Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czas pracy 14h

Wniosek: moja PCi jest dobrana na styk ew. lekko niedowymiarowana :-(

 

Raczej masz jeszcze zapas.

Ktoś podawał kiedyś zależnośc,że standardowo dobierana na -20*C na zew i 20*C wew to:

na styk jest gdy przy zew. 0*C pracuje 12h/dobę.

Przy -20*C praca 24h/dobę

Więc przy -10*C byłoby 18h/dobę.Ty w tych warunkach masz 22*C wew i 14h pracy.Jest przewymiarowana około 30% choć u Ciebie to jest bez CWU zdaje się

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz jeszcze zapas.

Ktoś podawał kiedyś zależnośc,że standardowo dobierana na -20*C na zew i 20*C wew to:

na styk jest gdy przy zew. 0*C pracuje 12h/dobę.

Przy -20*C praca 24h/dobę

Więc przy -10*C byłoby 18h/dobę.Ty w tych warunkach masz 22*C wew i 14h pracy.Jest przewymiarowana około 30% choć u Ciebie to jest bez CWU zdaje się

 

To nie jest tak do konca jednak. Taka mocno uproszczona zaleznosc ktora podales, bo nie uwzglednia zyskow bytowych zupelnie. De facto pompa wlacza sie u mnie np przy temperaturach zewnetrznych (jesli mnie pamiec nie myli) +15*C i zachmurzeniu. Jak jest cieplej to odpoczywa.

Ale tok myslenia masz dobry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnia doba to 17 kwh z wodą , ale wieczorem odpaliłem pierwszy raz w 2014 kominek

poszło dodatkowo 6 kg rufa dębowego

niestety nad ranem zrobiło się za ciepło 26-27

dziś wieczorem nie odpale w kominku i w nocy pompa nie będzie grzała

dziś jest dużo słońca to wieczorem będzie ok

a pompa niech walczy jutro od rana w taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia doba potrzeb mojej PC na CO w domu 20* i CWU 47*C to 32kWh bez załączania grzałki.

Mam jeszcze pytanie do eksploatatorów powietrznych pomp ciepła. Czy wasza pompa ma coś takiego jak zabezpieczenie przed zamarznięciem, które załącza się automatycznie przy ujemnej temperaturze zewnętrznej??? Jeśli tak czy opcja ta musi być koniecznie aktywna, i co ona zabezpiecza przed zamarznięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane bardzo ogólnie, że jest zapewnione zabezpieczenie przed zamarznięciem pompy ciepła, pojemnościowego podgrzewacza wody oraz ew. podgrzewacza buforowego wody grzewczej. W poprzednim roku jak opcja grzania pomieszczeń była wyłączoną przy -10*C wiatrak jednostki zewnętrznej załączał się samoczynnie i pracował bez grzania przy dobowym zużyciu rzędu 2kWh-5kWh? Jak myślicie czy jest to opcja o której pisał 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Atlanticu (tak tłumaczył nam instalator) pompa pilnuje, żeby temperatura wody nie spadła poniżej zadanej np w mojej jest ustawione 8 stopni, oczywiście jeżeli pompa nie grzeje tylko jest wyłączona. U nas za ostatnią dobę zużycie 69 kWh. Zjeżdżamy z krzywą.... bo jest ponad 22 stopnie a ustawione na 20,5 (pogodówka - może chałupa się jednak wygrzewa). Masakra- za gorąco. Jak wy wytrzymujecie 24 stopnie w domu? W przyszłym tygodniu wymieniają u nas płytę główną. Taka decyzja serwisu. Zobaczymy co się zmieni w tym pokazywaniu temperatury zewnętrznej.

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień -10, noc -15

Zużycie na co/dobę- 27,3kWh

Czas pracy - 10h:29min.

DZ 3,8/03

GZ max 35/30

CWU -320l

Zużycie 6,2kWh

czas pracy 2h:5min

 

Temp w garażu nie ogrzewanym tzn ogrzewanym przez nie izolowane ściany z mieszkaniem i kotłownią, posadzka bez izolacji.

Tzewn. -15

T wewn.- przy bramie na wysokości 20cm 3st, na wys.80cm 4st. środek garażu na wys.80cm 7st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...