Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nikt niczego nie polewał, tak się po prostu dzieje. Rura na tym odcinku jest podczas pracy mokra bo skrapla się woda, temperatura rury poniżej punktu rosy. Czasami następuje cykliczne krótkotrwałe zamrażanie.

Jeżeli sugerujesz podlewanie żrącą substancją to zły trop, nie ma tu manipulacji.

Spytaj kogoś w naprawie AGD jak nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt niczego nie polewał, tak się po prostu dzieje. Rura na tym odcinku jest podczas pracy mokra bo skrapla się woda, temperatura rury poniżej punktu rosy. Czasami następuje cykliczne krótkotrwałe zamrażanie.

Jeżeli sugerujesz podlewanie żrącą substancją to zły trop, nie ma tu manipulacji.

Spytaj kogoś w naprawie AGD jak nie wierzysz.

 

W głowie mi się nie mieści, jak mogłeś w ten sposób odebrać to, co napisałem. Ja miałbym Ciebie posądzać o manipulację? Chyba mnie z kimś pomyliłeś.

Co do rury - to widocznie długotrwałe działanie wilgoci w połączeniu z czymś używanym przy montażu daje taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzondm: Jaką max odległość stosujecie między PC a studzienką ? Czy odległość ta ma wpływ na spadek ciśnienia parowania ?

 

do 15m max (z gwarancją producenta), nie ma - mówiąc na skruty - do długości X, granicą jest spadek wydajności sprężarki, czyli np 9 kw ma w idealnych temperaturach od 0-40C 11 m3 407c, kiedy jest mniej to znaczy że przegiołeś, że rżniesz agregat, jest wiele zalezności które trzeba uwzględnić aby nie przegiąć jesli przekraczasz te 15m, jest granica sensu krzywej schładzania, ale lepiej trzymać się tej granicy długości instalacji co jest na naszej stronie,

ogólnie rzecz biorąc chodzi o to by nie przekroczyć długości instalacji chłodniczej dla konkretnego agregatu, i teraz masz słaby grunt to nie stać cie na długi dochładzacz, masz dobry grunt kosztem DZ robisz dłuzszy dochładzacz, ale to ci powiem tylko z teorii, bo 15m nie przekraczam,

mam klienta pod poznaniem co z dochładzaczem 15m ma po ostanich roztopach 23,9C wejście na spręż, na ZR -9,2, ponad 30C z ziemi wydarte na jednym okrążeniu żre mu 9tka 2,2 kwh na uśrednionym, gdzie u mnie mam 16C różnicy temperatur przy zużyciu 2,44 kwh, takie same warunki taka sama długość instalacji, ale u mnie nie moge sięgność do zaworu aby go wyregulować, za głeboko :( studzienka wąska,

Edytowane przez puzondm
error sory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie mi się nie mieści, jak mogłeś w ten sposób odebrać to, co napisałem. Ja miałbym Ciebie posądzać o manipulację? Chyba mnie z kimś pomyliłeś.

Co do rury - to widocznie długotrwałe działanie wilgoci w połączeniu z czymś używanym przy montażu daje taki efekt.

 

chlorki, chlorki, chlorki :D, solanka, zaprawa do miesa, szpryca u żeźnika i takie tam, a jak chińska miedźka niskiej próby to idzie aż trzeszczy, weź sobie kawałek tej miedzi z trefnej instalacji do szklanki łyżeczka soli i 3 krople wody utlenionej i zobacz jak pracuje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie pradu od 25.01 do 02.02

Temp. W domu 15* i CWU nastawiona na 40*

zużycie minimalne tylko robotnicy

I taryfa 3,9kWh

II taryfa 84,1kWh

Czas pracy 47h

 

Widzę że też niedawno odpalałeś PC.

Ja też w styczniu tylko tydzień wcześniej. Ale pomiary zużycia co +cwu robię od soboty (zamontowany podlicznik)

Jak na razie od soboty o godz. 12.00 do niedzieli do godz. 12.00 zużycie 76kWh. W tym czasie 7 start - stopów.

Temp. w domu 18* CWU nastawiona na 47* także zużycie minimalne .jeszcze nie mieszkamy tylko się wykańczamy. W trakcie ocieplanie sufitu (stropu drewnianego) Pierwsza warstwa wełne 20cm(0,39) miezy jętkami już jest. Teraz kładziemy druga warstwę 15cm (o,37) a póxniej 3 warstwę 18cm(0,39)

Taryfa na razie C11 niestety aż do oddania budynku do uzytkowania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzondm: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: gość pod Poznaniem ma odległość 15m i rury się dochładzają wzajemnie. Na ZR ma -9,2'C (za zaworem jak się rozpręża ?) Następnie paruje i przegrzewa w tych 15m doprowadzenia i przed sprężarką ma 23,9'C ? A Ty masz 2,44'C gdzie ? ZR nie sięgniesz. Przed sprężarką masz 16'C ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzondm: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem

 

Ja tez go zupelnie nie rozumiem! Puzondm - proponuje przynajmniej slownik sobie w kompie zainstalowac, choc on interpunkcji nie poprawi, a ta u Ciebie jest *straszna*. Piszesz caly akapit jednym ciagiem, nawet przed "i" wstawiasz przecinek.. Rzadko kiedy sie czepiam ale tego sie nie da czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też niedawno odpalałeś PC.

Ja też w styczniu tylko tydzień wcześniej. Ale pomiary zużycia co +cwu robię od soboty (zamontowany podlicznik)

Jak na razie od soboty o godz. 12.00 do niedzieli do godz. 12.00 zużycie 76kWh. W tym czasie 7 start - stopów.

Temp. w domu 18* CWU nastawiona na 47* także zużycie minimalne .jeszcze nie mieszkamy tylko się wykańczamy. W trakcie ocieplanie sufitu (stropu drewnianego) Pierwsza warstwa wełne 20cm(0,39) miezy jętkami już jest. Teraz kładziemy druga warstwę 15cm (o,37) a póxniej 3 warstwę 18cm(0,39)

Taryfa na razie C11 niestety aż do oddania budynku do uzytkowania. :(

 

 

nie do końca pompa odpalona od końca listopada ale też miałem C11 i z tego

powodu utrzymywałem w domu 5* aby z torbami nie pójść :(

od 17 stycznia mam dwie taryfy :D

(udało mi się załatwić odbiór o dziwo bez większych problemów i dość szybko)

zużycie od 17.01 do 25.01 temp. w domu 20* chciałem sprawdzić jak się sprawuje

a kolejny tydzień przestawiłem na 15*

I taryfa 42,3 kWh

II taryfa 143,7 kWh

czas pracy 102h

przy czym przez pierwsze dwa dni 29h aby podnieść temperaturę z 5* do 20*

 

może pomyśl o odbiorze :yes: ja też myślałem że będzie ciężko a poszło gładko

3 tygodnie i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o odbiorze instalacji elektrycznej jak rozumiem. Ja od instalacji PC do zeszłej soboty grzałem tak by temperatura nie przekraczała 15* Temp zasilania podłogówki ustawiona była na 25*.

Od soboty do jutra chcę pogrzać przy temp. zasilania podł. 35*. Trochę muszę przetestować wylewkę. W kwietniu będę kładł płytki. Jesli coś ma popękać to wolałbym żeby popękało przed płytkami.

Później znów obniżę tak by było między 10 - 15*

A co do odbioru to już się tym zacząłem zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zużycie prądu w domu za miesiąc? Mam na myśli całościowy prąd CO+CWU+ wszelkie cele bytowe.

Nie mam podlicznika na PCi i raczej go mieć nie będę, mogę jedynie kontrolować godziny pracy PCi, ale wiem ile zużywam prądu w domu łącznie i tak od 27.12.2012 - 27.01.2013 poszło mi na wszystko 1080kWh w II taryfie i 220 kWh w I taryfie. Uważam to za niezły wynik bo co niektórzy zużywają tyle na samom PCi grzejąc domy mniejsze od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzondm: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: gość pod Poznaniem ma odległość 15m i rury się dochładzają wzajemnie. Na ZR ma -9,2'C (za zaworem jak się rozpręża ?) Następnie paruje i przegrzewa w tych 15m doprowadzenia i przed sprężarką ma 23,9'C ? A Ty masz 2,44'C gdzie ? ZR nie sięgniesz. Przed sprężarką masz 16'C ?

 

a ja mam 16C różnicy pomiędzy wejściem na spręż a ZR, średnie zużycie 2,44kwh, sory za błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18.09.2012 do dzisiaj zużyte 972 kWh (tar G11, w tym wszystko), od 25.10.2012 do dzisiaj poszło 102m3 gazu (tar W-1.1 GZ50), do tego 4,5mp drewna. Kosztu nie podaję bo nie mam faktur za ten okres, znam jedynie koszt drewna. Dane z ost 7 lat

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=5615165&viewfull=1#post5615165

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zużycie prądu w domu za miesiąc? Mam na myśli całościowy prąd CO+CWU+ wszelkie cele bytowe.

Nie mam podlicznika na PCi i raczej go mieć nie będę, mogę jedynie kontrolować godziny pracy PCi, ale wiem ile zużywam prądu w domu łącznie i tak od 27.12.2012 - 27.01.2013 poszło mi na wszystko 1080kWh w II taryfie i 220 kWh w I taryfie. Uważam to za niezły wynik bo co niektórzy zużywają tyle na samom PCi grzejąc domy mniejsze od mojego.

 

Licznik energi za ostanie 3 miesiące, a dokładnie od 1.10.2012 -do 31.01.2013

1t - 1234kwh-839 zł brutto

2t- 2743kwh 829 zł brutto

 

do tego abonament 17x3=51 zł brutto

573 zł /mc

 

mało nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane za okres 01/04/2011 - 31/03/2012

Roczne koszty za prad wg rachunkow wyszly ok. 3 200 (razem z drewnem do kominka,filtry do centralki went)

Zuzycie energii elektrycznej ok. 6 300 kWh

* I taryfa ok. 2 205

* II taryfa ok. 4 095

* drewna za 45zl (1/4 kubika)

* filtry ok 30zl - 40 zl

Tegoroczne jeszcze nie policzone bo mam rozliczenie polroczne z RWE a nie chce "szacowac".

Napisalem kwote roczna ok. 3 200 zl poniewaz kilka zlotych nie ma znaczenia dla calorocznych kosztow wiec zaokraglilem w gore.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...