Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zużycie prądu za kwiecień 425kWh. Cały czas pracuje CO (były może 4-5 dni kiedy ogrzewanie się nie załączyło). Średnia temperatura na zewnątrz z ostatniego miesiąca to 7,5' ale w nocy spada nisko (ostatni noc +4, jeszcze niedawno 0). Dzisaj np. 1,5h pracy CO a wczoraj 2h20min. Kiedy się skończy sezon grzewczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za kwiecień sprężarka pracowała 111 godz zużyła 247 Kwh ogrzewanie i cwu. Przyszedł rachunek za prąd od 19-10-2012 do 20-04-2013 w całym domu zużyłem prądu za 3 tys pln. Czyli miesięcznie 500 pln za całość domu. Myślę że 200 muszę odjąć na oświetlenie reku i gotowanie to 300 zł miesięcznie na ogrzewanie i cwu. Kurcze to jest niej niż 500 kg węgla. W domu cały czas 22-23*C. Ciekawe ile wyjdzie latem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

to i ja wrzucę swoje odczyty - Neuratherm 4/8 - bezpośrednie, trzeci sezon, dom "dziurawy".

Cały sezon 2012/2013:

start - 11.10.2012, stop - 21.04.2013

czas pracy PC - 1788h, czas pracy grzałki - 180h.

Zużycie energii (według odczytów z licznika PC - PC 2kW + grzałka 4kW) 4296 kWh - znaczna większość w nocnej taryfie.

Cena energii ~1500 PLN.

 

Z całego podlicznika energii (PC, CWU, rekuperator 24h, pralka, okap, turbina kominka, oświetlenie garażu i strychu) - cena prądu to około 1974 PLN.

Za cały prąd w domu (nie mamy gazu) za okres listopad 2012 - kwiecień 2013 koszt to 3134 PLN.

Do tego wszystkiego jakieś 2m3 drewna - raczej rekreacyjnie.

 

Pozdrawiam

Adam

 

P.S.

Objedziecie mnie za grzałkę, jednak przeliczając na wydłużony czas pracy PC, lepiej dogrzać grzałką w tanim prądzie, niż "ssać" grunt w dziennej.

Edytowane przez @d@m
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak przeliczając na wydłużony czas pracy PC, lepiej dogrzać grzałką w tanim prądzie, niż "ssać" grunt w dziennej.

Moim zdaniem lepiej ssać ciepło z ziemi w drogiej taryfie niż prąd grzałką w taniej - tak wychodzi z taryf, chyba że cop Twojej pompy jest sporo mniejszy niż 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem tu nowy dlatego prosze o lagodne traktowanie ;) Na wstepie: jestem na etapie wyboru urzadzen, tzn. wiem ze chce pompe ciepla i rekuperator plus kominek. Dom 130 m2 z poddaszem, Silka 24+15 styropianu, bez garazu. Jestem z okolic Wrocławia. No i teraz.. nie chcialbym wywalic 70 tys zl i potem sie delikatnie mowiac denerwowac.. czytalem ze podobny dom to zurzycie okolo 6000 kWh ( ile kosztuje kWh?) czy to realne? Jesli ktos jest z Wrocka to jaka firme polecacie ? Z gory dzieki za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem tu nowy dlatego prosze o lagodne traktowanie ;) Na wstepie: jestem na etapie wyboru urzadzen, tzn. wiem ze chce pompe ciepla i rekuperator plus kominek. Dom 130 m2 z poddaszem, Silka 24+15 styropianu, bez garazu. Jestem z okolic Wrocławia. No i teraz.. nie chcialbym wywalic 70 tys zl i potem sie delikatnie mowiac denerwowac.. czytalem ze podobny dom to zurzycie okolo 6000 kWh ( ile kosztuje kWh?) czy to realne? Jesli ktos jest z Wrocka to jaka firme polecacie ? Z gory dzieki za podpowiedzi.

Ja mam dom 186 m2 po podłogach i za okres od 24.10.2012 do 17.04.2013 (co+cwu) zużyłem 3994kWh a mam tylko 5cm więcej styro od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkdarch troche odejde od watku ale zapytam o grobość styropianu.. no dosc gruba?? Do silki zalecaja 10 a ty dales 20, warto? a mozesz wyjasnic co oznacza "Recuperator tymi rencami + GWC rurowy" ?

 

 

Nie wiem kto CI dziś poleca 10 cm zwłaszcza że silka jest raczej bardzo zimnym materiałem budowlanym

Koszt samego styro + 5 cm na cały dom to nie wiele, a dom będzie stał 50 i więcej lat, więc warto, jeśli można coś podpowiedzieć to zainwestuj w czas i doedukuj się jak powinien wyglądać montaż okien, i pilnuj żeby akurat tu nie porobili Ci mostków, a tynkarze nie poprzecinali taśm paroszczelnych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkdarch troche odejde od watku ale zapytam o grobość styropianu.. no dosc gruba?? Do silki zalecaja 10 a ty dales 20, warto? a mozesz wyjasnic co oznacza "Recuperator tymi rencami + GWC rurowy" ?

 

Ta grubość styropianu jakoś mi nie ciąży a i źle to nie wygląda(nie wygląda za grubo). Na prawdę warto dać więcej styropianu tylko teraz bym nie kołkował.Kołki do styropianu tej grubości mają metalowe trzpienie i idealnie przenoszą ciepło na zewnątrz.

Rekuperator ,instalację i gruntowy rurowy wymiennik ciepła sam wykonałem od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę warto dać więcej styropianu tylko teraz bym nie kołkował.Kołki do styropianu tej grubości mają metalowe trzpienie i idealnie przenoszą ciepło na zewnątrz.

 

Kołki metalowe stosuje się do wełny. Ja mam styropian 20 i kołki plastikowe 26cm z przedłużoną strefą kotwienia. Do tego otwory frezowane i zatyczki styropianowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołki metalowe stosuje się do wełny. Ja mam styropian 20 i kołki plastikowe 26cm z przedłużoną strefą kotwienia. Do tego otwory frezowane i zatyczki styropianowe.

 

Teraz wiem ale wtedy gdy budowałem w hurtowni powiedzieli że przy tej długości takie muszą być:mad:.Widziałem że zatyczki też można teraz kupić.

Jak sypał śnieg i oblepił ścianę to było pięknie widać miejsca kołkowania:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem ale wtedy gdy budowałem w hurtowni powiedzieli że przy tej długości takie muszą być:mad:.Widziałem że zatyczki też można teraz kupić.

Jak sypał śnieg i oblepił ścianę to było pięknie widać miejsca kołkowania:(.

 

Nie jesteś sam :-) ja też mam metalowe kołki bo budowlańcy stwierdzili że do "20" takie muszą być . Ale przy drugiej budowie będziemy mądrzejsi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto CI dziś poleca 10 cm zwłaszcza że silka jest raczej bardzo zimnym materiałem budowlanym

Koszt samego styro + 5 cm na cały dom to nie wiele, a dom będzie stał 50 i więcej lat, więc warto, jeśli można coś podpowiedzieć to zainwestuj w czas i doedukuj się jak powinien wyglądać montaż okien, i pilnuj żeby akurat tu nie porobili Ci mostków, a tynkarze nie poprzecinali taśm paroszczelnych itp

 

Sorki - przejezyczenie - myslalem o 15cm a napisalem 10cm. Powiem szczerze ze zaczolem przygladac sie 20 cm, tzn musze jeszcze zobaczyc jaka bedzie ralacja ceny do 15cm, bo rzecz jasna 10 cm to troche malo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...