Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Witam. Mój kocioł to victrix exa 24 x 1 erp+zasobnik 160l+termostat pokojowy on/off ogrzewanie kaloryfery 100%. Temat przeczytałem prawie w całości i czy jestem odrobinę mądrzejszy??? moje pytanie to wyjaśni i proszę o wyrozumiałość, jak do cholerci dostać się do ustawień, w instr. jest , lewe na 6 prawe na 9 reset i lato/zima i jesteśmy, a u mnie jest lewy na 10 a prawy 20 i za Boga niżej nie da rady..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dowiedziałem się tyle że serwisanci odradzają te nowe kotły TT , polecają za to exa 24 ale dla mnie za duży ( dzwonilem do trzech serwisantów i żaden mi nie polecił TT, także pewnie coś z nim nie tak)

 

Pewnie, że nie polecają gdyż premia dla serwisanta za uruchomienie kotła jest adekwatna do mocy i ceny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mocy ? :)

Od ceny - rozumiem. Tyle, że jaka tam jest różnica w cenie ?

20zł ? :lol:

 

W poniedziałek mam okresowy przegląd, więc dopytam.

Ale stawiam na ten nowy wymiennik, ten ze stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego gorzej (i dłużej) się czyści.

A Exa ma wymiennik ze stali nierdzewnej....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mocy ? :)

Od ceny - rozumiem. Tyle, że jaka tam jest różnica w cenie ?

20zł ? :lol:

 

W poniedziałek mam okresowy przegląd, więc dopytam.

Ale stawiam na ten nowy wymiennik, ten ze stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego gorzej (i dłużej) się czyści.

A Exa ma wymiennik ze stali nierdzewnej....

 

Tak od mocy. Swego czasu na stronie Vieśka była lista nagród dla instalatorów, już nie dostępna bez logowania. O dziwo najbardziej premiowane były kotły o mocy 24 kw. A co do wymiennika to w moim kotle taki się znajduje, zobaczę jak spisze się w okresie grzewczym, czyli już niebawem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w temacie dotyczącym kotłów Immergas, którego model 12kW kosztuje tyle samo 20kW, czy 24kW.

Tak więc może lepiej, abyś informacji na temat kotłów Immergas szukał u instalatorów tej firmy, a nie domniemywał na podstawie konkursu firmy Viessmann.

 

A co do wymiennika, to co można napisać po roku ? Poczekaj 3-4 lata, albo, jak gwarancja minie.

Przy okazji zapytam, czy przegląd kotła z wymiennikiem ze stopu kosztuje więcej - w końcu trwa dłużej.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm do nowych kotłów Immergas chyba już nie są konieczne (w starych był konieczny to wiem).

 

Mam nowy kocioł Immer Victrix TT Erp, zasobnik Immer 160. Kupiłem ten zestaw podłączeniowy ale tylko w celu pozyskania śrubunków. Kocioł z zasobnikiem połączony rurkami z tworzywa. Te miedziane z zestawu były zupełnie nie potrzebne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy kocioł Immer Victrix TT Erp, zasobnik Immer 160. Kupiłem ten zestaw podłączeniowy ale tylko w celu pozyskania śrubunków. Kocioł z zasobnikiem połączony rurkami z tworzywa. Te miedziane z zestawu były zupełnie nie potrzebne. Pozdrawiam.

 

Mnie znajomy instalator powiedział, że zestaw podłączeniowy nie jest koneiczny.

 

Mam taką wycenę

Victrix 12 kw + zestaw podłączeniowy, + sonda kontaktowa + zasobnik UBS 100 - 4800 zł

car v2 - 585 zł

Zestaw poziomy biały 350 zł

Dostawa 115 zł

 

Razem 5850 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znajomy instalator powiedział, że zestaw podłączeniowy nie jest koneiczny.

 

Mam taką wycenę

Victrix 12 kw + zestaw podłączeniowy, + sonda kontaktowa + zasobnik UBS 100 - 4800 zł

car v2 - 585 zł

Zestaw poziomy biały 350 zł

Dostawa 115 zł

 

Razem 5850 zł brutto

 

Dobra cena. Ja za swój Victrix 12 Erp i zasobnik Immergas 160 dałem chyba 5200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znajomy instalator powiedział, że zestaw podłączeniowy nie jest koneiczny.

 

Mam taką wycenę

Victrix 12 kw + zestaw podłączeniowy, + sonda kontaktowa + zasobnik UBS 100 - 4800 zł

car v2 - 585 zł

Zestaw poziomy biały 350 zł

Dostawa 115 zł

 

Razem 5850 zł brutto

 

Rozumiem że "zestaw podłączeniowy" to ten właśnie do zasobnika? Wybieram pomiędzy właśnie tym Immergasem a Junkersem 14-3 i chcialbym poznac wszystkie koszty. Oczywiście wszyscy mowia tylko o Junkersie bo taki wspanialy, niezawodny, prosty w montażu... ze niby tam jest jakas konsola montażowa która bardzo usprawnia proces montazu kotła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo Junkers wychodził nieco drożej dwa lata temu, kiedy ja wybierałem kocioł.

Co Ciebie, jako użytkownika interesuje jakaś konsola podłączeniowa ?

 

Co do niezawodności - to także tani kocioł, więc zależy, jak trafisz. Jedna z użytkowniczek Junkersa 14-3 stwierdziła na tym Forum, że gdyby kilkadziesiąt lat temu Junkers tak produkował samoloty, jak teraz kotły, to IIWŚ trwałaby krócej :)

Sprawdź warunki gwarancji i ceny przeglądów i autoryzowanych serwisantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ciebie, jako użytkownika interesuje jakaś konsola podłączeniowa ?

 

Chce poznać całościowy koszt kotła wraz z osprzętem. Jeżeli chodzi o dostęp do serwisantów to większy jest w przypadku Junkersa. Generalnie w moim regionie to głównie Junkersa polecają. Jak na razie wychodzi mi różnica w kosztach ok 800zł. Czy w przypadku 100% podłogówki duże znaczenie ma moc minimalna, 1,9 vs 3 ? Co przeważyło u Ciebie że wybrałeś Immergasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...