Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co by nie zrobuć, to przez konkurencję zostanie odczytane jako reklama.. Tak samo jak każdy nasz post ;)

Dla mnie te "oczka" dodają smaku całości, a ktoś, komu się to nie podoba - no to niech kupuje okleiny modyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja obecność na tym Forum od 2006 roku zaprocentowała dwoma zamówieniami więcej więc trudno nazwać setki godzin spędzone na doradztwie czymś specjalnie dochodowym.

 

Wrzucam tu fotki dla wszystkich zainteresowanych fajnymi drzwiami.

 

Co do oczek jak to nazwałeś...

Klient zamówił drzwi w fornirze z orzecha amerykańskiego w wersji fladrowej.

Dostał to czego oczekiwał i jest bardzo zadowolony.

I to wg mnie jest najważniejsze.

 

Jeśli Ty mylisz to z oczkami w drewnie sosnowym które wydłubujesz i szpachlujesz to już Twoja sprawa.

 

A wracając do cen - rozumiem że taka ściana w cenniku Twoich znajomych byłaby warta ok. 2-3 tyś. Tak??

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre - chyba jesteś za drogi dla forumowiczów :)

 

*******

Po co mamy na rynku co najmniej 7 dużych firm robiących drzwi-gotowce, skoro wszycy mają i tak te same wzory :(

I na dodatek nie mogę nic znaleźć dla mnie ładnego w cenie dla osoby wykończonej wykończeniówką... :(

 

W sumie najbardziej przypadły mi do gustu te tanie sosnowe:

http://img.nexterio.pl/gallery/1268549/5907592217319_PF_full.83F56F03-1350-45D6-809D-6A23C1C09C23.jpg

 

Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego u nas drzwi są takie drogie?

Przykład drzwi brytyjskich - okleina z debu - 700 zł.

http://www.oakwooddoors.co.uk/internal-door-oak-suffolk-untreated.html

http://www.oakwooddoors.co.uk/internal-door-oak-mexicano-untreated-special-offer-lpd.html/

Przy kompletnie innych cenach robocizny.

 

1000 zł w USA:

http://www.doortrendcorp.com/shop/grand-208-interior-door-bleached-oak/

a w Polsce

Pol-Skone Astro Lux kosztuje 1200 zł:

http://www.pol-skone.pl/product/drzwi-wewnetrzne-astro

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe linki:) Przyznam że ceny wyglądają w nich nieźle. Nawet akcesoria są niedorgie (tzn kosztują dwa razy więcej niż u nas, ale jak na wyspy to tanio).

Co do samych drzwi - mi ogólnie standard stolarki używanej w Anglii nie przypadł do gustu. Jest raczej niewysokich lotów i drzwi które pokazałem wyżej uchodziłyby niemal za produkt 4-gwiazdkowy :)

Mam tez obawy, że ceny w tym pierwszym sklepie obejmują skrzydło, bez zamków!, zawiasów, ościeżnicy. Robocizna kosztuje więcej, bo stolarze mają sporo roboty by je dopasować do istniejącej futryny.

Podobnie w Stanach - kiedyś na blokno fajnie pisał pewien starszy znawca stolarstwa - tam najpopularniejsze "drzwi" kosztują 20 dolarów, ale to tylko surowa płyta której trzeba jeszcze nadać formę i wykończenie :)

 

Zgadzam się natomiast z uwaga, że u wszystkich naszych producentów jest to samo. Tylko to chyba nie jest brak kreatywności, a bardziej brak przyzwoitości w poszanowaniu twórczości - wszyscy od siebie kopiują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ościeżnica jest droższa niż drzwi :) Skrzydło kosztowało 98zł a ościeżnica ok 150zł :) Ale... to sa drzwi typowo na czas budowy, potem do palenia i tyle bo do niczego innego się nie nadają.

 

Brat ostatnio kupował drzwi od stolarza, a w sumie nawet małej firmy stolarskiej niedaleko Mławy. Koszty 1800zł i w górę. Drzwi ładne . Myślę, że to realna dolna cena za drzwi do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym usłyszał potwierdzenie że te 1,8 było z fakturą.. :)

Moje drzwi za 1,2 też są oceniane przez ich nabywcó jako ładne - wszystko zależy od oczekiwań. Jestem pewien, że większość oglądających tamto zdjęcie nie ma pojęcia co może być w nich zrobione lepiej (dlatego trochę jestem zaskoczony wypowiedzią "drzwidrewnianedrzwi" - że są one tak fatalne - bystre oko;) jak na człowieka, który ma tylko znajomego zajmującego się produkcją :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sztuki? To zaszalał ;) A poważnie - w mojej ocenie zamawiania ilość ma znaczenie na ew. parę oczek w rabacie, mniejsze koszty dojazdu itp.

 

W galerii tej firmy realizacje wyglądają ciekawie. Mieli na pewno dobrego fotografa, ale też i materiał do pracy. To też ważne - firma która robi "kaszanę" z założenia boi się jechać do klienta na sesję by nie zostać pogoniona do poprawek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez obawy, że ceny w tym pierwszym sklepie obejmują skrzydło, bez zamków!, zawiasów, ościeżnicy. Robocizna kosztuje więcej, bo stolarze mają sporo roboty by je dopasować do istniejącej futryny.

 

Pol Scone też ma ceny bez ościeżnicy i klamek. W Pol- Skone cena pracy pracownika, zakładam, jest o połowę niższa niż w Anglii. Innymi słowy wychodzi, że doją klientów.

 

Pokazałam pierwsze drzwi bo szukałam prostego modelu, który bardzo delikatnie nawiązywał do stylu modern ranch (bo ma być osadzony w cegle klinkierowej), a drugie, bo myslałam również o takich, tylko w laminacie. Tylko laminat mi się nie podobał.

 

http://www.kostardrzwi.pl/ - mają stały wzornik drzwi - dlaczego nie publlikują cennika?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obecność na tym Forum od 2006 roku zaprocentowała dwoma zamówieniami więcej więc trudno nazwać setki godzin spędzone na doradztwie czymś specjalnie dochodowym.

 

Wrzucam tu fotki dla wszystkich zainteresowanych fajnymi drzwiami.

 

Co do oczek jak to nazwałeś...

Klient zamówił drzwi w fornirze z orzecha amerykańskiego w wersji fladrowej.

Dostał to czego oczekiwał i jest bardzo zadowolony.

I to wg mnie jest najważniejsze.

 

Jeśli Ty mylisz to z oczkami w drewnie sosnowym które wydłubujesz i szpachlujesz to już Twoja sprawa.

 

A wracając do cen - rozumiem że taka ściana w cenniku Twoich znajomych byłaby warta ok. 2-3 tyś. Tak??

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Dobre sobie , ja nie mówię , że reklamujesz siebie tylko firmy którymi handlujecie . Nie pisz , że nie macie w tym biznesu bo jasne, że jak tamci złapią klienta to jest korzyść dla obu stron.

 

Nie mylę z żadnymi sosnowymi widziałem jak to się robi i mają specjalną zszywarkę do forniru. Tutaj zamówili pewnie na styk dostali co dostali i musieli wykorzystać, więc nie ściemniaj takich głupot bo dałoby się to lepiej zrobić tzn inaczej, ale do tego potrzebna dobra partia forniru

 

I po co znowu udajesz, że nie wiesz o co chodzi pisząc, że za taką ścianę ktoś by chciał 3 tyś. Odniosłem te 3 tyś do pojedyńczych drzwi ( bardzo bardzo zwykłych) które pokazałeś wcześniej na zdjęciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. jednak żaden wzór jakoś mi nie pasuje :( Znalazłem też firmę TALBUD i oni robią drzwi ze schowanymi zawiasami. Takie mam w projekcie. I ceny na poziomie 2tys. Sprzedawali tez na allegro drzwi z bulajem :)

 

http://www.talbud-okna.pl/

 

 

Każda firma robi ze schowanymi zawiasami drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem już chyba wszystkie możliwe posty i zostałem przy wyborze pomiędzy:

 

Vasco Aveiro ( teraz promocja 600 zł brutto skrzydło)

 

Pol-skone Arco: w okleinie Eco top akacja ciemna ( 432,96 brutto)

w okleinie gravistone czekolada ( 581,79 brutto)

 

Co polecacie? Ew. jak duża jest różnica w okleinie Eco top i gravistone

 

każde podpowiedzi mile widziane, narzeczonej podobają się obydwa modele ( jakościowo pod względem wykonania też są podobne), nie widzieliśmy natomiast okleiny gravistone czekolada tylko próbkę po której ciężko cokolwiek stwierdzić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś będzie mógł napisać kilka słów na temat drzwi firmy JAGDOR. Powoli przymierzamy się do ich zakupu, ale im bliżej tego tematu, tym więcej niepewności. Chodzi mi dokładnie o drzwi JAGRAS w bieli, lakierowane.

Poprosim o uwagi/własne lub cudze zdanie:D/pomoc w klepnięciu decyzji lub jej anulowaniu :) Wsio, co się zda :)

Edytowane przez jaga123
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak zamontowae drzwi przesuwne są poprawnie zrobione?.

 

[ATTACH=CONFIG]232968[/ATTACH]

 

 

Chodzi mi o różnicę wysokości przejścia i prowadnicy drzwi suwanych. Nie powinno to być na jednym poziomie?.

 

Wszystko zależy od tego co zamawiałeś i jak się do tego przygotowałeś...

Tu raczej otwór musi być dopasowany i znormalizowany.

 

W tym przypadku montażysta mógłby od góry dociąć powiedzmy z 3-4 cm tego skrzydła i zamontować całość nieco niżej, ale...

Tak jak pisałem wcześniej nie wiem na jaki zakres robót się z nim umawiałeś.

 

Tu znów pojawia się wątek ceny.

Są firmy które za takie montaż wezmą 250 zł ale zrobią tylko absolutnie to co niezbędne a są takie które krzykną 350 zł ale dobrze wszystko przemyślą i dotną elementy tak aby było ładnie wizualnie i efektywne.

Oczywiście nie można generalizować że wszystko co droższe to na pewno lepsze ale generalnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestestety , ale w pipidowie w ktorej mieszkam takich frykasów nikt nie swiadczy , z najblizszego duzego miasta - 80km , nie ma chetnych na montaz 2 drzwi

 

To może zapytaj jaką dopłatę policzyliby za dojazd. Może wystarczy dołożyć 100-150 zł i nie będzie problemu z dojazdem.

Często firmy bojąc się reakcji klienta w ogóle nie podają cen choć mogą to wykonać...

 

Może drzwidrewnianedrzwi poda namiary na jakieś stolarza bo u nich podobno dojazd jest gratis. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...