Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Mampewien problem mój immergas Victrix x 12 jak dla mniejszych ciut za głośny i tu moje pytanie, czy jeśli nie grzeje podłogówce to musi chodzić pompka co (ustawiłem na 2 biegu) oraz czy wentylator musi pracować?

 

Jesli masz jakis sterownik/czujnik podlaczony do pieca to on steruje praca pompy CO.

Jesli nie masz to pompa pracuje cały czas.

Co do wentylatora w kotle to steruje nim kociol i nie masz na to wplywu, chyba ze sie myle to mnie koledzy poprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mampewien problem mój immergas Victrix x 12 jak dla mniejszych ciut za głośny i tu moje pytanie, czy jeśli nie grzeje podłogówce to musi chodzić pompka co (ustawiłem na 2 biegu) oraz czy wentylator musi pracować?

 

Mam sterownik Car.

 

Parametr P2 w kotle, zmień na "0" (instrukcja kotła str. 20- & 3.8 Programowanie Płyty i tabela z parametrami str 21)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie trochę techniczne...

 

Kupujemy piec immergas vitrix 12kw + zasobnik 100 lub 160 litrów, do tego w całym domu podłogówka ok 1500metrów rur, dwa rozdzielacze jeden parter drugi góra (proste rozdzielacze) , 1 czy dwie pętle moga być długie ok 160metrów. Instalator powiedział żeby dodać do tego ukadu sprzędło i dodatkową mocną pompkę..., powierzchnia domu ok 100metrów.

czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

 

Czy macie jakieś inne sugestie jak to rozwiązać?

A i jeszcze jedno za montaż kotłowni z ww piecem chce ok 10tyś zł...dużo czy mało?

 

z góry dziękuję za pomoc i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy piec immergas vitrix 12kw + zasobnik 100 lub 160 litrów, ... podłogówka ok 1500metrów rur,... pętle moga być długie ok 160metrów... powierzchnia domu ok 100metrów.

 

Kto wymyślił coś tak idiotycznego? 1500mb rury na 100 m2 i pętle 160mb?!

Sugeruję zmienić instalatora (i temat, bo kocioł to akurat tutaj najmniejszy probem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 106 metrach 660m.... Tyle, ze to przeliczone, a nie położone na pałę co 10cm....

Nie dośc, ze wiecej zapłaciłeś za rurki, zapłacisz za dodatkowa pompę i energię el. jaka zużywa....

 

Cena za montaż tez kosmiczna. Przecież to dwa, max trzy dni pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak montaż kotłowni ma robić ten sam co kładł rury podłogówki to lepiej podziękuj ;) Tym bardziej, że za tą cene to 5 kotłowni zrobi. Chyba, że to cena z materiałem...? Chociaż i tak dużo za dużo.

 

Ja mam 130m2 podłogi grzanej i zużyłem 540mb rurek. Ogarnia to pompa z kotła. Montaż kotłowni (tylko podpięcie zasobnika + zasilenie dwóch rozdzielaczy + komin) 1500zł. Podłogówke rozciągałem sam.

Edytowane przez genezyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi.

 

tak 10tyś to cena z materiałem (ze sprzęgłem i pompką). no tych rurek mam ttrochę dużo teraz jak policzyłem to ok 1200 metrów. Pytanie czy pompka od pieca da radę czy bezpieczniej dać sprzęgło i dodatkową pompkę?

 

Na sprzęgło i dodatkową pompę zawsze jest czas, pomijajac sens układania 1200 mb rury czyli co 10 cm wszędzie (co jest bezsensem) to dla tej długosci wystarczy pompa w kotle. Jej słaba moc moze okazac sie jedynie w przypadku mrozów poniżej -20 oC czyli przez dzien lub max kilka dni w sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nad tym MOCNO zastanowil.... Nie jestem hydraulikiem ale petle to raczej max 100 mb

z tego co wiem i raczej nie chodzi tu o pompe ale o wychladzanie sie wody przy dluzszych obiegach...

 

 

Też nie jestem hydraulikiem, ale wyczytałem, że długości pętli w zależności od średnicy rurek wynosi:

 

80 metrów bieżących dla rur o średnicy 14x2 mm

120 mb - dla rur o średnicy 16x2 mm

150 mb - dla rur o średnicy 20x 2,25 mm

 

Czym mniejsza średnica, tym większy opór hydrauliczny.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem hydraulikiem, ale wyczytałem, że długości pętli w zależności od średnicy rurek wynosi:

 

80 metrów bieżących dla rur o średnicy 14x2 mm

120 mb - dla rur o średnicy 16x2 mm

150 mb - dla rur o średnicy 20x 2,25 mm

 

Czym mniejsza średnica, tym większy opór hydrauliczny.

 

Pozdrawiam.

 

Tak w zasadzie długosci rur powinny byc przeliczone, ale poniewaz mało kto to liczy to dla PEX16 nie powinno sie przyjmowac długosci wiekszej niz 100 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...