Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Zastanawiam się czy ma to związek z ustawieniem parametru BUILD na 1 i autoadaptacji ON?.

parametr BUILD ustawiony na 1 tylko wtedy gdy jest ustawione MODUL OFF, przy MODUL ON temp. czynnika grzewczego będzie obniżana i możne nie dogrzewać pomieszczeń, to jest ustawienie dla domów szkieletowych (z małą akumulacją). Na autoadaptacji pali więcej ale komfort jest wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co wiem to nawet na szkoleniach nikt nie potrafi wytłumaczyć jak działa autoadaptacja :)

 

Mam pytanie. Czy ktoś z Was może mi polecić jakieś tanie rozwiązanie sprzęgła hydraulicznego pod Vivtrix 24. Aktualnie osobne podpięcie rozdzielacza podłogówki, rozdzielacza kaloryferów na parterze, w planie kolejny rozdzielacz na poddaszu.Posiadam również zasobnik 160l. Dużo czytam na razie ale już wiem że często są podawane rozwiązania na zasadzie lokowania produktu a jakoś nie uśmiecha mi się wywalić ponad 3000 zł na kotłownie tylko dla markowych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może mi polecić jakieś tanie rozwiązanie sprzęgła hydraulicznego pod Vivtrix 24.

 

Może coś takiego:

http://allegro.pl/sprzeglo-hydrauliczne-40kw-super-jakosc-i-cena-i5831813731.html

http://allegro.pl/sprzeglo-hydrauliczne-40-kw-ocieplone-okazja-i5831790497.html

?

Wystarczająco "nie-markowe"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco :)

Muszę się po doktoryzować ponieważ mój hydraulik utknął na etapie pieca węglowego i kaloryferów więc muszę go kontrolować. A zwłaszcza po tym jak pomieszał mi zasilania podłogi z powrotem kaloryferów co zaowocowało tym że po miesiącu grzania nie potrafiłem utrzymać w domu 19 stopni :). Tak było namieszane że woda sobie krążyła tylko w rurach przed rozdzielaczami :). Kolejny problem to na zasilaniu przeszedł z 3/4 na 1/2 i potem 3/4 tuż a piecem. trzeba to teraz rozebrać i zrobić jak ustawa przewiduje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za sugestię. Dzisiaj w nocy kociołek podbił do 21.5C i cały dzień ta tamp się utrzymywała. Ale potestuję sobie. Dałem Build na 10, krzywa 2.8 i ofset -9 (tak wyszło z obliczeń tego arkusza kalkulacyjnego przy założeniu że przy -20 kocioł musi podawać 55C) i autoadaptacja na OFF. Poobserwuje :)

 

 

Jeszcze taka ciekawostka. Sąsiadka ma superiora 26kW i jej instalator, ponoć "spec" od Imergasa, ustawił kocioł na temperaturę grzania (?) 60 stopni i powiedział że jak będzie taktował to jest oszczędniej. Hmm kondensat i temperatura 60st?? Nie chcę wyjść na szowinistyczną świnię , ale czasami rozmowa na techniczne sprawy z kobitkami idzie ciężko więc nie wiem czy miała na myśli to co usłyszałem :) W każdym razie rachunki za gaz płacą niskie :)

Edytowane przez mickoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko takie, mam zamiar lada dzień kupić piec jednofunkcyjny kondensacyjny gazowy o mozliwie najniższej mocy. Z raportu ozc wychodzi, że moc 7-8kw wystarczy. Osoba która robiła raport doradziła aby wybrać np piec Victrix 12 ze względu zakres mocy. Wybór wydawał się łatwy ale gdy doszło do szukania speca w okolicy aby mi go zamontować to spotykam się ciągle z tymi samymi komentarzami: wloszczyzna, za słaby, drogie części, brak serwisu, często się psuje, nikt tego nie montuje, drogie moduły dodatkowe/rozszerzenia itp. Wszyscy polecają Vailanty, Viesmany albo jakies tam polskie piece. Czy rzeczywiscie jako uzytkownicy tego pieca uwazacie ze to byl zly zakup, macie z nimi problemy, wybralibyście inny?

Cenowo wychodzi na pewno dobrze i sie obawiam że tu jest haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko takie, mam zamiar lada dzień kupić piec jednofunkcyjny kondensacyjny gazowy o mozliwie najniższej mocy. Z raportu ozc wychodzi, że moc 7-8kw wystarczy. Osoba która robiła raport doradziła aby wybrać np piec Victrix 12 ze względu zakres mocy. Wybór wydawał się łatwy ale gdy doszło do szukania speca w okolicy aby mi go zamontować to spotykam się ciągle z tymi samymi komentarzami: wloszczyzna, za słaby, drogie części, brak serwisu, często się psuje, nikt tego nie montuje, drogie moduły dodatkowe/rozszerzenia itp. Wszyscy polecają Vailanty, Viesmany albo jakies tam polskie piece. Czy rzeczywiscie jako uzytkownicy tego pieca uwazacie ze to byl zly zakup, macie z nimi problemy, wybralibyście inny?

Cenowo wychodzi na pewno dobrze i sie obawiam że tu jest haczyk.

 

tu nie ma żednego haczyka. Sęk w tym że, polecający inne produkty mają większy procent na pozostałych markach. Argumenty z dupy wzięte. Mój serwisant robi lub robił do pewnego czasu większość z dostępnych na rynku marek i opowiadał mi jakie czasem ma trudności z częściami (długie terminy oczekiwania) i egzekwowaniem gwarancji u pozostałych przedstawicieli. A że Włoszczyzna, no i co? VW też miały być takie zajebiste i co? - każdemu zdarzają się wpadki, ale niemiaszki zrobili przekręt świadomie, to chyba najwięksi krętacze w EUROPIE, z BOSCHem też była afera z łapówkami i nieuczciwą konkurencją. Wiele podzespołów w IMMERGASie jest od tych samych poddostawców, jak w pozostałych markach i możesz wierzyć lub nie, ale Vailant i Viessmann, to już tylko nazwy niemieckie, a kotły to składaki z klocków pochodzących z różnych części globu . Części w IMMERGASie są akurat tańsze niż u konkurencji, a sam kocioł nie psuje się częściej niż inne. Jakie drogie moduły dodatkowe, do czego? Nawet jeśli potrzebujesz sprzęgło czy inne cuda, to nie musisz korzystać z Immergasowskich, poza tym wielu innych producentów nie posiada nawet gotowych kompletnych rozwiązań w swojej ofercie. Sterowniki kosztują podobnie u wszystkich, ale tu tez nie musisz korzystać z dedykowanych. Tu masz 5 lat gwarancji, kocioł prosty, wiele sam możesz sobie poustawiać bez pomocy serwisanta. Na pewno nie jest za słaby, jeśli masz policzone zapotrzebowanie na 7-8 kW. Omijaj szerokim łukiem takich "szpeców" - naciągaczy

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

combo - brednie. Mój wybor padł na immergasa ponieważ w innym lokalu mam tez kocioł tej firmy. Pracuje już prawie 15 lat. Coroczne przeglądy i raz wymienine tylko naczynie wzbiorcze.

 

Jak nie masz tam u siebie nikogo kumatego to daj znać polecę Ci chłopaka z Radomia, ktory u mnie to wszystko ogarnia. Do Grodziska nie jest aż tak daleko. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo co mowicie powiedzial mi serwisant Immergasa bo dzwonilem do pierwsze lepszego żeby pogadać. Wychodzi, że można "zaryzykować". Myslałem aby wziać cały zestaw ze zbiornikiem 160l. Cena u serwisanta na 8% to ok 4500 tyś. Podobnie płaciliscie?

 

O ile to 4,5 a nie 4500 tys ;) , to cena spoko (w sklepie z vat23% 5 tys). Jak jest z gwarancją jak kupujesz w usłudze (8% VAT), masz ją (na kocioł) ty, czy twój instalator (a ty gwarę od instalatora na całość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

combo, doinformuj się co jest w zestawie z piecem bo spotkałem się że jedni liczą sam piec i trzeba płacić np za zestaw przyłączeniowy, sterownik pokojowy i sondę zewnętrzną osobno a inni mają to wliczone w cenę pieca. Ja kupiłem tak piec ale miałem tylko zestaw przyłączeniowy a Car - a i sondę musiałem kombinować sam. Potem mi dopiero dołożyli w sklepie sam sterownik za free ale czujnik zewnętrzny musiałem sobie zrobić. Całość co prawda wyszła mnie na finiszu taniej ale tylko dzięki mojej zaradności (to tak skromnie o sobie) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do napraw gwarancyjnych pokazuje fakturę na usługę, którą serwisant sobie kseruje albo robi fotką telefonem. Po numerze faktury i NIP usługodawcy, są robione naprawy. Nie ma z tym problemu, ja tak właśnie mam.

 

Jeśli za czujnik zewnętrzny, będziesz miał zapłacić tyle co podaje cennik + VAT jakiś tam i będziesz miał wybór, to zrezygnuj z niego. Podałem na forum (post 160 str. 8 ) z jakiego termistora składa się ten czujnik i jak zrobić. Koszt wyjdzie ok 10 -15 PLN za całość i kilka minut pracy

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ja mam nieco inne pytanko, liczę na Wasze sugestię,

Dawno się nie odzywałem, bo i jakoś sobie narazie radzę z ustawieniami.

Użytkujemy od roku Victrix X 24, domek ok 120mkw uzytkowej. Parter podłogówka, pietro uzytkowe grzejniki.

Wykorzystanie - płyta gazowa, CWU zasobik 160l (2+2), CO.

Rozliczenia mamy z dostawcą gazu miesięczne.

Za cały listopad zużycie wyszło 129m3

Sprawdzając średnie temp w listopadzie, wychodzi że dobowo średnio bylo +4stopnie

 

I tu pytanie czy zuzycie miesiecznie 129m3, a więc srednio dobowo ok 4m3 to biorąc pod uwagę powyższe - mało / dużo??

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...