Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Tutaj https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/taryfa-sprzedawcy

20220201-GZE-Taryfa-Sprzedaż-GZE-G-K-www.pdf

 

5.3. Cena maksymalna za energię elektryczną stosowana w rozliczeniach z Odbiorcami w 2023 r. po przekroczeniu

maksymalnego zużycia energii elektrycznej, o którym mowa w pkt 1.6 Taryfy – 0,6930 zł/kWh.

 

+VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedy to ludzie zrozumieją, że podwyżka cen energii po przekroczeniu limitu 2 tys kWh wzrośnie w tym roku o około 100%? Kiedy przestaną wierzyć, że informacja zawarta na fakturze na przedostatniej stronie, ile to zaoszczędzimy w tym roku to manipulacja? Tani prąd już był. G12w jeszcze się opłaca, bo przesyły są tańsze, ale im droższa będzie sama energia, tym mniejsza róźnica procentowa będzie wychodziła z przesyłów. Wydaje mi się, że tani prąd w limicie do 2 tys kWh w roku 2023 roku to "kiełbasa wyborcza", im więcej ludzi przekroczy ten limit, tym szybciej zorientują się, jaki to oszustwo ze strony rządu. Na pewno z badań wyszło im, że w większości ich elektorat zmieści się w limicie- cała reszta ich nie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tani prąd w limicie do 2 tys kWh w roku 2023 roku to "kiełbasa wyborcza", im więcej ludzi przekroczy ten limit, tym szybciej zorientują się, jaki to oszustwo ze strony rządu. Na pewno z badań wyszło im, że w większości ich elektorat zmieści się w limicie- cała reszta ich nie interesuje.

 

Dokładnie tak!

Ja, użytkownik pomp ciepła mam średnie zużycie roczne przez same PCi około 3800kWh, do tego dochodzą pozostałe odbiorniki i robi się rząd 6000-7000 kWh rocznie. Więc o jakim limicie 2000 kWh mowa dla nas?

Rodzice w bloku mieszkalnym zaciskają poślady: ograniczają TV, oświetlenie, prasowanie, pranie i MOŻE zmieszczą się w limicie. Gotowanie na gazie. Ale "ważne, że bomby Putina nie lecą, mamy putinflację i na szczęście zbawiciela Kaczyńskiego dającego 13 i 14 emeryturę"

Nie ma nadziei. To sekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

Sam dom to 2'700 - 2'900 kWh (elektryczny bojler CWU (przed P.C.), el. piec kuchenny, el. kosiarka do trawy).

Pompa Ciepła to kolejne 3'800-3'900 kWh.

Jedynie PV mnie ratuje (na starych zasadach). Rocznie 900-1'000 kWh muszę dokupić.

PV na dachu wschód-zachód ok. 20% mniej produkuje niż z symulacji wychodziło.

 

Pierwsza elektrownia jądrowa powinna była rozpocząć produkcję prądu już w 2022 r., a nie być dopiero w planach.

 

Przy obecnych zawirowaniach rząd głównie górnikom się podlizuje (dzięki droższemu węglowi kopalnie zaczęły coś zarabiać),

jednocześnie podnosząc koszty życia większości społeczeństwa (droższa energia el. i droższe ogrzewanie).

 

Jednocześnie uważam, że jest to manipulacja psychologiczna = jest drogo i będzie drożej - więc likwidujcie oszczędności (kto ma) bo inflacja je i tak pożre, i inwestujcie w termomodernizację i drogie P.V oraz P.C.

Nie twierdzę, że takie inwestycje się nie opłacają, bo się opłacają, manipulacja opinią społeczną polega na tym by wymusić przyśpieszenie takich inwestycji. Z kolei takie gwałtowne przyśpieszenie przyczynia się do windowania cen przez firmy instalacyjne.

 

Wczoraj czytałem, że Niemcy policzyli, że obecnie prąd u nich wychodzi 0,27 euro/ 1 kWh, a by przemysł był konkurencyjny z gospodarkami z poza UE to energia powinna kosztować 0,07 euro. Planują dotować energię dla przemysłu by poprawić konkurencyjność swojej gospodarki.

Kolejna manipulacja, krajom UE narzucili certyfikaty CO2, dopuścili do obrotu certyfikatami spekulantów giełdowych, co wywindowało ceny certyfikatów, a teraz swoje firmy chcą wspomagać dopłacając im do energii ?!?

Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE od dawna odbiorcy indywidualni płacą za energię więcej niż biznesowi, po to by przemysł miał lepiej.

Od marca nieco ulżono szaraczkom. Tzw. Hamulec cen prądu zaczął obowiązywać w Niemczech 1 marca 2023 roku. Ma odciążyć miliony gospodarstw domowych w Niemczech. Jest to największa obniżka cen energii elektrycznej w Niemczech. Ale..nie dla wszystkich.Każdy, kto płaci cenę energii poniżej 40 centów za kilowatogodzinę, nic nie otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to ludzie zrozumieją, że podwyżka cen energii po przekroczeniu limitu 2 tys kWh wzrośnie w tym roku o około 100%? Kiedy przestaną wierzyć, że informacja zawarta na fakturze na przedostatniej stronie, ile to zaoszczędzimy w tym roku to manipulacja? Tani prąd już był. G12w jeszcze się opłaca, bo przesyły są tańsze, ale im droższa będzie sama energia, tym mniejsza róźnica procentowa będzie wychodziła z przesyłów. Wydaje mi się, że tani prąd w limicie do 2 tys kWh w roku 2023 roku to "kiełbasa wyborcza", im więcej ludzi przekroczy ten limit, tym szybciej zorientują się, jaki to oszustwo ze strony rządu. Na pewno z badań wyszło im, że w większości ich elektorat zmieści się w limicie- cała reszta ich nie interesuje.

 

W pełni się zgadzam.

Ale w fakturach (przynajmniej ja tak miałem) jest jedna bardzo niebezpieczna rzecz. Jestem przekonany, że ZE dostały od kierownictwa partii polecenie, by taki chwyt zastosować.

 

Otóż (też już oczywiście przekroczyłem 2000 kWh) na fakturze mamy też prognozę (u mnie na 6 miesięcy, bo mam 2 faktury na rok), która zakłada średnią cenę za kWh = 0,73 zł. brutto !!!!! Z przesyłem.!!!!

 

Tak, taką mam cenę 1 kWh w prognozie do października 2023 r. Podczas, gdy tanią mam za 0,99 zł., a drogą za 1,42 zł.....

Kiedy zadzwoniłem na infolinię PGE pani się wiła jak piskorz, by na końcu w rozbrajający sposób przyznać, że ona nie wie dlaczego mam taką kwotę w prognozie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przed samymi wyborami usłyszymy, że sytuacja na rynku energii i rynku cen węgla ustabilizowała się na "niższym" poziomie, więc od nowego roku (czytaj: po wygranych wyborach) cena energii będzie niższa lub przynajmniej nie powinna wzrosnąć. Oczywiście wpierw zapewne postraszą, że ma być jeszcze 100% drożej, a potem łaskawcy oznajmią, że jednak udało się i cena nie wzrośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem ustawienia na PCi do c.w.u. - "wyszedłem" z tanich godzin nocnych - będzie pracować tylko w dzień - wyższe temperatury na wejściu - będzie krócej "chodziła" ale i tak będzie dużo drożej. Tym samym przestałem być "pożytecznym" dla systemu energetycznego - nie będę zdejmował produkcji energii w czasie niższego zapotrzebowania w strefie nocnej. Niech się walą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wysokienapiecie.pl/82479-zaplacimy-wyzsze-rachunki-za-wyjatkowo-drogi-polski-wegiel/

 

To jest chore.

Nagle węgiel zdrożał 300%? Nagle?

Niech już stawiają tą atomówkę albo i dwie.

A OZE leży i kwiczy bo sieci energetyczne nie dostosowane do wysokich napięć.

 

Atomówek nie będzie. Niemcy u siebie odchodzą to nam nie zezwolą.

W ostatnich latach 14 kopalni zamkniętych i to w sposób taki, że ich ponowne uruchomienie jest de facto niemożliwe (w przeciwieństwie do kopalni niemieckich)

OZE tak jak piszesz - dalszy przyrost ilości instalacji staje się (już jest) niebezpieczny dla sieci, które przez wiele lat nie były przystosowywane.

Jesteśmy w czarnej d...

Obstawiam, że za 5-10 lat Polska, która ma największe złoża węgla w Europie skończy jako importer energii elektrycznej i będzie na łasce i niełasce głównie Niemców.

To są działania zaplanowane i noszące znamiona zdrady narodowej.

W wywiadzie z Orionem Jędryskiem byłym głównym geologiem Polski:

 

"- Nie możemy zejść poniżej 60% udziału węgla kamiennego i brunatnego w produkcji energii elektrycznej

- To jest granicą naszego bezpieczeństwa?

- To jest granica jakiejkolwiek szansy przeżycia Polaków, polskiego przemysłu i gospodarki"

 

A tymczasem Chiny: https://gadzetomania.pl/chiny-uruchamiaja-wielka-elektrownie-shanghaimiao-beda-spalac-wegiel,6721081756502880a

 

Jesteśmy w skansenie gospodarczym, w którym rządzą eko-wariaci.

Żeby "uratować" klimat (na który działalność człowieka ma blisko zerowy wpływ) dajemy się wpędzać do lepianek. Cały dorobek cywilizacyjny grzebiemy fundując swoim dzieciom i wnukom biedę i nędzę w zidiociałej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł rachunek za prąd za 4 miesiące (styczeń, luty, marzec, kwiecień) chałupa 150m2, izolacja taka se pół domu z 1952r a kolejne pół z 2020r w 90% podłogówka dodatkowo rekuperacja i 7kWp na dachu w sumie 1505zł. Jak dla mnie rewelacja Teraz nawet tony węgla bym za to nie kupił. Na styczeń nie miałem już prądu do odebrania z magazynu. Tym bardziej wynik moim zdaniem wybitny oczywiście mógł być być niższy ale to zależy od ilości słońca bo dachy od pd. strony już mi się skończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zużycie ee (podlicznik) przez PC przez ostatni rok (w każdym msc) - uruchomienie PC 25.05.2022, krzywa ustawiona prawidłowo ~połowy grudnia, wcześniej chodziła PC na wyższym parametrze

 

V - 23,590

VI - 56,440

VII - 51,190

VIII - 40,080

IX - 114,820

X - 178,950

XI - 424,100

XII - 649,700

I - 513,120

II - 526,790

III - 398,680

IV - 259,070

V - 90,000

 

Suma z podlicznika - 3326 kWh / rok (CO ~2550 kWh / CWU ~780 kWh)

Suma ze sterownika Panasonic - 2755 (CO - 2108 kWh / CWU - 647 kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na dzień dzisiejszy ogrzewanie gazem jest najtańszym , bezobsługowym źródłem ciepla w stosunku do poniesionych kosztów inwestycji.

 

 

Jesteś pewien że w każdym przypadku ???

 

"Zgodnie z taryfą nr 10 Polskiej Spółki Gazownictwa w przypadku przyłącza o długości do 15 m opłata ryczałtowa netto za jego budowę wynosi 2862,70 zł. Gdy natomiast przyłącze będzie zdecydowanie dłuższe, a więc powyżej 15 m, trzeba się liczyć z wydatkiem 102,30 zł netto za każdy metr."

 

Prąd w domu przeważnie wszyscy mają a koszt podłączenia niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie maja:

 

COP CO miesięczne: 0.0

COP CWU miesięczne: 3.78

COP całkowite miesięczne: 3.78

 

Pobrana CO: 0.06 kWh

Pobrana CWU: 82.28 kWh

 

Pobrana 1 tar: 14.35 kWh

Pobrana 2 tar: 78.0 kWh

Pobrana total: 92.35 kWh

 

Wyprodukowana CO: 0.0 kWh

Wyprodukowana CWU: 311.4 kWh

 

Podsumowanie od początku roku:

COP CO rocznie: 4.96

COP CWU rocznie: 3.55

COP całkowite rocznie: 4.37

 

Pobrana CO: 734.71 kWh

Pobrana CWU: 519.5 kWh

 

Pobrana 1 tar: 191.9 kWh

Pobrana 2 tar: 1072.98 kWh

Pobrana total: 1264.96 kWh

 

Wyprodukowana CO: 3643.98 kWh

Wyprodukowana CWU: 1842.26 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...