to około 5m3. Z autoadaptacją daję sobie spokój. Mija któryś dzień, a ta zupełnie nie może się wstrzelić. Offset lata od minimum do maksimum, w rurki idzie nawet 38 stopni, grzanie wówczas naprawdę szybko działa, jak na podłogówkę, ale nie zatrzymuje się na ustawionej temperaturze, tylko temperatura po wyłączeniu kotła wzrasta jeszcze nawet o 1 stopnień. Wczoraj znów do 23,5, przy ustawionych komfortowych 22,7.

 

Ja też odpaliłem ogrzewanie na początku tego roku i utrzymywałem około 14-15 stopni. Nie ma żadnego numeru do Immergasa tylko mail do pomocy technicznej, tak bym zapytał czy o to przestrojenie bo coś mi serwisant marudził, ze musi przezbroić, ja myślałem, że on od razu ma na gaz ziemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odkryłem, że idzie mi sporo ciepła w podłogę (mam tylko grzejniki), ktorędy idzie kilka rurek od CO i CWU w korytarzu przy wejściu - najzimniejszym pomieszczeniu w domu i do tego z najmniejszą ilością styro pod posadzką. Wykryłem to dopiero przy większym mrozie, gdy temperatura zasilania przekroczyła 40 stopni, a sęk w tym, że mam wyłączony czujnik temperatury wewnętrznej i kocioł załącza się tylko na podstawie różnicy między zasilaniem a powrotem. Od wczoraj przez równo dobę spalił mi prawie 10.7m3, a temperatury wahały się na zewnątrz od -5 do 0 stopni. Chyba muszę włączyć ten czujnik i ustawić sterowanie pracą kotła, bo wydaje mi się, że sporo idzie w grunt/podłogę i różnica zasilania i powrotu wciąż jest ponad próg wykrycia, więc kocioł chodzi non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpaliłem ogrzewanie na początku tego roku i utrzymywałem około 14-15 stopni. Nie ma żadnego numeru do Immergasa tylko mail do pomocy technicznej, tak bym zapytał czy o to przestrojenie bo coś mi serwisant marudził, ze musi przezbroić, ja myślałem, że on od razu ma na gaz ziemny.

 

Jak kupujesz kocioł to masz dyszę palnika na gaz ziemny, no chyba, że występują też wersje z dyszą przystosowaną do propanu, tego nie wiem. Możesz to sprawdzić na tabliczce znamionowej, do jakiego rodzaju gazu kocioł jest przystosowany.

 

Edit.

Sprawdziłem. W akcesoriach występuje tylko zestaw przezbrojeniowy na propan techniczny, czyli fabrycznie kocioł jest przystosowany do gazu ziemnego i nic nie trzeba robić.

Poza tym wątpię aby kocioł działał z niewłaściwą dyszą.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz kocioł to masz dyszę palnika na gaz ziemny, no chyba, że występują też wersje z dyszą przystosowaną do propanu, tego nie wiem. Możesz to sprawdzić na tabliczce znamionowej, do jakiego rodzaju gazu kocioł jest przystosowany.

 

Edit.

Sprawdziłem. W akcesoriach występuje tylko zestaw przezbrojeniowy na propan techniczny, czyli fabrycznie kocioł jest przystosowany do gazu ziemnego i nic nie trzeba robić.

Poza tym wątpię aby kocioł działał z niewłaściwą dyszą.

 

No właśnie, na pewno się mnie gościu pytał czy mam przezbrojenie i od siebie niby zrobił. Małomówny jest ten serwisant i ciężko cokolwiek się dowiedzieć.

Gdzie tą tabliczkę znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na pewno się mnie gościu pytał czy mam przezbrojenie i od siebie niby zrobił. Małomówny jest ten serwisant i ciężko cokolwiek się dowiedzieć.

Gdzie tą tabliczkę znajdę?

 

Na kotle :) Szukaj. Może na prawym boku. Nie pamiętam.

Masz chyba pecha do instalatorów, serwisantów, bo albo partaczą robotę, albo są małomówni :)

 

Powtarzam. Moim zdaniem kocioł nie będzie pracował na niewłaściwej dyszy, a już na pewno nie tak długo.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak jest? Bo to mały region, mała konkurencja i tak to wygląda.

Wezme na tapetę mojego elektryka, dawno zapomniałem o temacie instalacji a dlaczego? Dlatego, że wszystko jest w najlepszym porządku i nie muszę sam dociekać co przełączyć, przestawić itd.

Wracając do serwisanta. Dzwoniłem i umówię się z nim na przyszły tydzień. Może chociaż tykanie jakoś zlikwiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien być na wysokości 2 metrów nad ziemią, no chyba, że masz domek dla krasnoludków, to będzie ok /żart/

I przede wszystkim osłonięty, nie tylko do słońca, ale również od wiatru. Czy uda Ci się to osiągnąć montując go na dachu? Nie wiem.

 

Wiesz jak pisałem tą odpowiedź to dochodziła do mnie informacja o innych warunkach atmosferycznych :). Dobrze, że mogę to jeszcze zmienić, więc postanowione będzie na ścianie za kotłownią :yes:

Edytowane przez Piotroson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak pisałem tą odpowiedź to dochodziła do mnie informacja o innych warunkach atmosferycznych :). Dobrze, że mogę to jeszcze zmienić, więc postanowione będzie na ścianie za kotłownią :yes:

 

tu masz wytyczne dotyczące miejsca instalacji cz.pogodowej http://pl.immergas.com/media/3014083_instrukcja_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kocioł włączył się po godzinie 19 i wyłączył koło 00:00. Ogólnie z ciepła wodą poszło 3m3. Najwięcej kocioł bierze na początku. Zaczął pracować z jedną kreską, grzał tak około godziny i wtedy poszło 0,9m3, pozostały czas grzał już z niższą mocą. Temp jaka szła w rurki to 32*. Przy -7 idzie u mnie coś koło 35 no i wtedy kocioł grzeje z jeszcze większą mocą na początku, stąd pewnie wyższe zużycie. Gdyby grzał cały czas to ta temp by się płynnie zmieniała i nie wchodziłby na wyższe obroty, czy wtedy byłoby niższe zużycie? Tego nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo - nie masz rur w otulinie?

 

mest - z wpisów zrozumiałem, że to pierwszy rok. powiem szczerze że nie wierzyłem w to gadanie o wysychaniu murów, dużej wilgotności itp. w pierwszym roku grzania. ja jestem właśnie przy drugiej zimie i zauważyłem, że spalanie jest dużo mniejsze a akumulacja ciepła jest dłuższa. także coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi wytłumaczyć, wg jakiej histerezy CAR V2 załącza kocioł? Mam sondę pogodową i sterowanie wczoraj włączyłem wg temperatury wewnętrznej 21°C. Raz się załączał przy 20.6 dopiero, innym razem od razu od 20.9, ale zdarzało się też, że sygnał (ikonka palnika) załączenia był aktywny, ale kocioł nie grzał przy 20.6°C - brak ikonki świeczki. Termostaty na grzejnikach przynajmniej kilku były otwarte wówczas. Po włączeniu sterowania przez CAR V2 spalanie dziś w nocy wyszło średnio 9.8m3/dobę, podczas gdy z 8 na 9, gdy było chłodniej, średnio wyszło 8.9m3/dobę - przy pracy ciągłej sterowanej jedynie termostatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...