Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Witam.

Po 16 latach eksploatacji przychodzi kres kotła Vitodens 200.

Tym razem wybór pada na Immergas VICTRIX X 24 2 I lub VICTRIX 20 X TT 1E /jeszcze nie zdecydowałem/ + zasobnik + CAR V2 + pogodówka.

Pytanie.

Macie wiedzę czy sterownik mieszacza Viessmanna, nr katalogowy 7450 058 będzie współpracował z kotłem Immergas?

Podobnie czujnik temperatury zewnętrznej.

Instalatorzy /czterech/ jakoś mętnie zeznają w stylu: - podłączymy i się zobaczy.

 

Na co powinienem zwrócić uwagę oraz co przy tej okazji warto zmienić.

 

Niejako przy okazji. Rozrzut sprezentowanych kosztów wymiany 600 - 1 500 zł ;).

 

Wszyscy instalatorzy twierdzili, że nowszy kocioł TT jest trudniejszy w serwisie. Do czyszczenia wymiennik trzeba wyjąć z kotła. Koszt konserwacji ten sam - 200 zł w obu kotłach i tu byli zgodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

mam kociołek victrix 24. Od ponad roku działa bez problemu na propanie. Niestety od soboty zaczął pojawiać się bład 01 (brak zapłonu). Myślałem, że w butli nie ma gazu, ale po podłączeniu nowej butli błąd wciąż występuje. Płomień pojawia sie tylko na parę sekund i potem gaśnie. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam kociołek victrix 24. Od ponad roku działa bez problemu na propanie. Niestety od soboty zaczął pojawiać się bład 01 (brak zapłonu). Myślałem, że w butli nie ma gazu, ale po podłączeniu nowej butli błąd wciąż występuje. Płomień pojawia sie tylko na parę sekund i potem gaśnie. Co może być tego przyczyną?

 

jest kilka możliwości z płytą główną włącznie (były burze ostatnio). Nie pytaj na forum, tylko wołaj serwisanta, sam nie zdiagnozujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po 16 latach eksploatacji przychodzi kres kotła Vitodens 200.

Tym razem wybór pada na Immergas VICTRIX X 24 2 I lub VICTRIX 20 X TT 1E /jeszcze nie zdecydowałem/ + zasobnik + CAR V2 + pogodówka.

Pytanie.

Macie wiedzę czy sterownik mieszacza Viessmanna, nr katalogowy 7450 058 będzie współpracował z kotłem Immergas?

Podobnie czujnik temperatury zewnętrznej.

Instalatorzy /czterech/ jakoś mętnie zeznają w stylu: - podłączymy i się zobaczy.

 

Na co powinienem zwrócić uwagę oraz co przy tej okazji warto zmienić.

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sterownik będzie bez problemu współpracował z kotłem jak i czujnik temperatury.

 

Z tego co wiem tylko w nowszych viessmanach jest problem z podłączeniem sterownika innej firmy bo firma chroni swój rynek i komunikacja ze sterownikiem odbywa się na innych protokołach. Skoro jak mówisz Twój viessmann był ileś tam letni problemu nie będzie.

 

A do jak dużego obiektu ten kocioł? Jakie zapotrzebowanie na ciepło?

 

Ja też będę się niebawem decydował na Immergas z tym że 12kW i to głównie dlatego że jest to jedyny kocioł tak małej mocy jaki znalazłem od 1,9 kw do 12kw, dom 100m2, zapotrzebowanie ok. 75W/m2.

A wolę żeby kocioł nie taktował (nie włączał się i wyłączał) w kółko tylko żeby chodził na relatywnie małej mocy. A standard na rynku to 24kW z mocą minimalną 7kw, w sumie nie bardzo wiem czemu (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś?

 

Cz pogodowa od Vitodensa nie podejdzie, ma inną charakterystykę. Cz..pogodowa do Victrixa, to odrębny element podłączany do zacisków kotła i nie ma związku ze sterownikiem pokojowym, który podłącza się do innych zacisków. To jest zwykły termistor KTY81/110 kosztujący w detalu ok 2PLN, zamknięty w bajeranckiej obudowie z logo Immergas'a. Można sobie to samemu zrobić dolutowując do nóżek termistora kawałki przewodu i połączyć to kostką elektryczną z przewodem idącym do kotła lub od razu lutować z przewodem właściwym jednak skakać z lutownicą na drabinie, nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Termistorek chowamy np. w jakiejś hermetycznej puszcze elektrycznej i to cała filozofia. Kotły Immergasa współpracują z każdym sterownikiem bezpotencjałowym lub z dedykowanym (potencjałowym) CAR V2, który podłącza się pod inne zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jak dużego obiektu ten kocioł? Jakie zapotrzebowanie na ciepło?

Dotychczasowy Viessman 4 - 24 kW nie taktował stąd wybór Victrix 3 -24 lub 3 - 20 kW. Zapotrzebowanie mogę bez problemu wyliczyć z faktycznego zużycia propanu. Dom 168 m + 40 m garaż w zasadzie nie ogrzewany. Dom z 2000 r budowany wg. trochę innych standardów niż obecnie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hejka wszystkim, dawno tu nie zaglądałem bo u mnie wszystko ładnie hula i wziąłem się teraz trochę za pracę na zewnątrz, ale.... mój znajomy również podłącza gaz i prosił o poradę odnośnie kotła. Doradziłem Immergasa Victrix 12Kw, ale widzę, że takiego już nie ma. Czy MMERGAS VICTRIX 12 TT ERP to jego nowszy model?

Następne pytanie jest takie czy 12KW mu wystarczy? Odpowiedziałem, że spokojnie, ale wolę się zapytać na forum. Posiada grzejniki w pokojach plus podłogówka w łazience, salonie, w garażu także ma grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie podales żadnych parametrów domku więc jak ktoś ma ci odpowiedzieć ?

Mnie ciekawi to że miedzy cenami Victrixa 12 , 20 i 24 praktycznie nie ma różnicy. Z czego to wynika? Czy kupujac dla domku kocioł 24KW (chociaż prawie na pewno wystarczy 12KW) odczuje jakieś negatywne skutki w kieszeni albo uzytkowaniu go ?

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem bo chodzi mi głównie o to czy dogrzeje wszystkei pomieszczenia a nie ile gazu spali. Domek ocieplony styropianem 10cm, bez wentylacji mechanicznej, okna dwuszybowe. Jeśli chodzi o różnicę w cenie to faktycznie jest niewielka natomiast modulacja tych kotłów jest różna co u mnie miało duże znaczenie i wybrałem ten z mniejszą mocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim, dawno tu nie zaglądałem bo u mnie wszystko ładnie hula i wziąłem się teraz trochę za pracę na zewnątrz, ale.... mój znajomy również podłącza gaz i prosił o poradę odnośnie kotła. Doradziłem Immergasa Victrix 12Kw, ale widzę, że takiego już nie ma. Czy MMERGAS VICTRIX 12 TT ERP to jego nowszy model?

Następne pytanie jest takie czy 12KW mu wystarczy? Odpowiedziałem, że spokojnie, ale wolę się zapytać na forum. Posiada grzejniki w pokojach plus podłogówka w łazience, salonie, w garażu także ma grzejnik.

 

Mam zamontowany Immergas 12 Erp, czekam na pierwsze uruchomienie. U mnie 190 m2 podłóg do ogrzania. Całość ogrzewanie podłogowe (nie ma nawet drabinek w łazienkach). Rozłożone 1700 metrów rurek Wavin 16-stka. A jaki metraż ma Twój znajomy? Swoją drogą kotły z oznaczeniem Erp pobierają mniej prądu i mają wydajniejszą pompę (elektroniczną). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem bo chodzi mi głównie o to czy dogrzeje wszystkei pomieszczenia a nie ile gazu spali. Domek ocieplony styropianem 10cm, bez wentylacji mechanicznej, okna dwuszybowe. Jeśli chodzi o różnicę w cenie to faktycznie jest niewielka natomiast modulacja tych kotłów jest różna co u mnie miało duże znaczenie i wybrałem ten z mniejszą mocą.

 

A trzeba było podac gdyz to czy dogrzeje wszystkie pomieszczenia zalezy od mocy strat czyli mocy kotła, zapotrzebowanie na ciepło czy zuzycie gazu to rzecz wtórna wynikajaca ze strat. Z tego lakonicznego opisu wynika ze moc 12 kW powinna wystarczyc do ogrzania tego domu pomimo jego słabej izolacji, oczywiscie jak mniemam jest to II strefa klimatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem bo chodzi mi głównie o to czy dogrzeje wszystkei pomieszczenia a nie ile gazu spali. Domek ocieplony styropianem 10cm, bez wentylacji mechanicznej, okna dwuszybowe. Jeśli chodzi o różnicę w cenie to faktycznie jest niewielka natomiast modulacja tych kotłów jest różna co u mnie miało duże znaczenie i wybrałem ten z mniejszą mocą.

 

U mnie pompa pieca tłoczy tylko wodę do rozdzielaczy, mam 2 rozdzielacze z pompami Vilo po 12 sekcji czyli razem 24 sekcje na metraż, który podałem. Moim zdaniem poważnym błędem jest zdawanie się tylko na pompę zamontowaną w piecu, gdyż wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo niedogrzewania (pompa może nie dotłoczyć wszędzie wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...