Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój styczeń 2023

Dane z pompy

Łącznie: 472kWh

w tym:

CO 415 kWh

CWU 57 kWh

Dane z podlicznika tu już tylko łącznie CO i CWU 560 kWh

 

PS. widać że u mnie przekłamanie licznik pompy vs podlicznik w tym miesiącu na poziomie 19% w grudniu około 14%

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń:

 

C.O. - 197 kWh

C.W.U. - 50 kWh

Razem - 247 kWh

 

 

 

Jako, że jest to Panasonic, myślę, że można doliczyć 20%.

 

Dom szkieletowy, parterowy. 176m2 powierzchni ogrzewanej.

100% ogrzewanie podłogowe w rozstawie 10cm.

Izolacja: podłoga 31cm styropian, ściany 35cm (15cm wełna + 20cm styropian), strop 30cm wełna.

Panasonic All in One 7kW, gen. J.

Edytowane przez Awinion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. 566 kWh. 150 m.kw. Pierwszy sezon. Moim zdaniem to bardzo mało. 500 zł za miesiąc? Ekogroszek kosztowałby mnie 2x tyle i robiłbym za palacza w syfie.

 

Przeliczając na zł a tym bardziej na ekogroszek czy pellet, to oczywiście nie jest dużo. Poza tym w moim przypadku całość zapotrzebowania na prąd zaspokaja mi PV. Niemniej jednak porównując do wyników innych wydaje mi się, że moja PC bierze sporo. Oczywiście mógłbym dać sobie w ogóle spokój, bo prądu mi starcza, ale jednak siedzi z tyłu głowy, że mogło by być mniej...

 

Chyba jednak dam sobie spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 1MWh +/- 10% pół chałupy z 1952r i pół 2020 + rekuperacja. I wiele jakiś problemów salon 7m wysoki, w podłodze korek 3mm. 700 pyknie przyjdzie rachunek i tak trzeba będzie zapłacić

Mononlok 8,4kW 41*C zawsze na zasilaniu

Przy takim składanym domku z różnych epok, nie zastanawiałeś się, by zwiększyć moc instalacji pv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim składanym domku z różnych epok, nie zastanawiałeś się, by zwiększyć moc instalacji pv?

 

Ten rok dałem sobie na próbę ile będę musiał zapłacić za rachunek za prąd jeśli to będzie 1000-1500zł, spokojnie do przełknięcia. Na bank dołożę 1kWp ale nadal trochę prądu braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mój luty 2023

Dane z pompy

Łącznie: 502kWh

w tym:

CO 453 kWh

CWU 49 kWh

Dane z podlicznika tu już tylko łącznie CO i CWU 585 kWh

 

Średnie temperatury niższe w lutym niż w styczniu więc zużycie odpowiednio wyższe

 

To mój pierwszy sezon z PC i muszę przyznać że wygląda to całkiem dobrze jeżeli chodzi o ekonomię nie mówiąc już o komforcie w porównaniu do ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lutym mniejsze zużycie niż w styczniu, być może u Was na gruntówkach dolne źródła były bardziej wychłodzone.

 

Moje zużycie za luty: 561kWh CO+CWU, w tym 53kWh CWU, w styczniu 615kWh CO+CWU

 

U syna, grzane 170m2, całość podłogówka bez bufora, temperatura w domu 19st/c ( prace wykończeniowe )

luty 295kWh CO,

styczeń 360kWh CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty 2023

CO: 492kWh, COP 2,66

CWU: 205kWh, COP 1,39

 

W nowym domu, tak ocieplonym, wszędzie podłogówka i takie zużycie na CO, przy tak małym COP.

Co ty masz tam spirdzie... lub jakaś słaba pompa, większe cop ludzie mają na grzejnikach.

Ja na grzejnikach i większym domu mam mniej.

A u syna gdzie nowy dom, ocieplenie podobne do twojego, lecz większy metraż to u niego znacznie mniej (295kWh na samo co ), ale to dla tego że ma podłogówkę i ma bardzo wysoki cop-5 ( coś koło tego ).

U ciebie na samo co to cop powinno być w granicach 4.

A jeśli chodzi o twoje zużycie i cop na samo cwu. To taniej by było grzać samym prądem, nie wiem co u ciebie jest nie tak, ale ten układ nie powinien tak pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...