Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marzec 486 Kwh co i cwu czyli podobnie jak w lutym styczniu itd .zawsze ok 500 Kwh mc-e taryfa G11

 

Czyli w złotówkach niemal tyle samo co ja za 700kWh. Ale po co płacić 150-200zł jak można prawie 300... Kto bogatemu zabroni...

Czy ja się czepiam? Tak. Zrobiliście cholernie drogą i przewymiarowaną inwestycje, a teraz jeszcze nie umiecie tego wykorzystać! Po co więc wam ona była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 01.03 do 01.04 wygląda to tak:

 

I taryfa - 44,2 kWh x 0,7576 zł = 33,48 zł

II taryfa: 424,8 kWh x 0,30 zł = 126,76

 

Na CWU przyjmuję 30 zł

Na CO wychodzi 130,24 zł

 

RAZEM - 160,24 zł

 

Więcej niż w lutym, ale mniej niż w grudniu i styczniu. Pewnie liczba dni była tu decydująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przesadzasz. Ile stopni zimniejsza jest woda wodociągowa zimą? W kotłowni latem może mam ze dwa stopnie cieplej. 15-20% mogę zrozumieć, ale nie sto! Tyle to prawie płacą ludzie grzejący grzałkami.

 

Ja nie zgaduje. Ja odczytuje u siebie ile mne kosztuje grzanie CWU.

Nie dosyc ze zimniejsza woda zasilajaca, to DZ zamiast 16*C ma 2*C (to chyba glowny winowajca) i do tego jeszcze zasobnik wiecej traci. Suma sumarum z 32 zl zrobilo sie 63 zl. Zuzycie praktycznie const dla 2+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgaduje. Ja odczytuje u siebie ile mne kosztuje grzanie CWU.

Nie dosyc ze zimniejsza woda zasilajaca, to DZ zamiast 16*C ma 2*C (to chyba glowny winowajca) i do tego jeszcze zasobnik wiecej traci. Suma sumarum z 32 zl zrobilo sie 63 zl. Zuzycie praktycznie const dla 2+1.

 

Ja tego nie odczytuję, ale nie wierzę w taki wzrost. Tyle prawie płacą ludzie grzejący grzałkami. Mówisz że PC do CWU zimą nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgaduje. Ja odczytuje u siebie ile mne kosztuje grzanie CWU.

Nie dosyc ze zimniejsza woda zasilajaca, to DZ zamiast 16*C ma 2*C (to chyba glowny winowajca) i do tego jeszcze zasobnik wiecej traci. Suma sumarum z 32 zl zrobilo sie 63 zl. Zuzycie praktycznie const dla 2+1.

 

Wszystkie powody ktore podales maja wplyw, (lider- temp. DZ) ale nie sadze aby byla to az roznica 100%, skoro masz takie wyliczenia to nie ma powodu nie wierzyc. Ale nie mozna tez generalizowac, mysle ze duze znaczenie ma to, kto jaki ma zasobnik CWU - (izolacja term. ,i wymiennik wew.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powody ktore podales maja wplyw, (lider- temp. DZ) ale nie sadze aby byla to az roznica 100%,

 

-------- Okres: 2012-10-01 do 2012-10-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CWU: 19,29 [h] (Cykli: 84) (Średnio dziennie: 2,7)

Czas pracy śr CWU: 0,62 [h/d]

Koszt CWU [9/91%]: 35 zł

------------------------------------------------------------------------

-------- Okres: 2013-03-01 do 2013-03-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CWU: 35,54 [h] (Cykli: 109) (Średnio dziennie: 3,5)

Czas pracy śr CWU: 1,15 [h/d]

Koszt CWU [8/92%]: 63 zł

------------------------------------------------------------------------

 

Nie mam danych z sierpnia kiedy DZ bylo cieplejsze a i temp wody zasilajacej i w kotlowni byla wyzsza. Mysle, ze w 31-32 zl bym sie wtedy zmiescil.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------- Okres: 2012-10-01 do 2012-10-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CWU: 19,29 [h] (Cykli: 84) (Średnio dziennie: 2,7)

Czas pracy śr CWU: 0,62 [h/d]

Koszt CWU [9/91%]: 35 zł

------------------------------------------------------------------------

-------- Okres: 2013-03-01 do 2013-03-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CWU: 35,54 [h] (Cykli: 109) (Średnio dziennie: 3,5)

Czas pracy śr CWU: 1,15 [h/d]

Koszt CWU [8/92%]: 63 zł

------------------------------------------------------------------------

 

Nie mam danych z sierpnia kiedy DZ bylo cieplejsze a i temp wody zasilajacej i w kotlowni byla wyzsza. Mysle, ze w 31-32 zl bym sie wtedy zmiescil.

 

:yes:Wczesniej pisalem ze nie neguje tych wskazan, ale nie sadzisz ze zasobnik CWU (to co opisalem) ma duzy wplyw przy nizszych temp.DZ ?

Ewidentnie masz 100% wiecej pracy na CWU. Ja zrobilem kiedys pomiar na podgrzaniu 300L (start 10*C do 50*C ) we Wrzesniu wyszlo 3,5kw a w Marcu 5kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes:Wczesniej pisalem ze nie neguje tych wskazan, ale nie sadzisz ze zasobnik CWU (to co opisalem) ma duzy wplyw przy nizszych temp.DZ ?

 

Mysle, ze zbyt mala powierzchnia wymiennika gra wieksza role wlasnie latem, kiedy pompa ma znacznie wieksza moc grzewcza niz teraz. COP jest wtedy nizszy niz teoretycznie powinien byc przy danym zasobniku. Ja sie praktycznie latem ocieram o taktowanie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...