Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak jak napisał FIN.

 

Sempre jest znacznie mocniejsze od ARCO które zostało powołane do życia z racji dostępu do nowej tańszej ale równie dobrej technologii produkcji drzwi... Wielu producentów z niej skorzystało lecz niewielu zaproponowało produkt który zasługiwałby na ocenę 4-5. ARCO łapie się tak na 3+ a w klasie "drzwi ramowych" jest dość mocnym rywalem.

Gdyby tylko dali tam troszkę drewna i lepsze zawiasy to może nawet pełne 4-ry bym dał... :)

 

W mojej ocenie SEMPRE to drzwi na 4+. :)

 

Pozdrawiam i życzę udanego montażu (z profesjonalną ekipą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakościowo wg mnie będą podobne. Dwie renomowane firmy - przynajmniej w swoim segmencie.

Wg mnie powinieneś patrzeć na te drzwi inaczej: Modern - dobra konstrukcja, ale wykończone płytą zamalowaną na gładko farbami kryjącymi.

Cordoba - podobnie zbudowane, ale pokryte naturalną okleiną - o ile dobrze się orientuję- będa miały widoczną strukturę drewna w kolorze białym. Kompletnie inny styl wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo wg mnie będą podobne. Dwie renomowane firmy - przynajmniej w swoim segmencie.

Wg mnie powinieneś patrzeć na te drzwi inaczej: Modern - dobra konstrukcja, ale wykończone płytą zamalowaną na gładko farbami kryjącymi.

Cordoba - podobnie zbudowane, ale pokryte naturalną okleiną - o ile dobrze się orientuję- będa miały widoczną strukturę drewna w kolorze białym. Kompletnie inny styl wykończenia.

 

Dzięki za info. Właśnie o to porównanie jakościowe mi chodziło :) Prawdopodobnie wybierzemy Moderny ze względu właśnie na płaską powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wybierzemy Moderny ze względu właśnie na płaską powierzchnię.

No to jeszczejedne plus dla Pol-skone - mają duży wybór różnych typów ościeżnic - od najprostszych - uniwersalnych po bardziej złożonych które wymagają większych otworów (być może takie właśnie masz?)

ps. Jako firma bardziej leży mi Porta. Ale produkty jednak bardziej z Pol-skone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dzwi białych płaski w polysku może ktoś by podrzucił gdzie w Warszawie można kupic takie drzwi w przystępnej cenie bo do tej pory wszystko co znalazłem kosztuje ponad 2tys myślicie ze jest szansa znalezienia takich drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie możecie polecić drzwi do płytek masto grys? mam taki zakątek w domu gdzie muszę wsadzić drzi do wc, pokojowe, do spiżarni i z wiatrołapu i nie chcę żeby było zbyt ciemno. Na początku upatrzyliśmy sobie takie antracytowe ale chyba teraz musimy brać jasne. Jaką firmę też polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).

 

Z tych 75 mm jesteś w stanie osiągnąć 70 mm poprzez obcięcie pióra opaski oraz minimalnie przerobienie tylnej cześci ościeznicy tak aby opaska weszła głębiej.

W ten sposób uzyskasz wymarzone 70 mm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie możecie polecić drzwi do płytek masto grys? mam taki zakątek w domu gdzie muszę wsadzić drzi do wc, pokojowe, do spiżarni i z wiatrołapu i nie chcę żeby było zbyt ciemno. Na początku upatrzyliśmy sobie takie antracytowe ale chyba teraz musimy brać jasne. Jaką firmę też polecacie?

 

Sprawdź w Intenso nowy kolor "grafit ryfla".

Wygląda ciekawie jest szary ale nie aż tak ciemny jak antracyt który upatrzyliście sobie wcześniej.

 

Jeśli możecie pozwolić sobie na coś droższego z przedziału 1500-2000 zł to jest dostępny kolor dąb srebrno-szary z okładzin naturalnych modyfikowanych i on tez do tej płytki będzie pasował.

 

Oczywiście białe drzwi także... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).

Nie jesteś w stanie "wyciągnąć" tej ściany na 75mm? Nawet jeśli, to ja w najprostszej opcji zostawiłbym za dużą oscieżnicę - a dziurę między płytkami a opaską wypełniłbym fugą silikonu.

 

Nie polecam szukania cieńszych ościeżnic - w moich doświadczeniach nawet te 75mm są słabe mechanicznie - łatwo je połamać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bardzo dziękuję za wątek i wszystkie rzeczy w nim zawarte. Wczoraj przeczytałam naprawdę sporą ilość stron, dużo się nauczyłam, aczkolwiek dobrego rozwiązania dla siebie nie znalazłam...

 

Muszę kupić 4 koplety drzwi w kolorze ciemny wenge. Odwiedzając wczoraj salony z drzwiami, dowiedziałam się, że każdy producent ma swoje odcienie koloru wenge, które niekiedy baaardzo różnią się od siebie. Potrzebuję akurat ciemny jednolity wenge. Będę się cieszyć, jeżeli za 1 komplet drzwi (drzwi + ościeżnice, ale bez montażu) zapłacę nie więcej niż 1000 zł.

 

Zastanawiałam się początkowo nad kupnem drzwi Invado Domino 9, wczoraj w salonach przekonało mnie też Verte seria C i E okleina Cortex kora4 (bardzo podobny kolor do wenge, kt. poszukuję), ale po przeczytaniu tego forum doszłam do wniosku, że od strony jakości nie to jest najlepszy wybór.

 

Przejrzałam w Internecie kolekcje Vasco (bardzo podobają mi się drzwi z serii Madera i Faro, ale tu z kolorem wenge jest problem), podobnie sprawa wygląda z Intenso. Jak już znajdę drzwi, które mi się podobają, to jest problem z kolorem. Bywa też odwrotnie, czyli np. w Pol-Skone Sempre jest, wydaje się, właściwy kolor, a nie podobają mi się wzory. Oczywiście, spróbuję jeszcze raz przejść się po sklepach z drzwiami, żeby zobaczyć w rzeczywistości karty kolorów Vasco i Intenso, może któryś inaczej nazwany u nich kolor będzie zbliżony do wenge, kt. poszukuję, ale...

 

Zastanawiam się jeszcze nad opcją drzwi Zbydrew, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nie ma ich dystrybutora w Poznaniu, a jechać gdzieś dalej albo zamawiając kartę kolorów, nie wiem, czy dam radę wszystko dobrze zorganizować, pomijając, że jest trochę mało opinii na ich temat (chociaż brak negatywnych opinii, to już dobry znak ;)

 

Podsumowując, jeżeli ktoś coś może doradzić, np. wskazać jeszcze jakiegoś innego producenta, który oferuje drzwi ze średniej półki, jeżeli chodzi o jakość i szeroki wybór kolorów, to będę baaardzo wdzięczna!

 

Przepraszam, że trochę dużo napisałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecicie zamiast bialych plaskich malowanych interdoora? Ogladalismy pol-skone i wszystko byloby ok, gdyby nie w oscieznicy ta mala waska ramka w srodku. Z kolei asilo maja oscieznice w gornych naroznikach laczone pod katem 90 st a nie 45 st jak interdoor i polskone i to juz mi nie pasuje. Moze cos innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i wszystko byloby ok, gdyby nie w oscieznicy ta mala waska ramka w srodku. ..?

Coś mi się wydaje, że mówisz o ościeznicy na najmniejszy zakres grubości muru - 75-95 - takie się często spotyka na wystawach i "taką małą wąską ramkę" będą miały niemal wszystkie najpopulranijesze ościeznice.

.... asilo maja oscieznice w gornych naroznikach laczone pod katem 90 st a nie 45 st jak interdoor i polskone i to juz mi nie pasuje...?

Dla odmiany - łączenie 90st przedstawia się powszechnie za wyższą klasę które występuje w droższych poroduktach, stąd moje zdziwienie że tak oceniasz to rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...