Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli dobrze sie orientuje, to cieple do polowy grzejniki oznaczaja, ze jest tak dobry odbior ciepla, a nie, ze jest cos nie tak. Wazne, czy dogrzewa wowczas pomieszczenia.

 

Zasięgnąłem na szybko języka i chyba masz rację odnoście odbioru ciepła. W takim razie pozostaje problem ustawień i obniżeniem spalania gazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnie dni -6 i 6m3, wczoraj było nawet -17, spodziewałem się 8-9m3, a tu nabite 5.

Chyba trzeba uśrednić i zaglądać co tydzień.

 

Dudi, oczywiście masz rację. Rzadko się trafia, że ktoś ma dokładnie taki sam dom, ogrzewanie itd. Ale np. z Mestem mamy domy prawie identyczne, z prawie identyczną podłogówką, podobnym układem wentylacji, i innym ale jednak Immergasem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda. Jak bylo -7, to palil 8, wzroslo do -3, to spalanie ponad 11, spadlo do -4, spalanie 8, temperatura +1, spalanie 10m3/dobe. O co to kuzwa chodzi?????

 

Słuchaj, zobacz z jaką temp.grzeje Ci kocioł zarówno w temp.dodatnie jak i ujemne. Nie wiem jakie masz ogrzewanie, czy masz sterownik pokojowy, pogodowy?

Ja miałem podobnie, w ujemne temp. jak były to grzało z wyższą temp i szybciej mi sterownik wyłączał kocioł, ale temp zostawała osiągnięta. Jak były temp. dodatnie to grzał z niższą, ale nie dogrzewał pomieszczeń..... i kocioł chodził, gaz spalało a na sterowniku nic się nie podnosiło. Napisz jaki masz kocioł i wgl, bo pewnie mi coś umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victrix 24, pogodynka wlaczona, sterownik wylaczony tydzien temu, sterowanie tylko na podstawie zamykajacych sie termostatow, metraz jakies 207m2. Probuje znalezc optymalna krzywa i offset, bo ten excel z elektrody nijak tu nie pasuje. Ustawilem CH min na 28°C, CH max (S6) na 65°C, offset -7°C i krzywa 2.9. Zauwazylem, ze czeste zmiany nastawow = wieksze spalanie. Musialem dac wyzszy offset, bo mi nie dogrzewal sypialni na poddaszu (wszędzie sa tylko grzejniki). Obecnie sprawdzam, czy lepiej bedzie na II, czy na III biegu pompy obiegowej.

 

Ostatnie dane, to na II biegu 7.35/dobe i 6.45/dobe na III biegu, ale pierwszy wynik temperatury w okolicach +1 do -1, a drugi +4 do +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie odnośnie zużycia gazu. Od 26 września do 25 października zostało spalone 116 m 3 średnia 3.8

Do 26 października do 25 listopada zostało spalone195m3 średnia 6.5

Od 26 listopada do26 grudnia zostało spalone 236m3 średnia 7.8

Od 27 do 04 stycznia 66m3 średnia 7.3 Ogólna około 6.1.

Posiadam dom o pow 212 m 2 po podłodze i 22 metry na garaż w którym znajduje się kaloryfer ustawiony na 1. Na dole podłogówka na górze kaloryfery i w łazience podłogówka. Moje ustawienia na dole 22 stC na car.przez 24 godziny. Natomiast na górze Tybox w godz. 5-7 i 15 -22 temp 21.5 stC pozostałe godziny 20.5 stC.. Ustawienia fabryczne temp min 35 temp max 85 bulid 5, ofset 0, autoadaptacja wyłączona,krzywa 1,8 przy mrozach przy dodatnich temp. 2. Próbowałem różnych ustawień i dla mojego domu te są odpowiednie. Reasumując czym częściej zmieniałem ustawienia tym zużycie gazu było odrobinę mniejsze albo dużo większe. Doszedłem do wniosku , że należy dokonać ustawień raz na tydzień bo wtedy możemy rozsądnie analizować swoje ustawienia.. Ktoś wcześniej napisał o co tu K... chodzi ponieważ zużycie gazu radykalnie się zmieniało. W domu mieszkamy w trójkę /deszczownica / zużycie wody jest spore myślę że około 1.5 metra idzie na podgrzanie temperatura na Car ustawiona na 46 stC. Pamiętam , że jak zaczłem eksperymentować z ustawieniami to jednego dnia zużycie gazu miałem 16 metrów. Natychmiast zmieniłem ustawienia n poprzednie. Panowie musicie się pogodzić że zużycie gazu wychodzi przeciętnie 7-8 metrów na dobę. Jeżeli ktoś pisze na forach że zużył 4 metry na dobę przy minusowych temperaturach to chyba miał w domu 15 st C i podgrzanie wody miał wyłączone. Według mnie nie ma recepty na to aby ustawić jedną krzywą grzewczą na cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja, masz racje. Zuzycie masz ogolne wieksze, bo od 20 wrzesnia do teraz wyszlo mi 5.74m3/dobe przy podobnej wielkosci domu minus garaz, ktorego ja nie posiadam. Za to w podanym przez Ciebie okresie grudniowym wyszlo mi srednio 8.2m3/dobe i wowczas najwiecej kombinowalem z ustawieniami. To jest o tyle ciekawe, ze październik i listopad, druga polowa blizniaka byla nieogrzewana, a pod koniec listopada ogrzewanie sasiad wlaczyl. Z drugiej strony ostatni okres - koniec grudnia, to u mnie srednio 8.13m3/dobe. Niestety rozowo nie jest, bo mieszkam w najcieplejszym regionie Polski, tj. Wroclawiu. Moze tylko ostatnich pare dni jest nieco gorzej, bo wialo. Sasiad majacy b. kiepsko ocieplona druga polowke naszego blizniaka zuzywal w tym czasie srednio 22-26kg wegla/dobe.

 

p.s. 4 osoby, zuzycie wody ponad 15m3/m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wywaliłem sondę bo nie potrafiłem z nią dojść do ładu, a dodatkowo mróz, wiatr, pierwszy sezon grzania nie jest chyba najlepszy do testów. Ktoś napisał że ciągłe grzanie z obniżoną temp jest najbardziej oszczędne no i wszystko by się zgadzało tylko jest jedno ale. Kocioł spala na godzinę przy mocy 3,0 - 0,34m3 przy 6,0 - 0,66m3 celowo podałem ten przedział bo pewnie większość nas w takim przedziale mocy pieca działa, więc jeśli u mnie działa całą dobę i pali np. 12m3 to chodzi na ok 5KW to jak to możliwe, że u kogoś działa całą dobę i pali ok 6m3 ?!. Musi taktować bo innego rozwiązania nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co rozumie przez taktowanie. Jednym przy podłogówce piec załącza się np 2x na dobę i grzeje po parę godzin. U mnie przy grzejnikach tylko z rana kiedy z trybu ekonomicznego przechodzi w komfortowy grzeje ok 2 -3h, a następnie w zależoności od temperatur na zewnątrz włącza się na 20 min co 1h.

No i na pewno takie grzanie jest bardziej ekonomiczne niż grzanie ciągłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu nie do końca się zgodze jak nie podasz konkretnych danych spalania, tylko że ci się tak wydaje.

bo grzac przypuśćmy 45 stopni żeby kocioł dogrzewał i się wyłaczał i tak wkoło, a grzanie np 35 stopni non stop żeby nie doszedł do zadanej temperatury a klimat był ok to dwie różne sprawy. a spalanie? ktoś by musiał poświęcić kwartał i to posprawdzać. i tak jak pisano już wyżej - każdy ma inny dom (w mojej rodzinie są dwa identyczne samochody: jeden pali 7 a drugi 10 :no:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ustawił tak temperaturę zasilania, aby piec palił non stop spalałbym każdego dnia prawie 8m3 (0,33x24h - pod warunkiem, że kocioł chodziłby na mocy minimalnej) tymczasem średnia za grudzień to mniej niż 4m3.

Prawdopodobnie grzanie ciągłe byłoby korzystniejsze gdyby na dworze długo utrzymywała się temperatura np - 15 stopni.

Edytowane przez zioberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co rozumie przez taktowanie. Jednym przy podłogówce piec załącza się np 2x na dobę i grzeje po parę godzin. U mnie przy grzejnikach tylko z rana kiedy z trybu ekonomicznego przechodzi w komfortowy grzeje ok 2 -3h, a następnie w zależoności od temperatur na zewnątrz włącza się na 20 min co 1h.

No i na pewno takie grzanie jest bardziej ekonomiczne niż grzanie ciągłe.

 

 

Zioberek proszę podaj jak masz teraz ustawiony piec, chodzi mi o ch min bo tak naprawde ta wartość decyduje o temp początkowej dla obliczania krzywej etc. zresztą podaj wszystko jak masz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Czy grzanie dodatkowych 40 m2 sprawi, że kocioł będzie inaczej pracował? Bardziej chodziło mi o to , że niekoniecznie ciągle grzanie z niższą temperaturą jest bardziej ekonomiczne niż dogrzewanie cykliczne wyższą. Parę osób z forum się o tym przekonało i mój przykład jest kolejnym. Grzany metraż podałem specjalnie, żeby nie było wątpliwości, że taką ilością gazu nie ogrzeje się domów 100 czy 200 metrowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...