Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

mam pytanie bo chce kupić vitrixa 12kw + zasobnik. dom 100m2 z poddaszem użytkowym - dobrze ocieplony, WM + reku, 100% podłogówka. 1 łązienka z wanną i prysznicem, na dole wc.

instalator oczywiście mówi że zasobnik 100 l do tego pieca i wanny to za mało - mówi żeby wziąć vitrixa 20kw i zasobnik 160 l. natomiast vitrix 12 kw z zasobnikiem 160 litrów będzie długo grzał....

 

a i jeszcze jedna kwestia instalator twierdzi że lepiej kupic zasobnik ze stali nierdzewnej od środka bo ma 10 lat gwarancji i nie trzeba wymieniać anody magnezowej co jakiś czas.... zasobnik o pojemności 125l jest droższy o 800zł od zwykłego 100l...

 

Macie jakieś sugestie?

Edytowane przez lukasziza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalne dla wanny będzie 160l.

kocioł oczywiście 12kW. Instalatora zapytaj się, co to znaczy "długo".

 

Jestem ciekaw, na ile precyzyjnej informacji jest w stanie udzielić :)

 

Zasobnik 125l też da radę, skoro masz tylko jedną łazienkę.

Jeśli jesteś w stanie bez żalu zapłacić teraz 800zł więcej, to masz spokój na lata

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie powiedział mi dokładnie - stwiedził że około 1h od napełnienia do osiągnięcia 45stopni...

 

ponadto inastalator chce zamontować reduktor ciśnienia i filtr. Mam też pociągnięte rurki do cyrkulacji - ale po przeanalizowaniu zysk ów i strat chyba tego nie będę uruchamiał

 

Fotohobby a ty jaki masz zasobnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie powiedział mi dokładnie - stwiedził że około 1h od napełnienia do osiągnięcia 45stopni...

 

ponadto inastalator chce zamontować reduktor ciśnienia i filtr. Mam też pociągnięte rurki do cyrkulacji - ale po przeanalizowaniu zysk ów i strat chyba tego nie będę uruchamiał

 

Fotohobby a ty jaki masz zasobnik?

 

wyślij instalatora do szkoły...

Bo ogrzanie takiej ilości wody o 35C trwa 20minut....

Ja mam 100l, ale nie mam wanny, za to często zdarzają się trzy 10-15 minutowe prysznice pod rząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wezmę 12kw, a mam jeszcze pytanie jaki jest koszt wymiany anody magnezowej w tym immergasie?

 

bo jakbym chciał kupić zasobnik 150 l ze stali nierdzewnej - taki:

http://www.tanieogrzewanie.pl/joule-cyclone-indirect-150l-zasobnik-z-jedna-wezownica-ze-stali-nierdzewnej

to koszt jest prawie dwukrotnie większy od tego zasobnika immegasa 160l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zamontować kocioł immergas kondensacyjny wiszący z zasobnikiem wody do domu 120 metrów ( + garaż 20 metrów )

Jaki model polecacie?

W domu będzie podłogówka na parterze saloon z aneksem + korytarz i mala łazienka oraz podłogówka w łazience na pietrze i kaloryfery w 4 pokojach.

Falezy mi na malej głębokości pieca najlepiej do 45 cm .

znalazłem taki ( Zeus vicrix 26 )

http://katalog.onninen.pl/pl/p/kotly--kuchnie--kominki/kocio-gazowy-kondensacyjny-victrix-zeus-26-1i-z-wbudowanym-zasobnikiem-45-litry-3020319-immergas,3020319,19640042.html?origin=google_adwords&gclid=CIy6x5a69MsCFeop0wodofML-w

 

widzę ze ma tylko 38 cm głębokości

Czy ten kocioł poradzi sobie z ogrzewaniem domu i ciepłą wodą?

Czy będzie odpowiedni czy tez polecacie inny?

 

Czy poniższy będzie lepszy ( zeus superior ) ? Widze ze ma większa głębokość ale może warto jednak taki ze względu na lepsze parametry?

 

http://www.ceneo.pl/1715369#tab=spec

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Samick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

a i jeszcze jedna kwestia instalator twierdzi że lepiej kupic zasobnik ze stali nierdzewnej od środka bo ma 10 lat gwarancji i nie trzeba wymieniać anody magnezowej co jakiś czas.... zasobnik o pojemności 125l jest droższy o 800zł od zwykłego 100l...

 

Macie jakieś sugestie?

 

ja mam 200 litrowy zasobnik emaliowany "Kwadro" firmy Galmet. Cztery lata temu, dałem za niego 1 tyś. PLN. Anodę mam zwykłą magnezową, od czterech lat ta sama i nadal jest prawie jak nowa. wszystko zależy jaką masz wodę w wodociągu. Jeśli jest agresywna, to wymiana może być w wersji ekstremalnej co rok/dwa lata, ale możesz wziąć za ok 500-700 PLN anodę tytanową z zasilaczem, taka tytanowa wystarcza na kilka lat przy agresywnej wodzie. Możesz rozglądnąć się w ofercie zasobników firm: Galmet albo Kospel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie powiedział mi dokładnie - stwiedził że około 1h od napełnienia do osiągnięcia 45stopni...

Nawet jeżeli wyniesie to godzinę to tylko za pierwszym razem a później kocioł dogrzewa wodę po spadku temperatury nie pamiętam chyba było to 10 C.

Ja mam kocioł z nierdzewki 150l i podgrzanie wody od zera trwa ok.30-40min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed wyborem pomiędzy dwoma kotłami. Czy wybrać szeroko omówiony w tym wątku i sprawdzony przez wielu użytkowników X 24 2l czy może wyposażony w szereg nowych rozwiązań model 20 X TT 2 Erp? Czy nowsze w tym przypadku oznacza lepsze? Tego nie wiem dlatego proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed wyborem VICTRIX X 24 2 I + sterownik RADIO TYBOX 137 bezprzewodowy programowalny tygodniowy PI lub MCR3 PLUS 24T + regulator iSense AD288 radiowy

dom 120 m2 + 60 piwnica (raczej niskie temperatury utrzymywane) w zabudowie szeregowej

Podłogówki w 2 łazienkach + kuchnia i wiatrołap, reszta grzejniki

Zasobnik na cwu około120 litrów (minimum)

 

 

Który z wymienionych będzie bardzie bezawaryjny, który oszczędniejszy w zużyciu gazu (o ile można w takich kategoriach to rozpatrywać), gdzie będą niższe koszty wymian elementów gdy skończy się gwarancja?

 

Co instalator to podobna opinia czy że oba są ok. Tylko który bardziej....... ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez slaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...