Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś miałem serwis kotła i mój serwisant poradził mi odpiac sondę zewnętrzna twierdząc ze przy 100% podlogowce i jej bezwładności używanie sondy zewnętrznej nie ma sensu ...

 

Sterownik to car v2 kocioł Victrix TT

 

U mnie dokładnie taka sama sytuacja. Chyba się zmówili. Kupiłem sterownik pokojowy Tybox 137.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dyletanci, albo serwisanci z minionej epoki.

Przy samyej podlogowce nie ma nic lepszego niz 100% pogodowka - t. czynnika zalezne TYLKO od sondy zewnetrznej i ciagla praca pompy. Jedyny "problem" to poswiecenie jednego sezonu na znalezienie KG i jej pochylenia.

 

Ps. Fotohobby - nawet przy grzejnikach czysta pogodowka da wiekszy komfort niz termostat - masz caly czas cieple grzejniki a nie gorace/zimne/gorace/zimne itd...

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu kto nie wierzy, proponuję niech zgłębi temat i zacznie samodzielnie wyciągać wnioski. Jeśli jednak nie chcecie wierzyć ludziom, którzy od wielu lat są użytkownikami systemów podłogowych i bezinteresownie dzielą się doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami, to nie pozostaje nic innego, jak serwisantowi zawierzyć wydatki za ogrzewanie. Jest jeszcze jedna opcja-nauka na własnych błędach. Nie ma teraz sensu tłumaczyć po raz kolejny po co jest cz. pogodowa i jakie są jej zalety, bo wszystko jest wytłumaczone kilkakrotnie w tym temacie, więc wystarczy przeczytać nawet wybiórczo lecz ze zrozumieniem kila postów, a wszystko stanie się jasne.

Po pięciu latach użytkowania kotła gazowego, na temat serwisantów mogę powiedzieć tyle, że znają konstrukcje kotłów i czasem bez szukania udaje im się zdiagnozować usterkę na 100%, i tyle, ale żaden z nich nie potrafi znaleźć optymalnych ustawień układu jako całości. Nie ma takiej możliwości, bo musiałby z wami zamieszkać. Wielu z nich nawet nie posiada w domu podłogówki bądź mieszka w bloku, więc brak im praktycznego doświadczenia w kwestii doboru ustawień, a poza tym każdy dom jest inny, jest zbyt wiele zmiennych, np. grubość wylewki czy jej okładzina.

Ci fachowcy tylko serwisują urządzenia i dlatego większość serwisantów zostawia fabryczne ustawienia, bo one gwarantują jemu, że nie będziecie wołać go co chwilę, bo jest w domu za zimno/za ciepło. Podejrzewam, że wielu serwisantów nawet nie ma pojęcia, że istnieje zależność położenia krzywych grzewczych po zmianie niektórych parametrów programowanych na płycie kotła i opierają się tylko na rysunkach w instr. a potem po zmianie t.max i t.min zasilania nic się nie zgadza.

Zarówno serwisanta jak i producenta kotła, nie interesuje ile zapłacicie za zużytą energię, zapłaciliście za kocioł i macie mieć ciepło.

 

ps. @wg39070

jeśli chodzi o TYBOX, to do podłogówki, tylko ustawienie w trybie HISTEREZA. W trybie PI, będzie niedogrzanie pomieszczeń .....zresztą na grzejnikach niskotemperaturowych jest podobnie.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu kto nie wierzy, proponuję niech zgłębi temat i zacznie samodzielnie wyciągać wnioski. Jeśli jednak nie chcecie wierzyć ludziom, którzy od wielu lat są użytkownikami systemów podłogowych i bezinteresownie dzielą się doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami, to nie pozostaje nic innego, jak serwisantowi zawierzyć wydatki za ogrzewanie. Jest jeszcze jedna opcja-nauka na własnych błędach. Nie ma teraz sensu tłumaczyć po raz kolejny po co jest cz. pogodowa i jakie są jej zalety, bo wszystko jest wytłumaczone kilkakrotnie w tym temacie, więc wystarczy przeczytać nawet wybiórczo lecz ze zrozumieniem kila postów, a wszystko stanie się jasne.

Po pięciu latach użytkowania kotła gazowego, na temat serwisantów mogę powiedzieć tyle, że znają konstrukcje kotłów i czasem bez szukania udaje im się zdiagnozować usterkę na 100%, i tyle, ale żaden z nich nie potrafi znaleźć optymalnych ustawień układu jako całości. Nie ma takiej możliwości, bo musiałby z wami zamieszkać. Wielu z nich nawet nie posiada w domu podłogówki bądź mieszka w bloku. Oni tylko serwisują urządzenia i dlatego większość serwisantów zostawia fabryczne ustawienia, bo one gwarantują jemu, że nie będziecie wołać go co chwilę, bo jest w domu za zimno/za ciepło. Podejrzewam, że wielu serwisantów nawet nie ma pojęcia, że istnieje zależność położenia krzywych grzewczych po zmianie niektórych parametrów programowanych na płycie kotła i opierają się tylko na rysunkach w instr. a potem po zmianie t.max i t.min zasilania nic się nie zgadza.

Zarówno serwisanta jak i producenta kotła, nie interesuje ile zapłacicie za zużytą energię, zapłaciliście za kocioł i macie mieć ciepło.

 

ps. @wg39070

jeśli chodzi o TYBOX, to do podłogówki, tylko ustawienie w trybie HISTEREZA. W trybie PI, będzie niedogrzanie pomieszczeń .....zresztą na grzejnikach niskotemperaturowych jest podobnie.

 

Dziękuję uprzejmie za wyczerpującą odpowiedź. Po wstępnej analizie trybów pracy Tybox-a też myślałem o histerezie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chybiony argument bezwładności? No chyba nie twierdzisz, że owa bezwładność (bardzo duża) przy podłogówce nie występuje. Czym większa akumulacja tym samym większa bezwładność, prawda czy wg Ciebie nie?

 

Nigdy nie twierdziłem, że tak nie jest.

 

Podlogowka ma spora bezwładność i dlatego dobrze mieć sterownik, który reaguje z wyprzedzeniem.

Czyli wtedy, kiedy juz na zewnatrz spadnie temperatura.

 

I który zarządza nie tylko samym momentem włącz/wyłącz, ale również temperaturą zasilania.

Dlatego sterowanie pogodowe doskonale z podlogowką współgra.

 

Podpisuję się pod słowami montixe - wielu instalatorów potrafi sprawnie zlokalizować problem w kotle,zrobić przegląd, ale zrozumienie zachowania instalacji i domu jako całości, często ich przerasta, jak w powyższych przypadkach.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, mam Immergas 12kw tt i podłogówkę w całym domu. Obecnie sterowałem piecem manualnie ale postanowiłem to przed zimą zmienić. Czytająć Wasze posty nie wiem jaką automatykę mam do niego dokupić. Czy ten CAR2 będzie najlepszym roziwążaniem czy coś innego możecie zaproponować. Czy instalacją CAR2 wymaga serwisanta czy można zrobić to samemu? Kable to pogodówki mam pociągnięte więc teoretycznie pozostaje podpiąć się pod kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnie serwisantów:) Przy swoim kotle chciałem podłączyć sobie centralę sterującą ze sterownikami na różne strefy w domu i napisałem do Immergasa czy jest taka możliwość by oprócz Car v2 podpiąć właśnie taką centralę? Dostałem odpowiedź, że nie ma takiej opcji. Z pomocą przyszedł kolega montixe powiedział co zrobić by zobaczyć czy jest taka możliwość. Oczywiście dało się. Podłączyłem wszystko i w grudniu miałem wizytę serwisanta:) Zobaczyć jego minę? Bezcenne. Zapytał ze zdumieniem jak Pan to podłączył, to mu pokrótce objaśniłem. To zaczął dalej swoje aha a później Pan ustawił na sterowniku, że modulacja itd. Z uśmiechem przytaknąłem i do dzisiaj pewnie nie wie o co chodzi. U mnie serwisant ma sprawdzić co tam sobie chce i podbić przegląd a od reszty ręce precz:) Do wszystkiego doszedłem dzięki użytkownikom z tego forum a szczególnie dzięki uprzejmości i pomocy montixa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zdecydowany na kupno tego kotła. W całym domu będzie podłogówka bez kaloryferów. Czy pompa w tym kotle wydoli przy pętlach 104m? ogólnie cała podłogówka to prawie 600m rury ale w projekcie wyszły mi 2 pętle po 104m i nie wiem czy będę musiał dokupić jakąś mocniejszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie.

Od 2009 roku mam Victrixa 24 x + zasobnik 200 l, do tego sonda zewnętrzna i sterownik CAR v1. Do tej pory cały zestaw chodził bez większych problemów. Dwa dni temu na kotle zaczął zapalać się kilkanaście sekund wyświetlacz pokazując temperaturę cwu i migającą ikonkę kranika (cwu). I tak się zaświeca i gaśnie. Sam kocioł chodzi normalnie. Nigdzie w instrukcji ani w Internecie nie mogę znaleźć co to może znaczyć, czy to i jaki błąd kotła. Nie wyrzuca innego kodu błędu. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z czyś taki. Co to może wskazywać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, mam Immergas 12kw tt i podłogówkę w całym domu. Obecnie sterowałem piecem manualnie ale postanowiłem to przed zimą zmienić. Czytająć Wasze posty nie wiem jaką automatykę mam do niego dokupić. Czy ten CAR2 będzie najlepszym roziwążaniem czy coś innego możecie zaproponować. Czy instalacją CAR2 wymaga serwisanta czy można zrobić to samemu? Kable to pogodówki mam pociągnięte więc teoretycznie pozostaje podpiąć się pod kabel.

 

Jesli chodzi o CAR V2 to spokojnie podlaczysz go sam. Rozumien ze masz przewod na zewnatrz do czujnika pociagniety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czym właściwie różni się 12x 2 erp od 20 x tt 2 erp oprócz mocy minimalnej i maksymalnej?

Szukam taniego oszczędnego kotła ale mam obawy czy 12 sobie poradzi głównie z ciepłą wodą (5osob i duży dom - ok 200m2 podłóg)więc myślę o junkers zsb14 lub victrix 20tt ale onile 12 ma pozytywne opinie to o 20 czytałem coś negatywnego, przekrój mocy najbardziej mi odpowiada bo startuje niżej niż junkers a ma wyższą mać max ale jak z awaryjnościa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...