Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie ja zrobiłem, to instalatorzy. Zaczyna mi się to wszystko układać w logiczną całość. Wygląda na to, że mam za słabe przepływy, co powoduje, że do podłogówki trafia za mało ciepłej wody i dom nie jest w stanie się nagrzać,a pompa chodzi jak głupia. Pytanie: jak zwiększyć przepływy ? Podnosząc ciśnienie w zbiorniku ???

Przeczytaj co napisał instaltechnic , bo dobrze pisze tak uważam -po prostu odkręć rotametry -to czerwone do góry i palcami złap za to tam pod tym czerwonym będzie i odkręć ze dwa obroty , a stanie się cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej wierze odwróciłeś ten rozdzielacza, tak jak się go zazwyczaj montuje (rotametrami do góry).

Zauważ jednak jak są skierowane odpowietrzniki i jak wisi korek od spustu wody.

Prawdę mówiąc nie wiem, czy w takiej pozycji rotametry będą działały poprawnie.

Dotychczas nie spotkałem się z tak zamontowanymi rotametrami :(.

 

 

W każdym razie przy tak umiejscowionym rozdzielaczu (poniżej pętli podłogówki) może być problem z prawidłowym odpowietrzeniem pętli, co z kolei może być przyczyną zerowych przepływów wskazywanych przez rotametry.

 

Celne oko hanko

poprawiam i oczom nie wierzę mysle ze powinna pasc nazwa tej firmy.

http://images45.fotosik.pl/1682/54f0291707d9f535med.jpg

i zarazem przepraszam za obracanie i ingerencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że instalator był, tylko, że odbiór trwał jakieś 20 minut. Na pompie jest kilka termometrów, jeden przyrząd do mierzenia ciśnienia, kilka wajch, mnóstwo rurek i parę innych rzeczy. Cierpliwe tłumaczenie nic nie da, bo to tak, jakbym tłumaczył laikowi w dużym skrócie czym jest konwersja wierzytelności z zabezpieczeniem wekslem trasowanym wraz z potrąceniem należności nieprzedawnionych. Po prostu zabrakło mi kogoś, kto byłby na miejscu i cierpliwie wytłumaczył co i jak na działającej instalacji. Rozmowy na telefon - a takich odbyłem kilkanaście niewiele dają, bo to trzeba "pomacać" a nie słuchać jak małpa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale element pomiarowy ma jakas mase. Ta masa albo dziala zgodnie z sila sprezynki, albo przeciwnie falszujac pomiar. IMHO.

Masa plastikowego pływaka? Raczej pomijalna. Gdyby był to rotametr wg pierwotnego pomysłu twórcy (zmienny przekrój, bez sprężynki) to odpowiednie położenie byłoby obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT miki121 ale gdzie twoje nowe strony www, które miały już działać?

 

Ta http://www.rekuperatory.co działa.

A dwie następne są gotowe ale muszą coś zrobić z adresem " przenieść od jednego do firmy w której mamy serwery" ale jak to się nazywa to zabij bo się nie znam:)

 

Bo teraz to one mają adresy w stylu:

http://www.b7e551cd29.mamfirme.pl

A to nie jest chyba trafne do przeniesienia na samochód :)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie co pokazuje , najważniejsze żeby rotametry coć pokazały , że jest przepływ, a wtedy alfa8 będzie miał ciepło, a o to chodzi.

 

W takim sensie to tak. Ja traktuje go jednak jako urzadzenie pomiarowe, ktore ma cos tam pokazac.

Rownie dobze moze pomacac rurke i bedzie wiedzial czy jest przeplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie własnie ze nie zadziała

u mnie dali majstry odwrotnie czyli gorna listwe dali na dól ze rotametry miałem na dole a wichajstry do krecenia na gorze i podłogowka nie szła.

Pisali o tym na watkach gazowych

 

Jak zamienisz listyw zasilanie/powrot to tak. My mowimy o zamontowaniu "do gory nogami". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...